fbpx
Close

INTERVJUU | Itaalias mängimist nautiv Marcis Vitols liigarivaali Karl Johan Lipsu rollist: ta võib platsil teha, mida tahab

-Marcis Vitols | Foto: BVL Basket Virtus Lumezzane Facebook

Eelmisel kahel hooajal Eesti-Läti liigas nii BC Kalev/Cramo kui ka Keila ridades pallinud Marcis Vitols mängib praegu Itaalia tugevuselt kolmandas liigas ehk Serie B-s Lumezzane võistkonnas. 31-aastane lätlane rääkis Korvpall24.ee portaalile senisest hooajast, klubivahetusest, Itaalias mängimisest ning kinnitas, et tema naasmine millalgi mõne Eesti klubi koosseisu pole üldsegi ebatõenäoline.

Mullu jäi 190 cm pikkuse tagamängija arvele Eesti-Läti liigas Keila meeskonnas 28,5 minutiga 13 punkti, 4,4 lauapalli ja 5,7 korvisöötu. Seejärel liitus lätlane Riia VEF-iga, kuid seal vigastuse tõttu ühtegi mängu kirja ei saanud, sest klubi otsustas lepingu katkestada. Pärast vigastuspausi liitus Vitols Itaalia tugevuselt kolmandas liigas palliva Lumezzanega, kus ta on teinud kaasa kümnes kohtumises ja saanud keskmiselt 24,5 minutiga kirja 9,6 punkti, 2,4 lauapalli ja 3,4 resultatiivset söötu.

Eestlastele tuttav leegionär rääkis avameelselt sellest, miks ta otsustas pärast Keila meeskonnas näidatud häid etteasteid liituda Riia VEF-iga ning miks seal veedetud aeg ootamatult lühikeseks jäi. Saime lätlaselt teada, mis valikud tal seejärel olid ning kas enne Itaaliasse minekut oli laual ka liitumine mõne teise Eesti-Läti liigas palliva klubiga. Lisaks tuli 31-aastase tagamängijaga jutuks, miks ta otsustas Itaalia klubiga liituda, milline on tema senine mulje meeskonnast ja mängupaigast ning kuidas ta hindab samas liigas palliva Karl Johan Lipsu etteasteid.

scroll to top