fbpx
Close

INTERVJUU | Hispaaniast naasnud Kasper Suurorg suvistest valikutest, liidrirolli võtmisest ja heast hooaja algusest

-Kasper Suurorg | Foto: Catherine Kõrtsmik / TalTech/Optibet

Viimased kaks hooaega end välismaal proovile pannud Kasper Suurorg on laenulepingu alusel tagasi kodus ning kõikidele siinsetele korvpallisõpradele TalTech/Optibeti ridades mängides näitamas, milliseks mängujuhiks on need võõrsilt saadud kogemused aidanud tal kasvada.

21-aastane Suurorg naasis Eesti-Läti liigasse Hispaaniast, kus ta sealsesse kõrgliigasse kuuluva Badalona Joventuti treenerite käe all väärtuslikke treeninguid läbis ning neilt saadud õpetusi tugevuselt kolmanda liiga kinni pannud Prati meeskonna kasuks rakendas. Paraku ei olnud tänavusel hooajal samalaadse teekonna jätkamine enam võimalik, sest nimetatud meeskondade eestvedajate vahelised lahkhelid lõid plaanid sassi. Badalonal tuli seega nii eestlasest tagamängijale kui ka mitmele teisele noormängijale laenuklubi näol uus ja jätkusuutlikum väljund leida. Seda ikka selleks, et lootustandvad pallurid jõuaksid oma võimete maksimumini.

Just Hispaaniast saadud õpetlik kogemus ja noormehe tuline algus siinses ühisliigas ajendasid Korvpall24.ee portaali Suuroruga pikemaks vestluseks maha istuma. Nii saigi oktoobrikuu viimasel reedel TalTechi spordihoones peetud see avatud kaartidega vestlus, kus jututeemat pakkus tema dramaatiline kevad, koju naasmine ja Alar Varraku juhendatava ülikoolimeeskonnaga liitumise kasuks otsustamine. Intervjuu käigus selgus ka see, kuidas on Suurorul õnnestunud selle lühikese ajaga tõusta satsi üheks suurimaks liidriks ja kui suurelt tunnetab ta enda vastutust meeskonna ees. Juba rahvuskoondise tasemeni kerkinud mängumees rääkis ka enda pikema perspektiivi plaanidest ning vastas tabavalt põletavale küsimusele “kas see liiga Sinu jaoks liiga väikseks ei jää?”.

scroll to top