Avapoolaja võitnud Eesti U16 koondis murdus Rootsi vastu kolmandal veerandil

-Henri Veesaar | Foto: Siim Semiskar

Eesti kuni 16-aastaste poiste rahvuskoondis alustas Tallinnas Audentese Spordikeskuses peetavat Balti mere maade karikaturniiri (BSBC) kaotusega, kui Rootsi eakaaslastele jäädi alla 68:85 (22:14, 23:22, 11:28, 12:21).

Esimese punktini jõuti alles neljandal mänguminutil, ent peagi haarasid eestlased ohjad enda kätte ja poolajavileks juhiti 45:36. Kolmas veerandaeg kuulus aga täielikult Rootsile ning enne viimast kümmet minutit oli Eesti juba kaheksapunktilises kaotusseisus (56:64). Lähemale Kris Killingu hoolealused enam ei jõudnud.

Eesti resultatiivseimaks kerkis vahetusmängijate pingilt sekkunud Maximus Solman, kes viskas 16 punkti. Henri Veesaar tegi 15 punkti ja 14 lauapalliga kaksikduubli ning Karl Markus Poom lisas 13 silma. Kaspar Kuusmaa viskas 7 punkti ja andis 4 korvisöötu.

Rootsi parim oli üleplatsimehena 19 punkti visanud William Kermoury. Mikai Klintman toetas teda 17 ja Felix Smedjeback 14 punktiga.

Eesti visketabavus mängust oli 35% (24/67), Rootsil 45% (34/75). Lauavõitlus võideti 48:46, pallikaotusi tehti aga 29 vastase 21 vastu.

Homme kell 17.30 läheb Eesti koondis vastamisi Soomega, kes täna alistas Läti 74:49.