fbpx
Close

INTERVJUU | Üle pikkade aastate kodule lähemale naasnud Davis Rozitis: mulle näib, et Eesti-Läti liigas oskavad kõik visata

-Davis Rozitis | Foto: Diana Jesin/TÜASK

Kui veebruaris selgus, et Tartu Ülikool Maks & Mooritsa keskmängija Aaron Menzies peab põlvehäda tõttu lõikusele minema, leidis klubi asenduse Hispaania esiliigast, kutsudes lätlase Davis Rozitise üle mitme aasta taas kodukamarale lähemale. Hooaja otsustava etapi eel oli Tartu klubi jaoks tähtis leida kogenud mängija, kes võimalikult kiiresti kaasmaalasest peatreener Gundars Vetra joonisesse sulanduks ning selle ülesandega on 34-aastane Rozitis kenasti hakkama saanud.

Tänavust hooaega Hispaania esiliigas Oviedo Alimerka meeskonnas alustanud 213-sentimeetrine vägilane kogus 17 mängu ja ligi 12 minutiga 4 punkti ja 2,6 lauapalli. Eesti-Läti liigas on senise seitsme kohtumise keskmised numbrid oluliselt paremad, kui 20 minutiga on kirja läinud 11 punkti, 5,4 lauapalli, 1 sööt ja 1,1 vaheltlõiget. Sealjuures on Rozitise kahepunktivisete protsent 71,7, millega hoiab intervjuu avaldamise hetkel liigas neljandat positsiooni.

Korvpall24.ee portaal uuris võitjamentaliteediga mängumehelt, kuidas ta Hispaania aastaid hindab ning milliste tunnetega ta Baltikumi naasis. Rozitis avaldab ka seda, kui lihtsalt toimus Tartuga lepingu sõlmimine, ning toob korvpallurina välja enda plussid ja miinused. Lõpetuseks analüüsib ta Eesti-Läti liigat ja annab väga asjaliku nõuande, kuidas nimetatud liiga võiks end veelgi enam fännidele nähtavamaks teha.

scroll to top