Väga kõikuva mänguga silma paistev Baskonia noolib reedel Euroliigas neljandat järjestikust võitu

-Sander Raieste kaitses Nicolas Laprovittola vastu | Foto: EPA/Scanpix

Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi on võitnud uue peatreeneri Duško Ivanovici käe all kõik kolm seni peetud Euroliiga kohtumist. Reedel jätkub Baskonia hooaeg eurosarjas, kui võõrsil minnakse vastamisi Prantsusmaa klubi Villeurbanne’i Asveliga.

Oktoobri lõpus vahetas Baskonia välja senise peatreeneri Joan Penarroya, kui tema asemel võttis meeskonna juhendamise üle 66-aastane Duško Ivanovic. Varasemalt kolmel perioodil ehk aastatel 2000-2005, 2008-2012 ja 2019-2021 klubi juhendanud Ivanovic on kolmel korral tulnud Baskoniaga Hispaania meistriks, neljal korral karikavõitjaks ning kahel korral viinud klubi Euroliiga finaali.

Uue peatreeneri käe all on Baskonia võitnud kolm viimast kohtumist Euroliigas ning liigatabelis hoiab eestlaste koduklubil nelja võidu ja nelja koatusega hetkel 10. positsiooni. Eelmisel hooajal lõpetas Hispaania klubi Euroliiga 18 võidu ja 16 kaotusega, mis andis turniiritabelis üheksanda koha ning Kotsari ja Raieste leivaisa jäi esimese võistkonnana play-off’ist välja.

26-aastane Maik-Kalev Kotsar on Euroliigas kogunud tänavu keskmiselt 19 minutiga 6 punkti, 2,8  lauapalli ja 1,4 tulemuslikku söötu. 24-aastane Sander Raieste on 9 minutiga toonud 1,5 silma, võtnud 0,5 lauapalli ja jaganud 0,7 korvisöötu.

Baskonia resultatiivseim on seni olnud Chima Moneke, kelle arvele on jäänud 23,5 minutiga 17,9 silma, kuus lauapalli, 1,1 tulemuslikku söötu ja 1,4 vaheltlõiget. Kahekohalise punktisummaga on teda toetanud ka 179  cm pikkune Markus Howard, kes on toonud 24 minutiga 14,8 punkti, 1,2 lauapalli ja 2,8 korvisöötu.

Eestlaste koduklubi järgmine Euroliigas on Villeurbanne Asvel, kes hoiab liigatabelis kahe võidu ja kuue kaotusega eelviimast kohta. Mullu kaheksa võitu ja 26 kaotust teeninud Prantsusmaa klubi lõpetas põhiturniiri viimasel ehk 18. kohal. Oktoobri teises pooles vahetas klubi samuti peatreenerit ning seni meeskonda juhendanud T.J. Parkeri asemel võttis ohjad üle Itaalia koondise loots Gianmarco Pozzecco. Itaallase käe all on Prantsusmaa klubi teeninud sel hooajal eurosarjas kaks võitu, kui võõrsil alistati kuuendas voorus Kaunase Žalgiris ning sel kolmapäeval samuti võõral väljakul Berliini Alba.

Villeurbanne’i resultatiivseim on olnud kevadel Milano särgis Itaalia meistriks tulnud Timothe Luwawu-Cabarrot, kelle arvele on jäänud 28,5 minutiga 13,2 silma, 3,8 lauapalli, 1,8 korvisööt ja 1,5 vaheltlõiget. Teda on toetanud kogenud prantslane ning kahekordne Euroliiga tšempion Nando de Colo 12,5 punkti, 1,9 lauapalli ja 2,9 tulemusliku sööduga. Korvi all on Prantsusmaa klubis näidanud häid etteasteid Joffrey Lauvergne, kes on toonud keskmiselt 26 minutiga 11,2 silma, 4,9 lauapalli ja 1,9 resultatiivset söötu.

Euroliiga üheksanda vooru kohtumise eel on Optibeti koefitsendimeistrite hinnangul napp soosik võõrsil palliv eestlaste koduklubi. Nende ridade kirjutamise hetkel on Baskonia võidukoefitsent 1,82 ja Villeurbanne Asvelil 1,99.

Baskonia hooaeg jätkub Euroliigas 24. novembril, kui kodusaalis võetakse vastu Monaco. Hispaania meistriliigas kohtub nelja võidu ja viie kaotusega 12. kohta hoidev eestlaste leivaisa pühapäeval kolmandal positsioonil oleva Valenciaga (7-2).

Koefitsiendid: Optibet