fbpx
Close

Optibet Naiste Rahvaliiga detsembri ja jaanuari MVP Paula Juurik: tore on vaadata, kuidas naiskond areneb

-Paul Juurik | Foto: Optibet Rahvaliiga

Optibet Naiste Rahvaliiga detsembri ja jaanuari MVP auhinna sai Reval/Betoonimeister naiskonna ridades palliv Paula Juurik, kes kogus nendel kahel kuul toimunud mängudes keskmiselt 19 punkti.

Rahvaliiga nimel tegime Paulaga väikese hilinemisega ka intervjuu, kus küsisime tavapäraseid küsimusi, mida me viimastel hooaegadel Rahvaliiga kuu parimatelt ja hooaja lõpu MVP auhinna võitjatelt tavaliselt teada oleme tahtnud.

Millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Korvpallitrenni kutsus mind sõbranna juba algklassides. Minu esimene treener oli Jaanus Levkoi. Pärast mõningast pausi jätkasin mängimist Audenteses Reet Rausbergi käe all, kus treenisin ka ülejäänud noorteklassid. Pärast seda jäi korvpall rohkem tagaplaanile. Kuna Reval väga palju koos trenni ei tee, siis käin trennis peamiselt oma töökaaslastega.

Kuidas sattusid Reval/Betoonimeister naiskonda?

Ühel õhtul kirjutas meie naiskonna kapten Kaisa, et võiks rahvaliiga tiimi kokku panna. Kaua selle pakkumise üle mõtlema ei pidanud ning nädal hiljem oli võistkond registreeritud.

Iseloomusta palun enda poolt Reval/Betoonimeister naiskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Meie naiskond on vaba ja toetava õhkkonnaga ning usun, et ka meie varasemad kogemused on meie tugevuseks. Eks alati on kohti, mis võiks paremini välja tulla, kuid tore on vaadata, kuidas naiskond areneb ja mängimist naudib.

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Mul otseselt lemmikut korvpallurit pole, kuid hindan kõrgelt neid, kes on positiivse suhtumisega ning oma saavutuste nimel palju tööd teinud.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Ma ennast ühegi tippkorvpalluriga võrrelda ei oska, kuid olen kindlasti tiimimängija ning jagan hea meelega sööte. Mängin sellel positsioonil, kus parasjagu tarvis.

Oletame, et saaksid ühe hooaja profikorvpallurina veeta enda valitud treeneri käe all. Kes oleks see (kuulus) endine või praegune Eesti või välismaa treener, kelle käe all tahaksid selle hooaja teha ning miks?

Väga raske on kedagi valida, väga oluline oleks selle inimese iseloom. Huvitav oleks treenida mõne endise või praeguse kuulsa profikorvpalluri käe all.

Mis on Sinu lemmik korvpallireegel ning millise reegli Sa võimalusel esimese asjana ära muudaksid? Miks?

Mulle meeldib kolme sekundi reegel, mis sunnib pikemaid mängijaid vahepeal korvi alt välja liikuma. Reeglite muutmisele pole varem mõelnud, ju siis pole seda vajalikuks pidanud.

Kui saaksid ühes mängus olla Eesti naiste või meeste koondise peatreener, siis kelle paneksid algviisikus väljakule ning miks just need mängijad?

Viisikut ei oskaksi kohe kokku panna, aga uuesti tahaksin palliplatsil näha Kadri-Ann Lassi.

Millega Sa päriselus tegeled?

Päriselus töötan finantsauditi maailmas projektijuhina.

scroll to top