EESTLASED VÄLISMAAL | Kriisa parandas oma NCAA punktirekordit, Drell on G Liigas stabiilselt heas hoos

-Kerr Kriisa | Foto: Getty Images via AFP/Scanpix

Euroopa korvpalliväljakutel peeti möödunud nädalal pärast veebruari lõpus toimunud EM-valikmängude jaoks tehtud pausi taas rohkelt koduste meistrivõistluste kohtumisi. Nädala võimsaima individuaalse esituse tegi aga ookeani taga mängiv Kerr Kriisa, kes püstitas oma ülikoolikarjääri punktirekordi. Resultatiivsust näitasid ka Henri Drell, Kristian Kullamäe, Carlos Jürgens ja Karl Johan Lips, lauavõitluses paistsid enim silma Janari Jõesaar ja Kaspar Sepp, kirjutab Basket.ee.

HISPAANIA, ACB

Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia (14-13) naasis koondisepausilt kaotusega – reedel jäädi Euroliigas võõrsil alla türklaste Fenerbahcele (16-11) 96:111, seejuures viimasele veerandile minnes oli seis veel viigis 78:78. Kotsar mängis 10 minutit, viskas 2 punkti (kahesed 1/2), võttis ühe lauapalli ja tegi 3 isiklikku viga. Raieste väljakule ei saanud. Baskonia hoiab Euroliigas hetkel kaheksandat kohta, mis viiks nad hooaja lõpus edasi play-in turniirile.

Pühapäeval sai Baskonia (12-11) kaotuse kirja ka koduliigas, kui võõrsil vannuti 80:98 alla Gran Canariale (15-8). Vabavisetega hädas olnud Kotsar viibis väljakul 13 minutit, viskas selle ajaga 6 punkti (kahesed 3/6, vabavisked 0/4), hankis ühe lauapalli ja tegi nii ühe pallikaotuse kui ka isikliku vea. Raieste taaskord platsile ei pääsenud.

Hispaania kõrgliigas pidi kaotusega leppima ka Kristian Kullamäe, kelle koduklubi Bilbao (9-14) jäi laupäeval võõral väljakul 84:101 alla Malaga Unicajale (19-4). Kullamäe viskas 22 platsil viibitud minuti jooksul 15 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 3/7), olles sellega meeskonna paremuselt teine-kolmas punktitooja. Eesti koondislase arvele jäi ka 3 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, üks pallikaotus ja 3 viga.

Hispaania kõrgliigas kolmanda kaotuse järjest saanud Baskonia hoiab tabelis üheksandat kohta ehk on esimesena play-off’i ukse taga, play-off-koht jääb neist praegu kahe võidu kaugusele. Bilbao on 12. positsioonil.

SAKSAMAA, BBL

Artur Konontšuki koduklubi Oldenburgi Baskets (10-12) sai Saksamaa kõrgliigas pühapäeval kirja kaotuse, kui võõrsil jäädi Berliini Albale (14-5) alla 67:85. Konontšuk kohtumises Euroliiga klubi vastu koosseisu ei kuulunud. Oldenburg asub liigatabelis 11. real ehk hetkel jäädakse esimesena play-in’ist välja.

ITAALIA, SERIE A

Püsimajäämise eest võitlev Joonas Riismaa tööandja Brindisi (5-16) teenis Itaalia kõrgliigas vajaliku võidu, kui pühapäeval saadi kodusaalis 79:76 jagu Cremona Vanolist (9-12). 3 minutiks platsile saanud Riismaa arvele jäi üks punkt (kolmesed 0/1, vabavisked 1/2), üks vaheltlõige ja üks viga.

Kaspar Treieri koduklubi Sassari Dinamo (9-12) sai Itaalia kõrgliigas kirja magusa võidu, kui oli pühapäeval kodusaalis 93:88 üle Bologna Virtusest (15-6). Kahjuks Treier võidumängus Euroliiga klubi vastu platsile ei pääsenud. Sassari on liigatabelis 12. kohal ning Brindisi 16. ehk viimane.

LEEDU, LKL

Leedu kõrgliigas teenis pühapäeval võidulisa Carlos Jürgensi koduklubi Nevežis (5-14), olles võõrsil 101:91 üle lähirivaalist Pieno žvaigždesist (4-15). Jürgens tõi 26 minutiga 16 punkti (kahesed 4/7, kolmesed 1/4, vabavisked 5/8), olles sellega meeskonna paremuselt kolmas skooritegija. Lisaks kogunes eestlase arvele 2 lauapalli, 5 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, üks blokeeritud vise, 2 pallikaotust ja 3 viga. Liigatabelis paikneb Nevežis kümnendal real.

POOLA, PLK

Janari Jõesaare koduklubi Wloclaweki Anwil (18-3) jätkab Poola kõrgliiga kindla liidrina, laupäeval alistati võõral väljakul 89:85 Gdynia Arka (6-16). Eesti koondislane viibis platsil 19 minutit, mille jooksul viskas ta 5 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/3), hankis kohtumise edukaimana 10 lauapalli ja andis 2 resultatiivset söötu. Lisaks sai ta kirja 4 viga.

