fbpx
Close

INTERVJUU | Üllatuslikult tugevasse Rootsi klubisse pääsenud 18-aastane Marta Eleri Jaama: tase on kõva ja küünarnukid on au sees

-Marta Eleri Jaama | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallimaastikku kurvastanud teade TalTechi kui ainsa professionaalse naiskonna laialiminekust polnud üdini kurb, vaid avas ühele lootustandvale noormängijale ukse kõrgemal tasemel mängimiseks. Äsjastes EM-valikmängudes Taani ja Suurbritanniaga Eesti koondise algviisikusse kuulunud Marta Eleri Jaama saab alanud hooajal lisaks koolitükkidele omandada Rootsi kõrgliiganaiskonna Södertälje juures ka hulgaliselt korvpallitarkust.

Eelmistel hooaegadel mängis 18-aastane ja 190-sentimeetrine Jaama TalTech/Nordaidi ridades korvpalli Balti liigas ning tuli ka Eesti meistriks. Tänavusel hooajal on neiul Södertälje rivistuses nelja mänguga seni statistikasse kogunenud keskmiselt 10 minutit, 1,5 punkti ja 2,5 lauapalli.

Korvpall24.ee portaalile jagas Jaama lähemalt enda Rootsi jõudmise teekonda, milline on sealne liiga ning kuidas erineb klubis noormängijate kohtlemine platsil ja selle kõrval. Selgub tõsiasi, miks tal tuleb sisuliselt igas trennis verd valada ning kuivõrd erinev on välismängijana koondise juurde tulek. Lõpetuseks selgub, kas rootsi keel on plaanis omandada ning milliseid tulevikuplaane ta korvpalliga seoses mõlgutab.

scroll to top