fbpx
Close

Konontšuk ja Granada jahivad hooaja esimest võitu Kullamäe leivaisa Bilbao vastu

-Artur Konontšuk | Foto: Fermin Rodriguez/Fundacion CB Granada

Hispaania meistriliigas näeb eeloleval nädalavahetusel taas eestlaste omavahelist duelli. Laupäeva õhtul võõrustab Kristian Kullamäe koduklubi Bilbao esimest hooaega Hispaania kõrgliigas pallivat Artur Konontšuki ja tema leivaisa Granada. 

Kullamäe koduklubi on hooaega hästi alustanud. Nelja mänguvooru järel on Bilbao teeninud 52-aastase Jaume Ponsarnau juhendamisel kolm võitu ja ühe kaotuse. Granada seevastu on 40-aastase Pablo Pini käe all kõigis senistes kohtumistes pidanud tunnistama vastase paremust ning liigatabelis on Konontšuki koduklubil ette näidada neli kaotust.

Mullu õnnestus Bilboal  meistriliigas teenida 14 võitu ja 20 kaotust, mis tõi meeskonnale 12. koha ehk play-off’ist jäädi seega kindlalt välja. Granada lõpetas kevadel meistriliiga põhiturniiri tagantpoolt kolmandal ehk 16. positsioonil.

Eelmisel hooajal mängis 24-aastane Kullamäe Panevezyse Lietkabelise eest nii Leedu meistriliigas kui Eurocupis ning sai olla üks võistkonna liidritest. Kohalikus liigas jäi eestlase arvele 25 minutiga 13,8 punkti, 3, lauapalli ja 3,7 tulemuslikku söötu. Eurosarjas sai Kullamäe kirja 25 minutiga 10,9 silma, 3,2 lauapalli ja 3,6 korvisöötu. Bilbao ridades on eestlane sel hooajal saanud keskmiselt 17 minutiga 8,3 punkti, 1,3 lauapalli ja 1,3 lauapalli.

Kullamäe koduklubi resultatiivseim on hooaja algfaasis olnud Sacha Killeya-Jones, kes on 19 minutiga visanud 12,5 punkti ning võtnud 4 lauapalli. Samuti on häid etteasteid teinud Adam Smith, kelle arvele on jäänud 25,5 minutiga 11,8 silma, 1,3 lauapalli ja 3,5 korvisöötu.

23-aastase Konontšuki arvele jäi eelmisel hooajal BC Kalev/Cramo ridades Eesti-Läti liigas 25 minutiga 9,4 punkti, 4,9 lauapalli ja 1,9 resultatiivset söötu. Eurosarjas suutis eestlane näidata veelgi paremaid numbreid, kui keskmiselt 30 minutiga sai ta kirja 13,8 silma, 5,8 lauapalli ja 1,6 tulemuslikku söötu. Hispaania meistriliigas on Konontšuk senistes mängudes toonud 13,5 minutiga keskmiselt 4 silma ja 1,5 lauapalli.

Granada eest on kõige paremini hooaega alustanud Kwan Cheatham JR, kelle arvele on jäänud 34,5 minutiga 15,5 punkti, 2,5 lauapalli ja 1,3 korvisöötu. Teda on toetanud Cristiano Felicio, kes on toonud 24 minutiga 13,8 silma ja hankinud 7,5 lauapalli.

Kohtumise eel on Optibeti koefitsendimeistrite hinnangul soosik Bilbao Basket. Nende ridade kirjutamise hetkel on Bilbao võidukoefitsent 1,45 ja Granadal 2,8.

Bilbao hooaeg Hispaania meistriliigas jätkub 22. oktoobril, kui külla sõidetakse Barcelonale. Kuid enne seda kohtumist alustab Kullamäe koduklubi mängudega Fiba Europe Cup’is, mil 18. oktoobril mängitakse võõrsil Janari Jõesaare leivaisa Wroclaveki Anwiliga. Konontšuki ja Granada järgmine mäng Hispaania kõrgliigas toimub 22. oktoobril, kui vastamisi minnakse Zaragozaga.

Koefitsiendid: Optibet

scroll to top