Kas Janari Jõesaar ja Anwil suudavad favoriidikoormat kanda ja Poolas üheksanda järjestikuse võidu võtta?

-Janari Jõesaar rõõmustamas | Foto: fiba.basketball

Välismaal pallivatest eestlastest on hooaega alustanud hästi Poola meistriliigas palliv Janari Jõesaar, kelle koduklubi Wloclaweki Anwil juhib täiseduga liigatabelit ja pole pidanud veel ühtegi kaotust vastu võtma. Pühapäeval proovib eestlase koduklubi võiduseeria lõpetada mullu esiliiga võitnud ja meistriliigasse tõusnud Varssavi Dziki.

Eelmisel hooajal, kui eestlane pidi raske vigastuse tõttu mänge kõrvalt vaatama, lõpetas Wloclaweki Anwil Poola meistriliiga põhiturniiri seitsmendana ja veerandfinaalseerias jäädi alla hilisemale meistrile Szczecini Kingile mängudega 3:2. Seevastu Fiba Europe Cup’is, kus BC Kalev/Cramo jõudis nelja hulka, sai eestlase koduklubi tunda võidurõõmu ja lõpetada tugevuselt neljanda eurosarja tšempionitena.

Tänavu on Wloclaweki Anwil sammunud Poola liigas võidult võidule ning pole pidanud seni tunnistama veel ühtegi kaotust. Täiseduga jätkav ja kaheksa järjestikust vastast alistanud eestlase leivaisa on Poola meistriliigas kindel põhiturniiri liider. Paremuselt teisel klubil Lublinil, kus kunagi pallis ka Kregor Hermet, on kirjas seitse võitu ja kaks kaotust. Fiba Europe Cup’is lõppes valitseva meistri teekond samuti alagrupis nagu BC Kalev/Cramol. Kolm võitu ja kolm kaotust teeninud Wloclawek jäi neljaliikmelises grupis teiseks, kust võitjana läks edasi kõik kohtumised võitnud Kristian Kullamäe koduklubi Bilbao.

29-aastane Janari Jõesaar on Poola kõrgliigas visanud esimese kaheksa kohtumisega keskmiselt 17 minutiga 8,4 punkti ja hankinud 3,4 lauapalli. Fiba Europe Cup’is sai eestlane  kuues mängus kirja 21 minutiga 8,3 silma, 5,2 lauapalli ja 1,2 korvisöötu.

Wloclaweki parim on koduliigas olnud 28-aastane ameeriklane Victor Sanders, kes on visanud 27,5 minutiga 20,5 punkti, võtnud 2,3 lauapalli ja jaganud viis resultatiivset söötu. Korvi all on Poola liigatabelit juhtivas võistkonnas Sandersi kaasmaalane 206 cm pikkune Luke Petrasek, kelle arvele on jäänud 28,5 minutiga 15,2 silma, 4 lauapalli ja andnud 1,3 korvisöötu. Kahekohalise punktisumma on saanud kirja ka kogenud poolakas Jakub Garbacz, kes on toonud 28,5 minutiga 13,9 punkti, 4,3 lauapalli ja 1,3 tulemuslikku söötu.

Varssavi Dziki on aasta aastalt tõusnud järjest kõrgemale tasemele ning eelmisel hooajal võideti Poola esiliiga kui finaalseerias alistati 3:0 Walbrzych ja teeniti koht meistriliigasse. Tänavu on pealinna klubi jäänud Poola kõrgliigas vastasele alla viimases neljas järjestikuses kohtumises ning hoiab nelja võidu ja viie kaotusega turniiritabelis 10. positsiooni.

Varssavi klubi resultatiivseimad on olnud sel hooajal Dominic Green ja Nick McGlynn. 26-aastane Green on visanud keskmiselt 30 minutiga 14,8 silma, hankinud 4,4 lauapalli ja andnud 1,6 korvisöötu. 27-aastane McGlynn on panustanud 28 minutiga meeskonda 14,7 punkti ja 6,6 lauapalli.

Poola meistriliiga järgmise vooru kohtumise eel on Optibeti koefitsendimeistrite hinnangul ülikindel soosik täiseduga liigat juhtiv Wloclaweki Anwil. Nende ridade kirjutamise hetkel on Jõesaare koduklubi võidukoefitsent 1.09 ja Varssavi Dzikil 5.75.

Wloclaweki Anwili hooaeg jätkub Poola meistriliigas 2. detsembril, kui võõrsil minnakse vastamisi Slupski Czarniga.

Koefitsiendid: Optibet