fbpx
Close

INTERVJUU | Tartu abitreener Olari Narits üllatuslikust treenerivahetusest, meeste usu taastamisest ja mängijate valiku nüanssidest

-Olari Narits | Foto: Diana Jesin/Tartu Ülikool Maks & Moorits

Juba neljandat aastat Tartu Ülikool Maks & Mooritsa meeskonnas abitreeneri rolli täitev Olari Narits on selle teekonna jooksul teinud koostööd mitme erineva peatreeneriga ja kogenud küllaltki eriilmelisi keerdkäike. Ka vahetult enne tänavust kulminatsiooni senise eestvedaja Gundars Vetra teenetest loobumine ja satsi etteotsa Priit Vene toomine mõjus nii Naritsale kui ka Taaralinna mängumeestele üpriski üllatusliku sammuna, kuid eduka lõpuspurdi nimel tehtud otsus osutus mehe hinnangul siiski igati kasulikuks käiguks.

Kõrgliigatiimi meeste kõrvalt juba pikki aastaid ka lootustandvaid noori treeniv Narits tõdes antud intervjuus, et hooaja nii otsustavas faasis sedalaadi treenerivahetuse elluviimisega kaasnes küll teatav risk ning hetkeline peataolek, kuid teeneka Vene lisandumine andis sellegipoolest kiiresti lootust, et ebaõnnestunud ühisliiga play-off’ile võivad viimaks järgneda kauaihaldatud edusammud. Nii ka aastatel 2017-2020 Tartu esindusmeeskonda juhendanud Vene käe all läks, sest kollektiivsest mõõnast suudeti üheskoos välja tulla ning veenvalt Eesti korvpallimeistrivõistluste finaali purjetada.

Vahetult pärast finaalseeria avamängu peetud vestluses saigi abitreener Naritsaga Tartu tänavune käekäik lahti arutatud ning hooaja vältel tehtud otsustele vahetu pilguga tagasi vaadatud. Ühtlasi andis Narits avameelselt omapoolse hinnangu Vetra poolt tehtud tööle ja hindas momente, mis said lätlasest treeneri juhtimisel meeskonna eduloos saatuslikuks. Intervjuu käigus sai vesteldud ka uue peatreeneri mängustiiliga kohanemisest, paigas olevate nuppudega BC Kalev/Cramo vastu maksimumi lähedaste soorituste püüdmisest ning suuresti just eestlastest mängumeeste eneseusu taastamisest.

scroll to top