fbpx
Close

INTERVJUU | Läbimurdehooaega mängiv Roberts Blums: Eestis on agressiivsed tagamehed ja palju pikki, kes oskavad visata

-Roberts Blums | Foto: fiba.basketball

Eesti-Läti liigas on tänavu esile kerkinud mitmed noormängijad ning teiste seas on lõunanaabrite juures tegemas oma läbimurdehooaega Riia VEF-i 18-aastane mängumees Roberts Blums. Korvpall24.ee portaal uuris legendaarse Janis Blumsi pojalt, kui rahule on ta oma hooajaga jäänud ja milline on olnud tema senine korvpalluritee.

Mullu Villeurbanne ASVEL-i U21 meeskonnas pallinud 18-aastane Blums liitus eelmisel aastal Eesti-Läti liigas mängiva Riia VEF-iga, mida juhib kontori poole pealt tema 41-aastane isa ja mängijakarjääri lõpetanud Janis Blums. Noor lätlane on Läti esiklubis oma east hoolimata kerkinud meeskonna põhitegijate sekka ja sisenenud edukalt meestekorvpalli. 188 cm pikkune tagamängija on keskmiselt 21,5 minutiga visanud vastaste korvi 13,2 punkti, hankinud 2,8 lauapalli ja jaganud 1,2 korvisöötu.

Rääkisime noormehega senisest hooajast ning sellest, kuidas temast korvpallur sai ja kas oli üldse teisi elukutse valikuid. Saime intervjuus lätlasega teada, millal ta mõistis, et soovib hakata korvpalliga elatist teenima ja mismoodi kulges tema karjäär noorteklassides. Muuhulgas tegime juttu VEF-i tänavusest hooajast, Blumsi enda etteastetest, tema tuleviku eesmärkidest ning rääkisime Eesti korvpallist ja parimatest mängijatest.

scroll to top