EESTLASED VÄLISMAAL | Matthias Tass aitas Oostendel vormistada 13. järjestikuse Belgia meistritiitli

-Matthias Tass ja Oostende Filou | Foto: Basketbalclub Oostende Facebook

Kui enamik võõrsil mängivatest Eesti korvpalluritest on juba mõnda aega tagasi oma hooajad lõpetanud ja kodumaale naasnud, siis Belgias mängiv Matthias Tass ja tema koduklubi Oostende vormistasid sel esmaspäeval järjekordse Belgia meistritiitli. Välismaal pallivatest eestlastest käis eelmisel nädalal väljakul ka Mait Peterson, kelle koduklubi Agrigento ei suutnud Itaalia esiliigasse püsima jääda, kirjutab Basket.ee.

Belgia meistriliiga finaalseeriaga tehti algust eelmise nädala esmaspäeval, kui tiitlikaitsja Oostende võitis koduväljakul Antwerpeni Giantsit 93:89. Kohtumise eelviimasel minutil 5 veaga väljakult lahkunud Tass kuulus võõrustajate algviisikusse ning mängis kokku 19 minutit, mille jooksul viskas 4 punkti (kahesed 2/4), võttis 3 lauapalli ja andis 2 resultatiivset söötu. Statistikasse läks kirja ka üks pallikaotus.

Seeria teises kohtumises pidi Oostende aga tunnistama Antwerpeni Giantsi selget paremust. Kolmapäeval võõrsil peetud mäng kaotati 66:87. Oostendele sai saatuslikuks kolmas veerandaeg, mil visati 12 punkti vastase 36 vastu. Algviisikusse kuulunud Tass oli kaotajate paremuselt teine korvikütt, tuues 22 mänguminutiga 13 punkti (kahesed 5/6, vabavisked 3/4). Tegemist oli eestlase kogu hooaja resultatiivsuselt neljanda mänguga. Samuti hankis Tass 3 lauapalli, kuid patustas ka 3 pallikaotusega ja tegi 4 viga.

Finaalseeria kolmandas mängus alistas Oostende reedel Antwerpeni Giantsi 82:69 ning jõudis tiitlist ühe võidu kaugusele. Taaskord algviisikus alustanud Tass sai kodupubliku ees mänguaega 21 minutit ning kogus 6 punkti (kahesed 2/3, vabavisked 2/2), 3 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Lisaks tegi ta ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Otsustava kolmanda võidu teenis Oostende selle nädala esmaspäeval, kui Antwerp mängiti üle numbritega 74:71. Tassi mäng seeria viimases kohtumises statistiliselt ebaõnnestus, kui eestlane ei teinud 16 minutiga ühtegi pealeviset ning sai protokolli kirja 4 isiklikku viga ja 2 pallikaotust.

Oostende klubi jaoks oli see 13. järjestikune Belgia meistritiitel ning nüüd ootab klubi veel ees Belgia-Hollandi ühisliiba ehk BNXT liiga finaalseeria Belgia meistri ja Hollandi meistri vahel. Kahe võiduni mängitavas seerias pannakse pall praeguse info kohaselt mängu 10. juunil. Hollandi liiga finaalseeria veel käib ning hetkel on ZZ Leiden Den Boschi vastu juhtimas 2-1 ning vajab võiduks veel vaid ühte õnnestumist.

Mait Peterson ja Agrigento Fortitudo teenisid Itaalia esiliigas lõppenud nädalal ühe kaotuse ja ühe võidu. Esmalt jäädi kolmapäeval võõrsil 68:79 alla Cento Benedetto XIV-le. Petersoni jaoks oli tegu Itaalia esiliiga hooaja resultatiivseima mänguga. Pingilt alustanud eestlane viibis väljakul 14 minutiks, viskas selle ajaga 9 punkti (kahesed 4/8, vabavisked 1/1), hankis ühe lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ning blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole peale jäid 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Pühapäevases kohtumises alistati kodusaalis kindlalt 100:74 Rooma Luiss. Pingilt sekkunud Peterson sai mängu 9 minutiks ning tõi selle ajaga 2 punkti (kahesed 1/1) ja ühe lauapalli, enne kui 5 veaga välja langes. Lisaks patustas ta veel ühe pallikaotusega.

Agrigento mängib Itaalia esiliigas kuueliikmelises väljalangemisgrupis, mille neli viimast kukuvad järgmiseks hooajaks astme võrra madalamale. Terve senise hooaja jooksul 26 punkti kogunud Agrigento (13-27) on kuue tiimi konkurentsis neljandal kohal ja kaks vooru enne hooaja lõppu ei ole ka teoreetiliselt enam võimalik väljalangemistsoonist välja tõusta.