fbpx
Close

INTERVJUU | Kasper Suurorg mängis koondisesuvega endale Hispaania tippklubis jala ukse vahele

-Kasper Suurorg | Foto: Club Joventut Badalona Facebook

Tänavu suvel kerkis Eesti U20 koondise põhimängujuhi kohal võimsalt pildile tagasi 20-aastane ja 197 cm pikkune Kasper Suurorg, kes eelmisel hooajal kadus ebaõnnestunud hooaja tõttu USA ülikooliliigas NCAA paljude korvpallisõprade radarilt. Suuroru suvised esitused avaldasid muljet ka erinevatele otsustajatele, kui noormehe napsas lõpuks endale Hispaania tippklubi Badalona Joventut.

1930. aastal asutatud klubi on Madridi Realiga koos ainus tiim, kes pole kunagi Hispaania kõrgliigast välja kukkunud. Kataloonias, Barcelona külje all olev Badalona on läbi aastate olnud paljude suurepäraste noormängijate kasvulava. Tuntumateks näideteks on Ricky Rubio ja Rudy Fernandez. Eestlasest mängujuht Suurorg treenib momendil Badalona põhitiimiga, kus toimetamas näiteks sellised nimekad mehed nagu Ante Tomic, Pep Busquets, Pau Ribas ja Guillem Vives. Põhilised mänguminutid peaks meie mees teenima küll Hispaania tugevuselt kolmandas liigas Badalona farmklubis CB Prat, aga reaalne võimalus on, et heade esituste korral antakse talle ka hooaja jooksul võimalus ennast esindustiimis tõestada.

Korvpall24 palus Kasper Suurorul pikemas intervjuus esmalt selgitada oma suviseid üleminekuid, kuna esialgu tegi ta lepingu hoopis CB Moroni nimelise tiimiga, kust ta üsna kiiresti Badalona poolt välja osteti. Uurime noorelt mängujuhilt ka eelmise USA hooaja väheste mänguminutite põhjuste kohta ning tahame teada, kuidas on algaval hooajal taas ka Eurocupis osaleva Badalona põhitiimi mehed ta omaks võtnud.

scroll to top