EESTLASED NCAA-s | Kriisa, Veesaar ja Teder võidutsesid Hawaii turniiridel, Asi viskas isikliku punktirekordi

-Võidukas Arizona Wildcatsi meeskond | Foto: Getty Images via AFP/Scanpix

NCAA korvpallimeistrivõistluste kõrgeima, esimese divisjoni põhihooaja raames peeti eelmisel nädalal mitmeid miniturniire. Eesti üliõpilasmängijad olid võistlustules nii USA-s, Mehhikos kui ka Bahama saartel.

NOORMEHED

Kerr Kriisa ja Henri Veesaare kodumeeskond Arizona Wildcats võitis Hawaii saarel Mauil peetud Maui Invitational miniturniiri. Kokku peeti kolm mängu, millest esimeses alistati 101:93 Cincinnati Bearcats. Kriisa viibis väljakul koguni 36 minutit, mille jooksul viskas 11 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 3/5), võttis 2 lauapalli, andis 7 resultatiivset söötu, tegi 3 pallikaotust ja sooritas 2 isiklikku viga. Veesaar mängis 10 minutit, aga isiklikku punktiarvet avada ei suutnud (kolmesed 0/2). 18-aastase ääremängija kontole kogunes üks pallikaotus ja üks viga.

Poolfinaalis oldi paremad San Diego State Aztecsist 87:70. 32 minutit mänginud Kriisa nimele jäi mängu ühe parimana 21 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 3/10, vabavisked 6/6), 4 lauapalli, 5 korvisöötu, üks vaheltlõige ja 5 pallikaotust. Veesaar kogus 11 minutiga 2 punkti (kahesed 1/2), ühe lauapalli, ühe pallikaotuse ja ühe vea.

Finaalis mängiti 81:79 üle tippmeeskond Creighton Bluejays. Kriisa sai mänguaega 33 minutit, mille jooksul viskas meeskonna paremuselt teise skooritegijana 13 punkti (kahesed 5/10, kolmesed 1/4), hankis 3 lauapalli, jagas 9 resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike, kaotas korra palli ning teenis 4 isiklikku viga. Veesaare arvele jäi 10 minutiga 2 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/1), 2, lauapalli, üks vaheltlõige, 2 blokeeritud viset ja üks isiklik viga.

Kriisa, kes oli kõigis kolmes kohtumises mängu parim sööduandja, tunnustas turniiri võidu järel Arizona korvialuseid mehi Oumar Ballot ja Ažuolas Tubelist. “Kui sul on ees NCAA kaks parimat pikka, siis sa lihtsalt pead palli neile andma ja laskma neil oma asja ajada,” sõnas 21-aastane mängujuht. “Näitasime, kui plahvatuslik on meie rünnak ja et meie kaitsemäng läheb samuti paremaks. Arvan, et meeskond on praegu suurepärases hoos.”

Arizona on nüüd võitnud kõik kuus senist mängu. Esmaspäeval avaldatud Associated Pressi ja USA Today üleriigilistes pingeridades tõusis meeskond neljandale kohale.