SAKU II LIIGA | Kriisa hullumeelne etteaste tõstis Rocki plusspoolele, Haapsalu tuli Rae rongi alt välja ning täiseduga Rapla jõudis kümne võiduni

-Valmo Kriisa | Foto: Rock Tartu Facebook

Saku II liiga ametlikult üheksanda mänguvooru järel on Rapla Korvpallikoolil juba 10 võitu koos, kuna täiseduga jätkav meeskond on ühe mängu ette pidanud. Tabeli ülaosas vahetasid kohad Haapsalu ja Audentese SK/Tallinna Ülikool/TSK, kuna viimasena mainitu jäi kindlalt alla Keila Korvpallikoolile. Samuti viie võiduni jõudnud Rock Tartu Terminali edus on suur roll vanameister Valmo Kriisal, kes pani taaskord kokku võimsa statistikarea.

Keila Korvpallikool (5-4) ei jätnud kodus Audentese SK/Tallinna Ülikool/TSK-le (6-3) võimalust, võttes tabelis kolmandal real oleva meeskonna vastu kindla 99:69 (24:14, 33:16, 18:24, 24:14) võidu. Juba avapoolaja järel 27 punktiga juhtinud kodumeeskond toimetas usinamalt lauas (54:41) ning noppis 17 vaheltlõiget, põhjustades külalistele 25 pallikaotust. Audentes tabas vaid ühe kaugviske (1/9) ning andis vabaviskejoonelt ära 13 punkti (18/31), kirjutab Basket.ee.

Keila tulemuslikeimaks tõusis Conrad Sengbusch 27 punkti, 7 lauapalli ja 6 vaheltlõikega. Illimar Raiend panustas 21 punkti, 12 lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Kevin Sepik (4 vaheltlõiget) ja Christopher Lenk (7 lauapalli, 3 vaheltlõiget) viskasid kumbki 13 silma. Audentese särgis viskas Fred Relve 17 punkti. Artur Evestus lisas 16 silma ja 7 lauapalli. Kristofer Kajari arvele jäi 14 punkti ja 3 vaheltlõiget ning Georg Oliver Metsaorg tõi 13 punkti.

Tabeli kolmas Haapsalu (6-3) suutis võõrsil raskustega 92:86 (22:25, 10:25, 31:12, 29:24) alistada punase laterna Rae Spordikooli (1-8). Haapsalu leidis end poolajapausile minnes 18-punktilisest kaotusseisust, kuid suutis võimsa kolmanda veerandaja järel mängu tagasi tulla. Otsustaval mänguperioodil enam kättesaadud initsiatiivi käest ei antud. Rae Koss kaotas lauas 32:56, ent hoidis end mängus 14 tabatud kolmesega.

Haapsalu ridades kaksikduubli kirja saanud Madis Saarmets kogus 17 punkti, 13 lauapalli ja 4 blokki ning Raiko Orumaa 16 punkti, 12 lauapalli ja 5 söötu. Andre Reinart lisas 15 silma ning Hendrik Heinla 13 punkti ja 5 söötu. Andres Andrei arvele jäi 10 punkti. Kuus kaugviset tabanud Marcus Neiland viskas Rae Kossu särgis üleplatsimehena 31 punkti. Risto Puur lisas 14 silma, 8 lauapalli ja 5 söötu. Rannar Torniuse kontosse kirjutati 13 punkti ja 5 söötu ning Riko Roosnurm viskas 11 silma.

Rapla Korvpallikool (10-0) jätkab puhaste paberitega, viimases voorus alistati võõrsil 93:71 (25:21, 21:22, 25:20, 22:8) SK Tünamo (3-6). Viimasele mänguperioodile kaheksapunktilises eduseisus läinud Rapla alustas otsustavat mänguperioodi 9:0 spurdiga, millele Tünamo mängijatel vastust ei leidunud. Rapla tabas suurepäraselt kahepunktiviskeid (66%) ning kontrollis hästi palli (15 vaheltlõiget, 10 pallikaotust).

Markus Ruubel viskas Rapla kasuks üleplatsimehena 23 punkti. Kaarel Välb lisas 19 silma, 5 söötu ja 4 vaheltlõiget. Kustas Põldojale läks kirja 18 punkti, 11 lauapalli ja 6 söötu väärt kaksikduubel ning Karmo Kilk panustas võitu 11 silma. Tünamo kaksikduublite eest hoolitsesid Janis Vahter 14 punkti ja 11 lauapalliga ning Kevin Parts 10 punkti ja 10 lauapalliga. Karl-Martin Kask lisas 13 punkti ja 7 lauapalli ning Sten Egert Laub 10 punkti ja 6 söötu.

