fbpx
Close

INTERVJUU | Vanameister Maris Gulbis Eesti-Läti liigast, VEF-i krobelisest hooaja algusest, Läti koondise võimsusest ja Janar Taltsist

-Maris Gulbis | Foto: fiba.basketball

Riia VEF kaotas 25. oktoobril skandaalse lõpuga Meistrite liiga mängu võõrsil prantslaste Cholet Basketile tulemusega 73:74, mõni nädal varem 38. sünnipäeva pidanud Maris Gulbis viskas selles mängus üleplatsimehena 23 punkti. Hea viskekäega peamiselt Ventspilsi fänne rõõmustanud kahemeetrisel ääremängijal on käimas kolmas hooaeg Riia VEF-is ning korvpallisära pole Gulbise silmist niipea kustumas. 

Eelmisel hooajal VEF-i särgis 27 mängu jooksul 9,4 punkti ja 3,4 lauapalli kirja saanud Läti korvpalli vanameister on tänavu alustanud märksa paremas hoos. Esimese seitsme Eesti-Läti liiga kohtumise järel vaatavad statistikaridadelt vastu keskmiselt 23 minutit, 13,9 punkti, 4,3 lauapalli ja 1,1 vaheltlõiget, sealhulgas on Gulbis tabanud kolmeseid ligi 57-protsendilise täpsusega (17/30).

Kogenud mängumees lahkas Korvpall24.ee portaalile antud usutluses lähemalt VEF-i raskelt alanud hooaja tagamaid, sealhulgas Cholet’ kohtumisele järgnenud emotsioone, ning kui tähtsaks peab ta suuremas pildis Meistrite liigas osalemist. Gulbis avaldab ka ülla põhjuse, miks tema karjäär välismaal on nõnda tagasihoidlikuks osutunud ning millise summa eest oleks ta nõus kodukamaralt lahkuma. Saame teada, milliste Läti klubide rivaliteet kannatab Tallinn-Tartu võrdlust, kes on tema kõigi aegade lemmik Eesti mängija ja kui kaua kavatseb Gulbis veel palliväljakutel toimetada. Lõpetuseks annab ta üsna enesekindla hinnangu Läti koondise käekäigule äsjalõppenud MM-il ning paneb lauale sihid eelseisvaks EM-iks.

scroll to top