Konontšuk ja Granada püüavad teist järjestikust võitu Jõesaare ja Tassi kunagise koduklubi vastu

-Artur Konontšuk | Foto: Fundacion CBG Facebook

Eelmisel pühapäeval suutsid Artur Konontšuk ja Granada avada Hispaania meistriliigas võiduarve, kui pärast viit järjestikust kaotust alistati koduväljakul Zaragoza 78:70. Sel pühapäeval sõidab eestlase koduklubi Manresasse, kus minnakse vastamisi kunagise Janari Jõesaare ja Matthias Tassi leivaisaga.

Granada lõpetas mullu Hispaania meistriliiga põhiturniiri tagantpoolt kolmandal ehk 16. positsioonil. Klubi eesotsas jätkab 40-aastane Pablo Pin, kelle juhendamisel pole ka käesoleva hooaja algus olnud roosiline. Kuue mänguvooru järel on Granada ühe võidu ja viie kaotusega liigatabelis 15. kohal. Hooaja esimesed viis kohtumist kaotas eestlase koduklubi järjest ning ainus võit pärineb viimasest mängust, kui kodusaalis alistati Zaragoza, kellel on samuti kirjas üks võit ja viis kaotust.

Kui Eesti-Läti liigas jäi 23-aastase Konontšuki arvele 25 minutiga 9,4 punkti, 4,9 lauapalli ja 1,9 resultatiivset söötu, siis Eurosarjas suutis eestlane BC Kalev/Cramo särgis näidata veelgi paremaid numbreid, kui keskmiselt 30 minutiga sai ta kirja 13,8 silma, 5,8 lauapalli ja 1,6 tulemuslikku söötu. Hispaania meistriliigas on 201 cm pikkune Konontšuk seni peetud kuues kohtumises visanud 13 minutiga keskmiselt 3,3 punkti ja võtnud 1,8 lauapalli.

Eestlase koduklubi liidrid on senistes mängudes olnud ameeriklased Joe Thomasson ja Kwan Cheatham Jr. 30-aastase ja 193 cm pikkuse Thomassoni arvele on jäänud 31,5 minutiga keskmiselt 16 punkti, 4,7 lauapalli, 4,3 korvisöötu ja 1,5 vaheltlõiget. 28-aastane ja 206 cm pikkune kaasmaalane on 32,5 minutga toonud 15,7 silma, 3,5 lauapalli ja 1,3 tulemuslikku söötu. Korvi all on Konontšuki leivaisal 31-aastane ning 211 cm pikkune Brasiilia mängumees Cristiano Felicio, kes on 23,7 minutiga saanud kirja 12,5 punkti ja 7,3 lauapalli.

Granada järgmine vastane Manresa on teeninud käesoleval hooajal kolm võitu ja kolm kaotust, mis annab neile hetkel liigatabelis 10. positsiooni. Klubi juhendab kogenud 62-aastane Pedro Martinez, kellel on ette näidata Valenciaga 2017. aastal võidetud Hispaania meistritiitel. Manresa eesotsas on hispaanlane juba 2019. aasta suvest. Mullu lõpetas klubi Hispaania meistriliiga põhiturniiri 14. kohal ning Meistrite liigas jõuti välja veerandfinaalil.

Manresa resultatiivseimad on kuue mängu järel olnud Brancou Badio ja Devin Robinson. 24-aastane tagamängija Badio on 26 minutiga visanud 13,7 silma, võtnud 2,8 lauapalli ja jaganud 2,2 korvisöötu. 203 cm pikkune Robinson on toetanud teda 13,3 punkti, nelja lauapalli ja ühe tulemusliku sööduga. Keskmängija kohal on 29-aastane leedukas Martinas Geben, kelle arvele on jäänud 21,5 minutiga 11,5 silma, 5,3 lauapalli, 1,5 resultatiivset söötu ja 1,5 viskeblokeeringut.

Hooaja avamängu eel näevad Optibeti koefitsiendimeistrid, et pühapäevase kohtumise soosik on Manresa. Nende ridade kirjutamise hetkel on eestlaste koduklubi võidukoefitsient 3,4 ja Manresal 1,33.

Granada järgmine mäng Hispaania meistriliigas toimub 5. novembril, kui kodusaalis minnakse vastamisi liigat täiseduga juhtiva Madridi Realiga (6-0).

Koefitsiendid: Optibet