Heas hoos Kullamäe ja Bilbao Basket hakkavad soosikuna jahtima kohta Fiba Europe Cup’i finaalis

-Kristian Kullamäe | Foto: fiba.basketball

Eelmisel hooajal said eestlased elada kaasa tugevuselt neljanda eurosarja poolfinaali jõudnud BC Kalev/Cramole. Tänavu on taas põhjust Fiba Europe Cup’i poolfinaale jälgida, sest finaalkohta asub jahtima Kristian Kullamäe koduklubi Bilbao Basket. Eestlase leivaisa läheb kolmapäeva õhtul kodusaalis vastamisi Saksamaa klubi Chemnitzi Ninersiga.

Bilbao alistas 52-aastase hispaanlase Jaume Ponsarnau käe all veerandfinaalis Varssavi Legia. Poolas mängis Bilbao ilma Kullamäeta ning pidi tunnistama Varssavi kindlat 83:64 paremust. Hispaanias tuli eestlase koduklubi tänu Kullamäe heale etteastele raskest seisust auga välja ning Poola klubi alistati 81:53. Kahe mängu kokkuvõttes jäi Bilbao üheksa korviga plussi ning pääses poolfinaali.

Eelmisel hooajal mängis 24-aastane Kullamäe Panevezyse Lietkabelise eest nii Leedu meistriliigas kui Eurocupis ning sai olla üks võistkonna liidritest. Kohalikus liigas jäi eestlase arvele 25 minutiga 13,8 punkti, 3, lauapalli ja 3,7 tulemuslikku söötu. Eurosarjas sai Kullamäe kirja 25 minutiga 10,9 silma, 3,2 lauapalli ja 3,6 korvisöötu.

Tänavu on 194 cm pikkune Kullamäe visanud Hispaania meistriliigas Bilbao eest keskmiselt 19 minutiga 10,1 punkti, hankinud 2,4 lauapalli ja jaganud 1,9 korvisöötu. Fiba Europe Cup’is on eestlase arvele jäänud 20,5 minutiga 10,1 silma, 3,6 lauapalli ja 2,8 resultatiivset söötu.

Bilbao parimad on eurosarjas sel hooajal olnud 25-aastane keskmängija Sacha Killeya-Jones ja 31-aastane tagamängija Adam Smith. Killeya-Jonesi on keskmiselt 24 minutiga visanud vastaste korvi keskmiselt 15,2 silma, hankinud 6,5 lauapalli ja andnud 1,2 korvisöötu. Ameeriklase Smithi arvele on jäänud 21,5 minutiga keskmiselt 11,8 punkti, 2,3 lauapalli ja 2,9 tulemuslikku söötu.

Eestlase koduklubi kolmapäevane vastane Fiba Europe Cup’i vastane on Chemnitzi Niners, mida juhendab alates 2015. aastast 51-aastane argentiinlane Rodrigo Pastore. Saksamaa kõrgliigas hoiab klubi Müncheni Bayerni järel 20 võidu ja viie kaotusega teist kohta. Eurosarja veerandfinaalis alistas Chemnitz ülikindlalt Zaragoza, kui võõrsil saadi 98:64 ja kodusaalis 102:86 võit. Kahe mängu kokkuvõttes jäi Saksamaa klubi peale 50 punktiga.

Chemnitzi parim on tänavu eurosarjas olnud mullu BC Kalev/Cramo ridades samuti nelja parema hulka jõudnud Wesley Van Beck. 27-aastase ameeriklase arvele on jäänud keskmiselt 24 minutiga 14,7 silma, 2,9 lauapalli ja 3,3 korvisöötu. Tagaliinis on teda toetanud Deandre Lansdowne, kes on lisanud 26 minutiga 13,8 punkti, võtnud 3,6 lauapalli ja jaganud 5 resultatiivset söötu.

Kolmapäeva õhtuse kohtumise eel näevad Optibeti koefitsiendimeistrid, et mängu soosik on kodusaalis palliv Bilbao. Nende ridade kirjutamise hetkel on Kullamäe leivaisa võidukoefitsient 1,5 ja Saksamaa klubil 2,43.

Fiba Europe Cup’i poolfinaalseeria teine mäng leiab aset 3. aprillil, kui võõrsil läheb Bilbao vastamisi Chemnitziga. Enne seda kohtub Kullamäe koduklubi Hispaania meistriliigas Rio Breoganiga ning see kohtumine peetakse laupäeval, 30. märtsil.

Koefitsiendid: Optibet