EESTLASED NCAA-s | Kriisa püstitas isikliku punkti- ja Jürgens söödurekordi, Kirsipuu reisis Iirimaale

-Carlos Jürgens | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

USA korvpalli üliõpilasliiga kõrgeimas divisjonis jätkas oma suurepäraste esitustega Eesti koondise mängujuht Kerr Kriisa, kes tegi läinud nädalal enda NCAA-karjääri seni resultatiivseima mängu. Ühtekokku peeti Eesti üliõpilaskorvpallurite osalusel NCAA kõrgemas divisjonis 14 kohtumist.

Eesti EM-koondise põhimängujuhi Kerr Kriisa ja Henri Veesaare meeskond Arizona Wildcats jätkas hooaega võidukalt, kui neljapäeval alistati koduplatsil kindlalt 104:77 Utah Tech Trailblazers.

Eelmises mängus kolmikduubli teinud Kriisa jätkas samuti võimsalt. Eestlane viibis väljakul 27 minutit ning viskas selle ajaga üleplatsimehena 24 punkti (kolmesed 6/7, vabavisked 6/6), võttis 4 lauapalli, jagas 5 resultatiivset söötu ja tegi 2 vaheltlõiget, lisaks patustas ta 4 pallikaotusega. Kriisa jaoks oli tegemist ülikoolikarjääri punktirekordiga. Tema seniseks tippmargiks oli eelmisel hooajal visatud 21 silma.

Veesaar sai mänguaega 10 minutit, ent kätt valgeks ei saanud (kolmesed 0/1). Küll aga hankis ta 4 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike ning blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole peale jäid 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Kriisa on senise kolme mänguga visanud keskmiselt kohtumises 15,7 punkti, kuid Arizona juhendaja Tommy Lloyd usub, et eestlane võiks näidata ka suuremaid numbreid. “Ma räägin talle, et ta peab rohkem viskama. Ta suudab teisi nii hästi mängu kaasata, et vahepeal jätab ise healt kohalt viskamata ja sellele järgnev lahendus ei pruugi olla parem.”

Eestlane nõustus peatreeneriga, et tema esitused võiksid stabiilsemad olla. “Täna kukkusid visked sisse. Ma püüan olla järjekindlam. Minu viskamine kõigub väga palju, ühes mängus võtan kaks viset ja teises kaheksa. Üritan leida head tasakaalu, et see ei oleks minu meeskonnakaaslastele üllatuseks, kui ma rohkem viskeid enda peale võtan.”

Arizona on võitnud kõik senised kolm kohtumist. Uudisteportaali USA Today koostatud üleriigilises pingereas on Arizona 12., Associated Pressi reitingus aga 14. kohal.

Mängu tipphetked:

Täiseduga jätkab ka Markus Ilveri meeskond Wisconsin Badgers, kes alistas teisipäeval kodus Green Bay Phoenixi 56:45. Ilver pääses platsile 10 minutiks, mille jooksul viskas ta 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1), võttis ühe lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Lisaks tegi ta ühe pallikaotuse ja ühe vea.

Wisconsinil on nüüd samuti kirjas kolm võitu.