fbpx
Close

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni oktoobri MVP Daniil Kustov leiab endast vajadusel üles nii mängujuhi kui Ray Alleni

-Daniil Kustov | Foto: Optibet Rahvaliiga

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni oktoobri MVP auhinna sai Haagisemaailma võistkonna ridades palliv Daniil Kustov, kes kogus eelmise kuu kahes kohtumises kokku 53 punkti ehk keskmiselt 26,5 silma mängus.

Rahvaliiga nimel tegime Daniiliga ka intervjuu, kus esitasime taas tavapäraseid küsimusi, mida me viimastel hooaegadel Rahvaliiga kuu parimatelt ja hooaja lõpu MVP auhinna võitjatelt ikka küsinud oleme.

Millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Korvpalliga hakkasin tegelema 3. klassis, kui vanem vend viis mind SK Marcusesse. Minu esimene treener oli legendaarne Jüri Below. Tema andis mulle edasi armastuse selle spordi vastu. Ka praegu tuletan naeratusega meelde tema korraldatud spordilaagreid ning turniire. Viimased noorteliiga aastad võistlesin aga Haabersti SK eest treener Ravo Vaga käe all. Need olid ka minu kõige suurema arenguga aastad. Sel hooajal on minu põhi panuseks mängida noores ja agressiivses TalTech BC/UC Rent meeskonnas ning samuti mängin Weekend sarja Haagismaailmas.

Kuidas sattusid Haagisemaailm meeskonda?

Praegusesse Haagismaailma ehk endisesse Haabersti SK võistkonda sattusin läbi Ravo Vaga, kes mind tiimi kutsus. Sellele ei pidanud väga kaua mõtlema, sest pühapäeviti korvpalli mängida on väga mõnus (Naerab.).

Iseloomusta palun enda poolt Haagisemaailm meeskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Mehed, kes mängivad hingega. Olen kindel, et suudame oma tahtejõuga kõikidest Weekend sarja võistkondadest üle olla. Viimane mäng Wildix/Esecomiga seda ka näitas. Kui piisavalt tahame, siis suudame ka põhiturniiri liidreid vähese vaevaga üle joosta (Muigab.).

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Hoian ikka Eesti noormeestel silma peal, eriti Kerr Kriisa ja Henri Drell. Olen kindel, et need mehed on juba teinud Eesti korvpallis ajalugu ja teevad seda iga aastaga ka aina värvilisemaks.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Oma karjääri jooksul olen erinevatel positsioonidel mänginud, nii ründajana, viskajana kui ka mängujuhina. Mulle meeldib visata ja rünnata korvi, kuid suudan ka mängu juhtida, kui meeskond seda vajab. Oma korvpallikarjääri alguses meeldis mulle jälgida Ray Alleni mängustiili ning jään ka siin selle valiku juurde.

Oletame, et saaksid ühe hooaja profikorvpallurina veeta enda valitud treeneri käe all. Kes oleks see (kuulus) endine või praegune Eesti või välismaa treener, kelle käe all tahaksid selle hooaja teha ning miks?

Selle koha peal valiksin Howard Frieri puhtalt tema pühendumise ja karisma tõttu. Tema trenne olen sattunud vaatama juba aastaid ja alati naeratusega. Howardi lähenemine korvpallitreenerina on minu jaoks midagi erakordset Eestis.

Mis on Sinu lemmik korvpallireegel ning millise reegli Sa võimalusel esimese asjana ära muudaksid? Miks?

Minu arvates praegune korvpall on nii ilus mäng, et seda oleks patt mingi lolli reegliga ära rikkuda.

Kui saaksid ühes mängus olla Eesti meeste koondise peatreener, siis kelle paneksid algviisikus väljakule ning miks just need mängijad?

Eesti korvpallikoondise noor põlvkond on head tööd tegemas. Väga tihe konkurents on sellist valikut tehes, aga esiviisikusse valiksin järgnevad mängijad: Maik-Kalev Kotsar, Kristian Kullamäe, Henri Drell, Kaspar Treier ja Sander Raieste.

Millega Sa päriselus tegeled?

Praeguses eluetapis olen teise kursuse tudeng ning õpin ehitusinseneriks.

scroll to top