fbpx
Close

INTERVJUU | Finaalseeria MVP Ben Shungu: uskusime läbi terve hooaja ja ka otsustavate mängude eel, et oleme selle hooaja parim sats

-Ben Shungu | Foto: BC Kalev/Cramo

Läbi terve meistriliiga finaalseeria head minekut näidanud ja silmapaistva panusega BC Kalev/Cramo tiitlivõiduni aidanud Ben Shungu pärjati tehtud töö tulemusel ka seeria kõige väärtuslikuma mängija tiitliga. Poole hooaja pealt Eesti esiklubiga liitunud ning siin oma tähelendu saavutama hakanud Shungu tunnistas meeliülendavate emotsioonide taustal peetud intervjuus, et Heiko Rannula käe all saadud kogemusel ja sedavõrd uhkel tunnustusel on tema jaoks kirjeldamatult oluline väärtus.

Seeria kolmandas ja ühtlasi kogu hooajale joont alla tõmbavas mängus jäi 26-aastase tagamängija arvele ligikaudu 28 minutiga 23 punkti, 4 lauda ja 3 resultatiivset söötu. Nii ei leidnudki Tartu Ülikool Maks & Mooritsa meeskond ka tol õhtul pealinnasatsi korviküti pidurdamiseks vajaminevat lahendust ning Kalev/Cramo tituleeriti kindlalt mängudega 3:0 taas Eesti meistriks. Autasustamistseremoonia järel toimunud vestluses võttiski Shungu äsja lõppenud korvpalliaasta oma sõnadega kokku ning hindas määravaks saanud võtmekohti.

Ameeriklasest mängumehega sai jutustatud ka hooaja kõige otsustavamas faasis kogetud väljakutsetest ja Tartu vastu peetud seeriaks seatud meeskondlikest ootustest. Tohutu fänniarmee keskel sai ühtlasi räägitud Shungu isiklikust eduloost ja füüsiliselt raskete pingutuste kiuste järjepidevalt enese tõestamisest. Usutluse lõpetuseks proovisime ka avada kaarte Kalev/Cramo ridades üheks hinnatumaks mängumeheks kerkinud palluri edasiste ambitsioonide osas.

scroll to top