Svilberg vedas U18 koondise rootslannade vastu võidule, U16 mängu rikkusid pallikaotused

-Helena Stina Svilberg | Foto: Siim Semiskar

Tallinnas Audentese spordihoones algas järjekordne Balti mere karikaturniir korvpallis (BSBC), kus Eesti tütarlastekoondised said avapäeval ühe võidu ja ühe suure kaotuse. Neidude U18 esindus alistas Rootsi eakaaslased 71:61 (19:21, 14:10, 15:11, 23:19) ja U16 koondis jäi vastastele alla 39:70 (17:12, 10:22, 9:14, 3:22).

Serblase Predrag Stanojcici juhendatav tüdrukute U16 koondis alustas mängu Rootsi esinduse vastu küll ambitsioonikalt, võites avaveerandi 17:12, kuid sealt edasi kulges kohtumine võõrustajate jaoks allamäge. Eriti nukker oli teine poolaeg, kus kokku visati kõigest 12 punkti. Eestlannade arvele jäi lõpuks koguni 36 pallikaotust.

Anna Maria Tamberg viskas meie koondise parimana 8 punkti, aga tegi ka 8 pallikaotust. Marta-Eleri Jaama kogus 4 silma kõrvale lausa 20 lauapalli, olles ülivõimsalt eestlannadest kõige efektiivsem (efektiivsustegur 20). Rootsi edukaim oli 18 punkti kogunud Makolla Toure Bageyegou.

Marko Parkoneni juhendatav neidude U18 koondis alustas turniiri 10-punktilise võiduga suuresti tänu Helena Stina Svilbergi suurepärasele mängule. Juba naistekoondiseski debüteerinud Svilberg tõi 22 silma ja 9 lauapalli ja kogus mängu parimana efektiivsusteguriks 27.

Anna Gret Asi sai kirja 14 punkti, 8 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu, aga tegi ka koguni 10 pallikaotust. Marie Anette Sepp tõi 13 punkti ja 6 korvisöötu. Rootsi mäng toetus peamiselt kahele neiule: Julia Nyströmi arvele kogunes 17 ja Stina Almqvisti kontole 16 silma.

Eesti koondised kohtuvad laupäeval BSBC teisel päeval Soome eakaaslastega. Tüdrukute U16 alustab mängu kell 16.30 ja neidude U18 esindus 2 tundi 15 minutit hiljem.