fbpx
Close

INTERVJUU | Artur Konontšuk Oldenburgi kogemusest, konkreetse ütlemisega treenerist ja teiste nina alt lauapallide noppimisest

-Artur Konontšuk | Foto: EWE Baskets Oldenburg Facebook

Eelmisel hooajal BC Kalev/Cramo ridades häid etteasteid näidanud ja klubi liidriks kerkinud 24-aastane Artur Konontšuk otsustas sügisel teha karjääris sammu edasi ning liitus Hispaania meistriliigas palliva Granada meeskonnaga. Seal ei sujunud asjad nii nagu mängumees oleks lootnud ja hooaja keskel siirdus ta Saksamaa kõrgliigas mängivasse Oldenburgi võistkonda. Intervjuus portaalile Korvpall24.ee andis Konontšuk ülevaate tõusude ja mõõnadega kulgenud hooajast ning rääkis sellest, kuidas tal õnnestus Saksamaal keerulisest seisust välja tulla. 

201 cm pikkune eestlane alustas hooaega Hispaania kõrgliigas Granada meeskonnas, kus sai 16 kohtumises kirja keskmiselt 10 minutiga 1,9 punkti ja 1,4 lauapalli. Jaanuarikuus otsustas Konontšuk klubi vahetada ning liituda Saksamaa meistriliigas palliva Oldenburgi võistkonnaga, kus ääremängija arvele jäi 15 mängus 21,5 minutiga keskmiselt 7,7 punkti, 5,9 lauapalli ja 1,9 korvisöötu. Intervjuu tegemise ja avaldamise vahele jäi ka rõõmustav uudis, et Konontšuk jätkab Oldenburgis ka uuel korvpalliaastal.

Intervjuus rääkis 24-aastane eestlane, kuidas sai teoks hooaja keskel toimunud klubivahetus, mis variandid veel laual olid ning miks just Saksamaa ja Oldenburg sõelale jäi. Samuti saime teada, milline treener on klubi juhendav Pedro Calles, kes oli Hamburgi päevil Maik-Kalev Kotsari peatreener. Tegime juttu ka sellest, kuidas Konontšuk ise ja klubi temaga rahule jäi. Lisaks rääkisime eestlase rollist meeskonnas, kolmeste viskamisest, lauavõitlusest ja viskekindluse leidmisest. Muuhulgas palusime ääremängijal võrrelda Hispaania ja Saksamaa meistriliiga taset ja uurisime, mis on 201 cm pikkuse mängumehe suvised plaanid.

scroll to top