SAKU II LIIGA | Rapla jätkab täiseduga, Rock ja Audentes viskasid võrgud kuumaks ning Raap paugutas võimsa punktiskoori

-Rasmus Raap | Foto: Siim Semiskar

Saku II liiga kaheksandat vooru iseloomustasid ülekaalukad võidud, kui tasavägiseimas mängus kujunes KK Askus/Jetoili eduks Rae Spordikooli vastu seitse punkti. Audentes SK/Tallinna Ülikool/TSK ja Rock Tartu Terminal näitasid head rünnakuvõimsust, visates võidumängudes 109 punkti. Tabeliliidrid ennast üllatada ei lubanud, kui Rapla jätkab täiseduga ning KK Hito/BC Karjamaa murdis otsustaval veerandajal SK Tünamo.

Mängunädala avavõidu noppis Haapsalu (5-3), kes alistas võõrsil mitme põhimängijata Keila Korvpallikooli (4-4) 104:69 (26:19, 21:17, 28:13, 29:20). Kodumeeskond suutis esimese poolaja Haapsalu tempos püsida (36:47), kuid kolmandal mänguperioodil pääses külaliste paremus maksvusele. Haapsalu oli selgelt parem lauavõitluses 58:34 (ründelaud 26:10) ning hankis 17 vaheltlõiget, kirjutab Basket.ee.

Viis kaugviset tabanud Jarmo Lempe tõi Haapsalu parimana 20 minutiga 21 punkti. Andre Reinart lisas 13 minutiga 17 silma ning Ove-Kristjan Kallas viskas 14 punkti ning noolis 4 vaheltlõiget. Keila särgis kogus Tom Oskar Arro üleplatsimehena 30 punkti. Enrico Petersoni arvele jäi 12 silma ja 4 vaheltlõiget ning Rasmus Hulkko kontole kogunes 9 punkti.

Rapla Korvpallikool (9-0) pikendas enda võiduseeria üheksa mänguni, noppides võõrsil kindla 92:63 (24:12, 28:16, 22:18, 18:17) võidu tabeli viimase Tartu Ülikool/Septicumi (1-7) vastu. Kõik veerandajad võitnud Rapla otsustas kohtumise käigu juba avapoolaja järel (52:28) ning võis lubada endale koguni 28 pallikaotust. Tartlased olid hädas visketabavusega nii väljakult (33%) kui ka vabaviskejoonelt (39%).

Markus Ruubel kogus 17 minutiga kohtumise kõrgeimad 24 punkti. Karmo Kilk lisas 17 silma ja 5 söötu. Kaarel Välb (4 vaheltlõiget) ja Kristofer-Alex Jeanty viskasid kumbki 14 punkti. Mitmekülgselt silma paistnud Marcus Sadõhovi arvele jäi 8 punkti, 6 lauapalli ja 7 söötu. Ülikoolimeeskonna ridades jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Taavi Pastik 13 silmaga. Romel Savi lisas 9 punkti, 6 lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Hendrik Metsa ja Rihard Vahter (7 lauapalli) kogusid võrdselt 7 punkti.

Reedel suutis KK Hito/BC Karjamaa (6-2) koduväljakul tulemusega 96:76 (20:19, 21:23, 21:20, 34:14) katkestada SK Tünamo (3-5) kolmemängulise võiduseeria. Võrdselt lõppenud kolme veerandaja järel (62:62) õnnestus väljakuperemeestel otsustava mänguperioodi avaminutitel 11:0 spurdiga initsiatiiv lõplikult endale haarata. Hito heast meeskonnamängust annab tunnistust 27 korvisöötu.

