fbpx
Close

Avapoolaja võitnud Eesti U16 koondis murdus Rootsi vastu kolmandal veerandil 

Avatar
-Henri Veesaar | Foto: Siim Semiskar

Eesti kuni 16-aastaste poiste rahvuskoondis alustas Tallinnas Audentese Spordikeskuses peetavat Balti mere maade karikaturniiri (BSBC) kaotusega, kui Rootsi eakaaslastele jäädi alla 68:85 (22:14, 23:22, 11:28, 12:21).

Esimese punktini jõuti alles neljandal mänguminutil, ent peagi haarasid eestlased ohjad enda kätte ja poolajavileks juhiti 45:36. Kolmas veerandaeg kuulus aga täielikult Rootsile ning enne viimast kümmet minutit oli Eesti juba kaheksapunktilises kaotusseisus (56:64). Lähemale Kris Killingu hoolealused enam ei jõudnud.

Eesti resultatiivseimaks kerkis vahetusmängijate pingilt sekkunud Maximus Solman, kes viskas 16 punkti. Henri Veesaar tegi 15 punkti ja 14 lauapalliga kaksikduubli ning Karl Markus Poom lisas 13 silma. Kaspar Kuusmaa viskas 7 punkti ja andis 4 korvisöötu.

Rootsi parim oli üleplatsimehena 19 punkti visanud William Kermoury. Mikai Klintman toetas teda 17 ja Felix Smedjeback 14 punktiga.

Eesti visketabavus mängust oli 35% (24/67), Rootsil 45% (34/75). Lauavõitlus võideti 48:46, pallikaotusi tehti aga 29 vastase 21 vastu.

Homme kell 17.30 läheb Eesti koondis vastamisi Soomega, kes täna alistas Läti 74:49.

5 Comments

 1. See kaotus oli küll treeneri saamatus.
  Viisikute valik oli täiesti uskumatu. Võiks mõne U16 poisse tundvalt treenerilt konsultatsioone võtta, et keda panna platsile ning kes kellega koos.

   1. Ei saa aru, et keegi siin vimb oleks. Kõik ikka kohad. 🙂

    Aga kas sul on ka midagi sisulist arvata selle mängu kohta?

    PS: Eks kõik on kellegi lapsed ja loodetavasti ka kellegi vanemad…

 2. To katastroof

  Sa oled ohmoon. Kõigepealt proovi aru saada mille jaoks üldse “bsbc” Eesti noortekoondiste jaoks on ning siis tule seleta edasi 😉

 3. U18 mängu vaadates oli aru saada, et hoiti mängu kiirena ja vahetati selleks palju.
  U16 mäng vajus poolajaks kokku, sest platsil hoiti enamasti mängijaid, kellel polnud just kõige parem füüsis. Teisel poolajal Veesaar demonstratiivselt suri platsil, tegi vist ainul mõne punkti ja kaitses oli aeglane.
  See turniir peaks olema meeskondadele otsimise ja proovimise koht, kuid esimene mäng seda küll ei näidanud.

Comments are closed.

5 Comments
scroll to top
Inline
Inline