Baskonia võõrustab Euroliigas hooaega hästi alustanud Kaunase Žalgirist

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: IMAGO/Nordphoto/Scanpix

Sel nädalal on Euroliigas hooaja esimene topeltvoorunädal ehk iga võistkond käib Euroopa tugevaimas sarjas väljakul kaks korda. Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste leivaisa Baskonia läheb neljapäeva õhtul, 19. oktoobil nädala teises mängus vastamisi Leedu tippklubi Kaunase Žalgirisega.

Eelmisel hooajal kogus Baskonia eurosarjas 18 võitu ja 16 kaotust ning eestlaste koduklubi jäi esimese meeskonnana play-off’i ukse taha. Kaunase Žalgiris seevastu suutis kaheksa parema hulka jõuda, sest 19 võitu ja 15 kaotust kindlustasid Leedu klubile põhiturniiril seitsmenda positsiooni. Veernadfinaalis läks aga Žalgiris kokku Šarunas Jasikeviciuse juhendatud Barcelonaga ning pidi kolme võiduni kestvas seerias tunnistama Hispaania tippklubi kindlat paremust.

Alates 2000. aastast on Baskonia ja Žalgiris pidanud omavahel Euroliigas 28 kohtumist, millest 16 on võtinud Hipsaania ning 12 Leedu klubi. Viimased kolm hooaega on mõlemad võistkonnad suutnud kodusaalis mängides oma fännide toel võidu teenida. Viimati suutsid mõlemad meeskonnad teineteist võõrsil võita hooajal 2019/2020.

Baskonia peatreenerina jätkab Joan Penarroya, kes lisaks mullusele üheksandale kohale Euroliigas tüüris klubi Hispaania kõrgliiga põhiturniiril teisele kohale. Seal läks eestlaste leivaisa  vastamisi seitsmenda asetusega Badalonaga ning pidi kahe võiduni kestvas seerias tunnistama vastase paremust. Muuhulgas jäi ka Hispaania karikas Baskonia mullu pidama veerandfinaalis.

Käimasolevat hooaega on Baskonia alustanud Hispaania meistriliigas nelja võidu ja ühe kaotusega ning Euroliigas ühe võidu ja kahe kaotusega. Eurosarja esimeses voorus jäädi kodusaalis napilt alla valitsevale meistrile Madridi Realile 77:79, aga hooaja teises kohtumises alistati võõrsil Berliini Alba 91:86. Selle nädala topeltvooru avamängus kaotas Baskonia koduväljakul Müncheni Bayernile numbritega 76:68.

26-aastane Maik-Kalev Kotsar on pääsenud väljakule kõigis Euroliiga senistest kohtumistes ning toonud keskmiselt 17,5 minutiga 5,7 punkti, võtnud ühe lauapalli ja jaganud 1,7 korvisöötu. 24-aastane Sander Raieste on kahes mängus viibinud väljakul keskmiselt 54 sekundit, võtnud selle ajaga ühe lauapalli ja visanud mööda ühe kolmepunktiviske.

Baskonia parimad on esimeses kolmes mängus olnud Chima Moneke ja Matthew Costello. 27-aastane Moneke on 21,5 minutiga visanud keskmiselt 12,7 punkti, võtnud kuus lauapalli ja andnud 1,3 tulemuslikku söötu. 30-aastase Costello arvele on jäänud 22,5 minutiga 11,3 silma ja neli lauapalli.

Kaunase Žalgirise eesotsas on endiselt 46-aastane Kazys Maksvytis, kelle käe all jõudis klubi eelmisel hooajal Euroliigas play-off-i, võitis Leedu meistritiitli ja kulla karikavõistlustel. Alanud hooajal on Žalgiris Leedu meistriliigas võitnud kõik senised viis kohtumist ning Euroliigas on kolme mänguvooru järel kirjas kaks võitu ja üks kaotus. Esimseses kahes voorus alistas Leedu klubi võõrsel keerulisest olukorrast välja tulles Bologna Virtuse 82:79 ning kodusaalis Belgradi Crvena Zvezda 79:74. Selle nädala teisipäeval sai Žalgiris hooaja esimese kaotuse, kui võõrsil tuli kindlalt tunnistada valitseva meistri Madridi Reali 93:79 paremust.

Leedu klubi parimad on senistes kohtumistes olnud Keenan Evans ja Rolands Šmits. Vigastuspausilt naasnud 27-aastane ameeriklane on 25,5 minutiga visanud keskmiselt 13,7 punkti, hankinud 3,3 lauapalli ja jaganud 2,7 resultatiivset söötu. 28-aastane lätlane on 25,5 minutiga saanud kirja 13,3 silma ja võtnud 3,7 lauapalli.

Euroliiga neljanda vooru kohtumises on Optibeti koefitsendimeistrite hinnangul soosik kodusaalis palliv eestlaste koduklubi. Nende ridade kirjutamise hetkel on Baskonia võidukoefitsent 1,55 ja Kaunase Žalgirisel 2,45.

Baskonia järgmine kohtumine Euroliigas on 27. oktoobril ning siis sõidab eestlaste koduklubi külla Ateena Panathinaikosele. Kaunase Žalgirise hooaeg jätkub samuti 27. oktoobril, kui kodusaalis võetakse vastu Valencia.

Koefitsiendid: Optibet