Konontšuk ja Granada lähevad Hispaanias üllatama tugevaks soosikuks olevat Valenciat

-Artur Konontšuk | Foto: Fundacion CBG Facebook

Hispaania korvpalli meistriliigas viimasest viiest kohtumisest kolm võitnud Artur Konontšuki koduklubi jätkab mängudega laupäeval, kui 16. kohal paiknev Granada (4-10) sõidab külla liigatabelis kolmandat positsiooni hoidvale Valenciale (10-4).

Mullu lõpetas Granada Hispaania meistriliiga põhiturniiri samal positsioonil, kus ka hetkel ollakse ehk 16. kohal. Klubi eesotsas on 41-aastane Pablo Pin, kelle juhendamisel teeniti mullu 11 võitu ja 23 kaotust. Sel hooajal eestlase koduklubil kirjas neli võitu ja kümme kaotust. Üheksa mänguvooru järel oli Granadal kirjas vaid üks võit, kuid viimase kuu jooksul on meeskonnal läinud paremini ning viimasest viiest kohtumisest on võidetud kolm.

Eelmisel aastal Eesti-Läti liigas kogus 23-aastane Konontšuk 25 minutiga 9,4 punkti, 4,9 lauapalli ja 1,9 resultatiivset söötu. Eurosarjas sai eestlane BC Kalev/Cramo särgis kirja veel paremad numbrid, kui keskmiselt 30 minutiga sai ta kirja 13,8 silma, 5,8 lauapalli ja 1,6 tulemuslikku söötu. Hispaania meistriliigas on 201 cm pikkune Konontšuk sel hooajal käinud platsil 13 mängus toonud keskmiselt 10 minutiga 2,2 punkti ja võtnud 1,5 lauapalli.

Eestlase koduklubi liidrid on senistes mängudes olnud ameeriklased Joe Thomasson ja Kwan Cheatham Jr. 30-aastase ja 193 cm pikkuse Thomassoni arvele on jäänud 31,5 minutiga keskmiselt 15,8 punkti, 3,6 lauapalli, 4 korvisöötu ja üks vaheltlõige. 28-aastane ja 208 cm pikkune kaasmaalane on 31 minutga toonud 13,7 silma, 5,4 lauapalli ja 1,4 tulemuslikku söötu. Korvi all on Konontšuki leivaisal 31-aastane ning 211 cm pikkune Brasiilia mängumees Cristiano Felicio, kes on 24,5 minutiga saanud kirja 12,1 punkti, 6,6 lauapalli ja 1,2 korvisöötu.

Granada järgmine vastane on Hispaania meistriliigas kümme kohtumist võitnud ja neli kaotanud Valencia meeskond, mis hoiab liigatabelis kolmandat kohta. Euroliigas on Valencia üheksa võidu ja seitsme kaotusega viiendal kohal. Klubi peatreener on 44-aastane Alex Mumbru, kes on endine Hispaania mängija ja koondislane. Aastatel 2018-2022 töötas mees Bilbao juhendajana ning alates eelmisese aasta suvest on ta Valencia eesotsas.

Mullu lõpetas klubi koduliiga põhiturniiri 17 võidu ja sama hulga kaotustega, mis andis liigatabelis kaheksanda koha ja pääsu play-off-i. Veerandfinaalseerias pidi Valencia tunnistama kahes kohtumises Barcelona paremust. Euroliigas jäi klubi mullu 13. kohale 15 võidu ja 17 kaotusega.

Valencia parimana on Hispaania meistriliigas visanud 32-aastane Brandon Davies, kelle arvele on jäänud 22,5 minutiga 14,2 punkti, 4,8 lauapalli ja jaganud 2,8 korvisöötu. Korvi alust jõudu on tagaliinis toetanud 30-aastane Chris Jones, kes on visanud 22,5 minutiga 11,3 punkti, võtnud 2,2 lauapalli ja andnud 3,2 resultatiivset söötu.

Laupäevase kohtumise eel näevad Optibeti koefitsiendimeistrid, et mängu soosik on Valencia. Nende ridade kirjutamise hetkel on eestlaste koduklubi võidukoefitsient 4,6 ja Valencial 1,2.

Granada järgmine mäng Hispaania meistriliigas toimub 28. detsembril, kui kodusaalis minnakse vastamisi 10. kohal paikneva Tenerifega (7-7).

Koefitsiendid: Optibet