fbpx
Close

INTERVJUU | Ben Shungu: mul pole nõrkusi, kuid pean jätkuvalt euroopalikku mängustiili õppima

-Ben Shungu | Foto: Marita Brigitta Mones/BC Kalev/Cramo

Hooaja esimesel poolel kahest võõrleegionärist loobunud BC Kalev/Cramo uued otsingud kandsid vilja jaanuaris, kui Saksamaalt õnnestus Eesti talvisesse kliimasse meelitada ameeriklasest tagamängija Ben Shungu. Peamiselt mängujuhi ülesandeid täitev atleetlik mängumees on Eesti-Läti liigas alustanud äärmiselt efektiivselt ning on nende ridade kirjutamise hetkel ainus mängija, kes visketabavuses kuulub n-ö 50-50-90 klubisse.

Saksamaa esiliigas hooaega alustanud 26-aastane ja 188-sentimeetrine tagamees kogus 15 mänguga 13 punkti, 3,7 lauapalli, 3,2 söötu ja 1,1 vaheltlõiget. Eesti meistri särgis on senise üheksa kohtumise jooksul ligi 24 mänguminutiga keskmisteks näitajateks kujunenud 13,7 punkti, 3,9 lauapalli, 3,2 korvisöötu ja 1,6 vaheltlõiget. Kolmeste tabavuses (18/30 ehk 60%) hoiab Shungu Eesti-Läti liigas kindlat esikohta.

Korvpall24.ee portaal uuris enesekindlusest pakatavalt mängumehelt ületuleku kohta Kalev/Cramosse ning kui lihtsaks kujunes kohanemine siinsete oludega. Ben analüüsis mängijana enda tugevamaid ja nõrgemaid külgi ning võrdles Saksmaa ja Eesti liigade taset. Selguvad ka kolm talle enim muljet avaldanud Eesti mängijat ning saame teada, millisesse liigasse jõudmise on ta endale eesmärgiks seadnud.

scroll to top