Rapla järel teist kohta hoidev KK Hito/BC Karjamaa (7-2) alistas kodus kindlalt 97:72 (21:12, 25:23, 31:24, 20:13) KK Viimsi III (3-7). Kõik veerandajad enda kasuks kallutanud Hito pallurid valitsesid lauavõitluses (50:27) ning tabasid hästi eemalt (12/26).

Ühtlaselt skoori teinud Hito ridades kerkis resultatiivseimaks Kert Kasemets, kes kogus 20 minutiga 20 punkti. Tanel Maalma lisas 18 silma ja 5 söötu. Veiko Simm sai kirja 17 punkti ja 3 vaheltlõiget ning Erik Raud 13 punkti ja 5 söötu. Meeskonna raudvarad Margo Tali (8 lauapalli, 6 söötu) ning Edvard Trumm (15 lauapalli) panustasid vastavalt 11 ja 10 silma. Viimsi etteotsa tõusis Gregor Rikberg 20 punkti ja 4 vaheltlõikega. Artur Sarap lisas 13 silma ning Andre Juhansoo ja Rado Ootre (9 lauapalli) tõid kumbki 11 punkti.

Laupäeva õhtul peetud Tartu meeskondade derbys saatis edu Rock Tartu Terminali (5-4), kes oli koduväljakul 99:80 (27:12, 18:18, 22:22, 32:28) parem tabeli viimasest Tartu Ülikool/Septicumist (1-8). Avaveerandaja järel 15-punktilise edu sisse mänginud Rock hoidis kohtumist kindlalt enda kontrolli all ning kirjutas tabelisse kolmanda järjestikuse võidu. Mõlemad meeskonnad võtsid rohkelt kaugviskeid (Rock 17/41, TÜ 15/40), kodumeeskond tabas aga paremini kahepunktiviskeid (60% vs 39%).

Meeldejääva sooritusega sai hakkama Valmo Kriisa, kes kirjutas protokolli 35 punkti (kolmesed 9/20), 6 laupalli, 8 söötu ja 7 vaheltlõiget. Vooru parimat efektiivsusnäitajat (41) ei suutnud nurjata ka 8 pallikaotust. Markus Ladoga lisas 23 silma ning Aivar Piir 15 punkti ja 7 lauapalli. Novembrikuu teise liiga parimaks mängijaks tituleeritud Heivo Parrol noppis 8 punkti kõrvale 13 lauapalli. Külaliste parimaks kerkis Romel Savi 19 punkti ja 4 vaheltlõikega. Ainult kaare tagant skoori teinud Talis Torn tõi 16 minutiga 18 punkti (kolmesed 6/8). Viis kolmest sopsanud Renee Raiste arvele jäi 17 silma.

Pühapäeval Hiiumaal toimunud vooru viimases kohtumises näitas head minekut TalTech BS/Fenster/TSK (4-5), kui numbritega 92:68 (23:16, 14:22, 23:15, 32:15) nopiti KK Askus/Jetoili (4-5) vastu hooaja neljas võit. Võrdse avapoolaja järel panid külalised jõuvahekorrad lõplikult paika viimase veerandaja keskel, mil kolme minuti jooksul tehti 17:0 vahespurt. Hiidlasi vedas alt kaugvisketabavus (4/29), TalTech teenis magusaid lisapunkte vabaviskejoonelt (21:8).

Võitjaile tõi Rasmus Raap üleplatsimehena 24 punkti, 9 lauapalli ja 4 vaheltlõiget. Jan-Henrik Levertand lisas 18 silma ja 9 lauapalli. Rando Rattasepp kogus 16 punkti ja 5 söötu. Kaksikduublini jõudnud Riho Sild viskas 14 punkti, noppis 11 lauapalli ja tegi 4 vaheltlõiget. Markus Agu kontosse jäi 13 silma. Askuse mängijatest pakkus kaksikduubli Kristjan Voolaid, kogudes 16 punkti ja 10 lauapalli. Risto Merimaa lisas 11 silma ja 4 vaheltlõiget ning Härmo Lambut 10 punkti ja 4 söötu.