Võitjate parimaks kerkis 18 minutiga 17 silma toonud Kert Kasemets. Veiko Simm lisas 16 punkti, 10 lauapalli ja 6 söötu. Tanel Maalma panustas 14 silma ning Margo Tali 13 punkti, 10 söötu ja 4 vaheltlõiget. Karl Teppo arvele jäi 10 silma. Tünamo eest debüütmängu teinud Sten Egert Laub kogus üleplatsimehena 25 punkti ja 9 lauapalli. Elgar Tamsalu ja Mihkel Kersalu (4 vaheltlõiget) tõid kumbki 13 silma. Kevin Parts noppis 8 punkti kõrvale mängu kõrgeimad 11 lauapalli.

Tabeli teine Audentese SK/Tallinna Ülikool/TSK (6-2) sai kodus mäekõrguse 109:52 (19:11, 32:16, 31:11, 27:14) võidu KK Viimsi III (3-6) üle. Kodumeeskond põhjustas külalistele 33 pallikaotust, millest vormistati 39 punkti. Huvitaval kombel sattus reede olema Viimsi meeskondadele eriti must, kui nende esiliigameeskond sai üsna identse skooriga kaotuse (56:109) Tere Kadrina Karudelt.

Georg Allemann kogus 22 minutiga üleplatsimehena 29 punkti (kahesed 11/12) ning 3 vaheltlõiget. Eksimatult visanud Artur Evestus lisas 21 punkti ja 6 vaheltlõiget. Karl Gustav Jurtšenko arvele jäi 14 silma ning Kristofer Kajari tõi 13 punkti, 5 söötu ja 4 vaheltlõiget. Patrick Malmi panuseks jäi 11 punkti, 6 lauapalli, 5 söötu ja 3 blokki. Viimsi resultatiivseim Andre Juhansoo viskas 17 punkti. Martin Uik lisas 13 ning Siim Koolmeister 10 silma.

KK Askus/Jetoil (4-4) lõpetas neljamängulise kaotusteseeria 91:84 (18:18, 18:23, 26:16, 29:27) paremusega Rae Spordikooli (1-7) vastu. Lauas 44:23 domineerinud hiidlased kallutasid tasavägise kohtumise koduväljakul enda kasuks viimase viie minuti jooksul. Rae Spordikooli pallurid hoidsid mängu võrdsena 12 tabatud kolmepunktiviskega.

Askuse särgis hiilgas Härmo Lambut 26 punkti, 6 lauapalli, 7 söödu ja 3 vaheltlõikega, mis andis efektiivsunäitajaks 39. Karl-Peeter Kangur lisas 20 silma ja 9 lauapalli. Alari Hiis viskas 14 punkti (kolmesed 4/5) ning Risto Merimaa arvele jäi 10 silma. Kaotajate tulemuslikeim Marcus Neiland viskas üleplatsimehena 27 punkti. Riko Roosnurm lisas 18 ning Oskar Martin Kiviväli 15 silma. Rannar Torniuse panuseks jäi 10 punkti ja 5 söötu.

Nädalale pani võimsa punkti Rock Tartu Terminal (4-4), kui koduväljakul mängiti 109:86 (34:18, 14:18, 35:23, 26:27) üle TalTech BS/Fenster/TSK (3-5). Hooajal esmakordselt saja punkti piiri ületanud Rock tabas suurepäraselt kahepunktiviskeid (29/43 ehk 67%) ning tegi tugeva esituse ka lauavõitluses (53:36).

Tartlaste rünnakulaviini vedas Valmo Kriisa 19 punkti (kolmesed 5/14) ja 8 korvisööduga. Efektiivset mängu näidanud Heivo Parrol kogus 18 silma (visked 7/8), 10 lauapalli ja 6 söötu. Isak Lambot lisas 14, Arnold Mitt 13 ja Markus Ladoga 12 punkti. Nädala uhkeima punktisumma kogus TalTechi ridades Rasmus Raap, kes 8 kolmese toel viskas 38 punkti, jagas 5 söötu ning noppis 5 vaheltlõiget. Jan-Henrik Levertand toetas meeskonda 17 silma ja 9 lauapalliga. Riho Sild sai kirja 7 punkti, 8 lauapalli ja 6 söötu.