SAKU II LIIGA | Tamsalu vedas Tünamo korralikult käima, Jurtšenko ja Audentes alistasid lähirivaali, Parrol märatses lauas

-Elgar Tamsalu | Foto: Tarmo Tõnismann/SK Tünamo Facebook

Saku II liigas hakkavad pärast seitset mänguvooru terad sõkaldest eralduma. Seni kaotuseta Rapla Korvpallikooli selja taga on võrdselt viie võiduga Audentes SK/Tallinna Ülikool/TSK ning KK Hito/BC Karjamaa. Järgneval seitsmel meeskonnal on kogutud kolm kuni neli võitu ning tabeli lõpust leiame ühe võiduga Rae Spordikooli ning Tartu Ülikool/Septicumi.

Mänguvooru avanguna jätkas võiduseeriat Rapla Korvpallikool (8-0) 79:65 (18:16, 21:16, 16:22, 24:11) võiduga TalTech BS/Fenster/TSK (3-4) üle. Koduseinte toel suutis TalTech mängu võrdsena hoida kolm esimest veerandaega (54:55). Otsustavat mänguperioodi alustasid külalised 10:0 vahespurdiga ning väljakuperemehed enam ohtlikku kaugusele ei jõudnud. Raplal oli raskusi kaugvisete tabamisega (4/27), mille kompenseerimiseks nopiti aga 22 ründelauda, kirjutab Basket.ee.

Rapla ridades said kaksikduublid kirja Karmo Kilk (17 punkti, 10 lauapalli) ning Rasmus Jakk (15 punkti, 13 lauapalli). Marcus Sadõhov lisas 11 silma, 6 söötu ja 3 vaheltlõiget. Henri Vanem panustas võitu 10 punkti. Kodumeeskonna ridades kerkis üleplatsimeheks Rasmus Raap 21 punkti ja 4 vaheltlõikega. Rando Rattasepp tõi 10 silma ja 5 söötu ning Riho Sild 9 punkti ja 9 lauapalli.

Hooaja neljanda võidu sai kirja Haapsalu (4-3), alistades võõrsil 74:56 (21:19, 14:15, 23:11, 16:11) KK Viimsi III (3-5). Võrdse avapoolaja järel (35:34) teise käigu sisse lülitanud külalised võitsid viimased 20 minutit skooriga 39:22. Protokollist jääb silma Haapsalu võimas üleolek lauavõitluses (47:18), millest piisas 21 pallikaotuse heastamiseks.

Andre Reinart viskas kohtumise parimana 21 punkti ja hankis 8 lauapalli. Raiko Orumaa tõi 13 silma ja 7 lauapalli ning Dmitri Tserepanov 10 punkti ja 6 lauapalli. Viimsi meeskonnas jõudis 16 punktiga ainsana kahekohalise punktisummani Anton Zaporozets. Gregor Rikberg ja Andre Juhansoo viskasid kumbki 7 silma.

Keila Korvpallikool (4-3) jõudis tabelis Haapsaluga samale pulgale, kui koduseinte toel suruti numbritega 88:77 (16:24, 28:18, 20:16, 24:19) maha KK Askus/Jetoili (3-4) vastupanu. Mängu otsustasid kaugvisked, mida kodumeeskond (14/33) tabas oluliselt paremini kui neljanda järjestikuse kaotuse saanud külalised (4/23).

Keila särgis tõusis üleplatsimeheks Christopher Lenk 25 punkti, 4 söödu ja 4 vaheltlõikega. Viis kaugviset sopsanud Roland Tamkivi lisas 19 silma, 11 lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Cristofer Lempu (9 lauapalli) ja Tom Oskar Arro (6 lauapalli) tõid võrdselt 12 punkti ning Rasmus Hulkko panustas 10 punkti. Askuse resultatiivseim Rauno Meerits viskas 17 punkti. Kristjan Voolaid kogus 15 punkti ja 7 lauapalli ning Härmo Lambut 14 punkti, 9 lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Vaid 17 minutiga kaksikduublini jõudnud Karl-Peeter Kangur sai kirja 12 punkti ja 11 lauapalli ning Risto Merimaa kontosse jäi 10 silma.

