fbpx
Close

INTERVJUU | Rootsi staar Simon Birgander: Eesti näitas EM-finaalturniiril, kui võimsad väikesed riigid võivad olla

-Simon Birgander | Foto: Siim Semiskar

Novembri esimeses pooles peetud MM-valikmängude aknas käis Rootsi koondise koosseisus Tallinnas mängimas mitu huvitavat mängumeest, kellel teadmised Eesti korvpallist väga head ning varasemgi side Eestiga erinevatel tasanditel olemas. Korvpall24 palus toona juttu ajama 25-aastase ja 210 cm pikkuse keskmängija Simon Birganderi, kes kostitas meid 33 minuti jooksul 17 punkti ja 11 lauapalliga.

Hispaania kõrgliigas Badalona Joventutis juba kuuendat hooaega alustanud Birgander on ACB-s senise kuue kohtumisega kogunud keskmiselt 16,9 minutiga 7 punkti ja 3,7 lauapalli. Eurocupis on rootslase senised numbrid viie matšiga olnud keskmiselt 17 minutit, 6 punkti ja 5,4 lauapalli. Kahjuks hiljuti Matthias Tassi kodumeeskonna Manresa vastu mängides sai Birgander vigastada ning käis sõrmeluu murruga kergel operatsioonil ning peab mõnda aega platsilt eemal olema.

Aga enne kõik seda palusime omal ajal Tallinnas ka kuulsal BSBC noorteturniiril mänginud Birganderil rääkida erinevatel Eesti ja Rootsi korvpalli puudutavatel teemadel. Saime tsentri käest teada, miks ta meenutab kunagist Läänemere karikaturniiri siiani vastikustundega, mida ta arvab noorest Eesti koondisest ja meie liidrist Maik-Kalev Kotsarist, miks ta muretseb Rootsi korvpalli tuleviku pärast ning mis mulje on talle jätnud Badalona Joventutiga koos treenida saanud eestlasest mängujuht Kasper Suurorg.

scroll to top