Konontšuk ja Oldenburg loodavad võiduseeriat jätkata Müncheni Bayerni vastu

-Artur Konontšuk | Foto: EWE Baskets Oldenburg Facebook

Tänavust hooaega Hispaania meistriliigas Granada meeskonnas alustanud 23-aastane Artur Konontšuk vahetas selle aasta alguses klubi. Jaanuari teises pooles liitus eestlane Saksamaa kõrgliigas palliva Oldenburgi võistkonnaga, mis on üheksa võidu ja üheksa kaotusega liigatabelis 10. kohal. Eesti koondislase hooaeg jätkub esmaspäeva õhtul, kui võõrsil minnakse vastamisi turniiritabelis teisel kohal paikneva Müncheni Bayerniga (13-3).

Oldenburgi klubi auhinnakapis on nii Saksamaa meistritiitel, karikavõit kui superkarika esikoht. Eelmisel hooajal lõpetas Oldenburg Saksamaa meistriliiga põhiturniiri neljandal kohal 22 võidu ja 12 kaotusega. Veerandfinaalseerias läks eestlase koduklubi vastamisi Ludwigsburgiga ning pidi tunnistama turniiritabeli viiendal positsioonil lõpetanud meeskonna kindlat 3:0 paremust.

Konontšuki uue koduklubi Oldenburgi peatreener on 40-aastane Pedro Calles. Meeskonna eesotsas on ta alates 2022. aastast ning enne seda juhendas ta paar hooaega Hamburg Towersit, kus tema käe all pallis ka Maik-Kalev Kotsar.  Tänavu on Oldenburgil 18 mänguvooru järel kirjas üheksa võitu ja üheksa kaotust, millega hoitakse liigatabelis 10. kohta.

201 cm pikkune Konontšuk tegi enne Saksamaale siirdumist Hispaania meistriliigas Granada eest kaasa kokku 16 kohtumises, kus sai keskmiselt 10 minutiga kirja 1,9 punkti ja 1,4 korvisöötu. Saksamaa meistriliigas Ludwigsburgi vastu võiduka debüüdi teinud eestlane sai väljakule 17 minutiks ning viskas 17 minutiga 5 silma ja hankis 5 lauapalli.

Oldenburgi ridades on meeskonna parim olnud seni 29-aastane tagamängija DeWayne Russell, kelle arvele on jäänud keskmiselt 28 minutiga 17 punkti, 2,9 lauapalli ja 6,3 korvisöötu. Mullu oli 180 cm pikkune ameeriklane Saksamaa kõrgliiga parim punktitooja ja sööduandja. Teda on resultatiivsete etteastetega toetanud 25-aastane Chaundee Brown, kes on toonud 29,5 minutiga 15,6 silma ja hankinud 4,6 tulemuslikku söötu.

Eestlase koduklubi järgmine vastane on lisaks Saksamaa meistriliigale ka Euroliigas palliv Müncheni Bayern. Saksamaa tippklubi on viiel korral tulnud riigi meistriks ning neljal korral karikavõitjaks. Suvel palgati võistkonna peatreeneriks legendaarne Pablo Laso. 56-aastane hispaanlane oli aastaid Madridi Reali juhendaja ja tal on ette näidata kaks Euroliiga karikat, kuus Hispaania meistritiitlit ning kuus karikavõitu.

Eelmisel hooajal lõpetas Müncheni klubi Saksamaa kõrgliiga põhiturniiri 25 võidu ja üheksa kaotusega kolmandal positsioonil. Veerandfinaalseerias saadi jagu Göttingenist 3:0, aga poolfinaalis jäädi omakorda mängudega 3:0 alla Ulmile. Tänavu on meeskond saanud Saksamaa meistriliigas kirja 13 võitu ja kolm kaotust, millega hoitakse liigatabelis teist positsiooni.

Müncheni Bayerni eest on koguni viis meest visanud kesmiselt 10 või enam punkti. Resultatiivseim on sel hooajal olnud tagamängija Carsen Edwards, kes on toonud 21 minutiga 13,9 silma, võtnud 2,8 lauapalli ja jaganud 1,5 korvisöötu. Tagaliinis on tema kõrval häid etteasteid näidanud prantslane Sylvain Francisco, kelle arvele on jäänud 20 minutiga 13,3 punkti, 1,9 lauapalli ja 3,3 tulemuslikku söötu.

Esmaspäeva õhtuse kohtumise eel on Optibeti koefitsendimeistrite hinnangul  favoriit koduväljakul palliv München. Nende ridade kirjutamise hetkel on Müncheni võidukoefitsent 1,17 ja eestlase koduklubil 5,9.

Konontšuki ja Oldenburgi hooaeg Saksamaa kõrgliigas jätkub 10. veebruaril, kui külla sõidetakse kindlalt esikohta hoidvale Chemnitzile (15-3)

Koefitsiendid: Optibet