Neljas esimeses kohtumises kaotajana väljunud SK Tünamo (3-4) on enda mängumootori käima saanud, mille tõestuseks 83:77 (9:17, 27:22, 30:16, 17:22) võit tabeli viimase Tartu Ülikool/Septicumi (1-6) üle. Krobelise alguse järel hoo sisse saanud kodumeeskond juhtis neli ja pool minutit enne lõpuvilet turvalisena näiva 17-punktiga, kuid külaliste 16:5 lõpuspurt lisas kohtumisse üksjagu põnevust. Tartlased ei suutnud enda kasuks pöörata ka Tünamo 34 pallikaotust, millest saadi 20 vaheltlõiget.

Võitjate parimana kogus Elgar Tamsalu 25 punkti, 8 lauapalli ja 6 söötu. Karl-Martin Kask lisas 16 silma, 13 lauapalli, 3 vaheltlõiget ja 3 blokki. Mõlema Pärnu korvpallilegendi arvele kogunes ka 8 pallikaotust. Mihkel Kersalu arvele jäi 12 silma. Tartlaste resultatiivseim Romel Savi tõi 16 punkti ja 5 vaheltlõiget. Talis Torn (7 lauapalli) ja Tanel Lepp viskasid kumbki 13 punkti. Taavi Pastik panustas 10 silma ja 3 vaheltlõiget.

Audentese SK/Tallinna Ülikool/TSK (5-2) püüdis 97:80 (27:13, 25:17, 22:19, 23:31) võiduga tabelis kinni KK Hito/BC Karjamaa (5-2). Poolajaks juba 52:30 juhtinud  kodumeeskond oli Hitost parem nii lauavõitluses (46:34) kui ka vaheltlõigetes (18:12), millest saadi võiduks vajalikke lisaviskeid. Teise kaotuse saanud külalisvõistkond patustas 22 pallikaotusega.

Üleplatsimeheks kerkinud Karl Gustav Jurtšenko kogus 22 punkti, 4 söötu ja 3 vaheltlõiget. Georg Allemann lisas 21 punkti ja 13 lauapalli väärt kaksikduubli. Artur Evestus tõi 14 minutiga 13 silma ja 5 söötu ning Patrick Malm sai kirja 11 punkti, 6 lauapalli ja 4 vaheltlõiget. Hitole tõi Karl Teppo 18 punkti ning Veiko Simm ja Tanel Maalma võrdselt 14 silma. Kogenud duo Edvard Trumm (8 lauapalli) ja Margo Tali (6 söötu) viskasid vastavalt 12 ja 11 punkti.

Kesise hooaja alguse järel on võidusoonele sattunud ka Rock Tartu Terminal (3-4), kes kogus 81:72 (24:15, 16:20, 19:22, 22:15) triumfiga Rae Spordikooli (1-6) üle viimasest neljast mängust kolmanda võidu. Identsete kaugviskenumbrite (10/39) kõrval sai määravaks Rocki paremus lauas (60:40, ründelaud 20:10), millest koguti 25 teise võimaluse punkti.

Kaksikduubli kirja saanud Isak Lambot kogus Rocki parimana 21 punkti ja 10 lauapalli. Arnold Mitt lisas 16 silma ja 7 lauapalli. Vahetusmehed Markus Ladoga ja Kermo Pärn tõid vastavalt 11 ja 10 punkti. Lauas võimutsenud Heivo Parrol kogus 4 punkti kõrvale 19 lauapalli, millest koguni 11 olid ründealast. Rae palluritest kerkis üleplatsimeheks Marcus Neiland 28 punktiga. Rannar Tornius lisas 12 silma ja Riko Roosnurm 11 punkti ning 3 vaheltlõiget. Treenerikohustusi täitev Risto Puur oli 7 punkti, 11 lauapalli ja 8 sööduga lähedal kolmikduublile.