fbpx
Close

INTERVJUU | Viinamarjadega uueks aastaks rohke õnne kindlustanud Artur Konontšuk: minu eesmärk on jääda ACB-sse pidama

-Artur Konontšuk | Foto: Fundación CB Granada | Fermin Rodriguez

Sel hooajal saavad eestlased Hispaania meistriliigas elada kaasa nelja kaasmaalase tegemistele. Üks neist on Artur Konontšuk, kes sõlmis eelmise aasta suvel pärast edukat hooaega BC Kalev/Cramos lepingu Hispaania kõrgliigaklubiga Granada. Korvpall24.ee portaal uuris 23-aastaselt eestlaselt, kuidas ta on välismaal mängimise ja Hispaania liigaga kohanenud ning kui keeruline on olnud uues klubis teistsuguse rolliga harjuda.  

201 cm pikkune Konontšuk on Hispaania meistriliigas teinud kaasa 15 kohtumises ning toonud keskmiselt 10 minutiga 2 punkti ja 1,4 lauapalli. Eelmisel hooajal jäi Eesti-Läti liigas tema arvele 25 minutiga 9,4 punkti, 4,9 lauapalli ja 1,9 resultatiivset söötu. Eurosarjas suutis eestlane näidata veelgi paremaid numbreid, kui keskmiselt 30 minutiga sai ta kirja 13,8 silma, 5,8 lauapalli ja 1,6 tulemuslikku söötu.

Saime vahetult pärast aastavahetust tehtud intervjuus teada, kuidas ta Hispaanias uue aasta vastu võttis ning kui rahule on ta jäänud klubi senise hooajaga. Samuti rääkisime Konontšukiga tema rollist meeskonnas, treeneri visioonist ja isiklikust mängust. Muuhulgas küsisime, kuidas on ta suutnud kohaneda väiksema rolli ja mänguminutitega kui Kalev/Cramos. Lisaks uurisime tema selle aasta eesmärkide kohta ja saime teada, mis tunne on mängida kaasmaalaste või endise meeskonnakaaslase vastu ning kuidas on ta treeneritele skautingul abiks olnud.

scroll to top