BELGIA, BNXT LEAGUE

Matthias Tassi koduklubi Oostende (1-0) alustas Belgia-Hollandi liiga eliitdivisjoni mänge kindla võiduga, kui laupäeval alistati võõrsil Weerti BAL (0-1) 97:74. Tass viibis väljakul 13 minutit, kuid ei teinud selle aja jooksul ühtegi viset. Küll võttis ta 3 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike ning blokeeris ühe vastaste viske. Tassi kontole jäi ka üks pallikaotus ja viga. Belgia-Hollandi liiga süsteem näeb ette, et Belgia edetabeli viis esimest meeskonda kohtuvad eliitdivisjonis Hollandi tabeli viie paremaga. Oostende on avavooru järel teine.

HISPAANIA, LEB GOLD

Hispaania esiliigas teenis väärt võidu Siim-Sander Vene koduklubi Burgose San Pablo (16-6), kes alistas pühapäeval kindlalt 77:57 endast tabelis eespool asuva Madridi Estudiantese (17-5). Eesti koondise kapten viibis väljakul 23 minutit, viskas 9 punkti (kahesed 0/3, kolmesed 3/4, vabavisked 0/2), võttis 3 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike ning teenis 2 isiklikku viga.

Jaan Puideti koduklubi Valladolidi Real (14-8) sai Hispaania esiliigas kolmanda võidu järjest, kui reedel mängiti võõrsil 84:80 üle Castello Amics (6-16). Puidet veetis platsil 11 minutit, aga isiklikku punktiarvet avada ei suutnud (kahesed 0/1, kolmesed 0/2). Eestlase kontole kogunes üks lauapall, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ja 2 viga.

Burgos tõusis liigatabelis kolmandale kohale, Valladolid tõusis seitsmendale kohale. Play-off’i pääsevad tabeli teine kuni üheksas meeskond.

KREEKA, ELITE LEAGUE

Sten Soku leivaisa Thessaloniki Iraklis (15-9) teenis laupäeval Kreeka esiliigas juba kuuenda järjestikuse võidu, alistades koduplatsil kindlalt 79:57 Amaliada Koroivose (14-10). Sokk tegi kohtumises kaasa 24 minutit ning kogus selle ajaga 12 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 2/5, vabavisked 2/2), 3 lauapalli ja 2 korvisöötu. Lisaks patustas ta ühe pallikaotusega ja tegi 3 viga. Iraklis asub tabelis neljandal positsioonil ehk liigub kindlalt play-off’i kursil.

ITAALIA, SERIE A2

Itaalia esiliigas sai Mait Petersoni tööandja Agrigento Fortitudo (6-20) viienda kaotuse järjest – laupäeval jäädi koduväljakul 70:82 alla Udine APU-le (17-7). Peterson viskas 5 mänguminutiga 2 punkti (kahesed 1/1) ja võttis 3 lauapalli, kuid tegi ka 2 viga.

Karl Markus Poomi meeskond Rieti Real Sebastiani (16-10) sai Itaalia esiliigas kirja kindla võidu, kui pühapäeval mängiti koduplatsil üle Nardo (10-16) 77:46. Poom pääses platsile 9 minutiks, ent kätt valgeks ei saanud (kahesed 0/1). Eestlase arvele jäi 3 lauapalli, üks tulemuslik sööt, üks pallikaotus ja 2 viga.

Rieti hoiab oma grupis neljandat kohta, Agrigento on kümnes.

ITAALIA, SERIE B NAZIONALE

Itaalia tugevuselt kolmandas liigas kaotas Karl Johan Lipsu koduklubi Chieti (14-13) pühapäeval võõrsil Fabriano Janusele (16-11) 77:89. Lips viibis väljakul kauem kui keegi teine – 36 minutit, mille jooksul kogus ta meeskonna parimana 18 punkti (kahesed 4/4, kolmesed 2/7, vabavisked 4/5) ja 6 lauapalli. Eestlase arvele kanti ka 2 korvisöötu, üks vaheltlõige, üks blokk, 5 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Chieti jätkab B-grupis kümnendal kohal.

USA, NBA G LEAGUE

NBA-s veel oma debüüti ootav Henri Drell vaatas pingilt, kuidas tema meeskond Chicago Bulls (28-32) kaotas eelmisel teisipäeval Detroit Pistonsile (9-51) 95:105 ja alistas päev hiljem Cleveland Cavaliersi (39-21) teisel lisaajal 132:123. Mõlemad mängud peeti Bullsi koduväljakul. Reedel kaotati samuti kodus 97:113 Milwaukee Bucksile (40-21), Drell sel korral koosseisu ei kuulunud. Chicago Bulls hoiab idakonverentsis üheksandat kohta.

Chicago Bullsi tütarmeeskond Windy City Bulls (10-13) sai NBA G Liigas möödunud nädalal kaks võitu ja ühe kaotuse. Neljapäeval saadi koduväljakul 124:119 võit Raptors 905 (9-15) üle. Drell sai mänguaega 31 minutit, mille jooksul viskas meeskonna paremuselt teise skooritegijana 23 punkti (kahesed 7/13, kolmesed 2/8, vabavisked 3/3), hankis 9 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, tegi 3 vaheltlõiget ning blokeeris 2 vastaste pealeviset. Negatiivse poole pealt läksid kirja üks pallikaotus ja viga.

Reedel alistati samuti kodus G League Ignite (2-25) koguni 117:87. Drell kogus 24 mänguminutiga 11 punkti (kahesed 4/7, kolmesed 1/4), 8 lauapalli, 5 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget ja ühe blokeeritud viske. Lisaks tegi ta ka 3 isiklikku viga.

Pühapäeval aga kaotati võõrsil Cleveland Charge’ile (11-13) 102:116, millega katkes ühtlasi meeskonna neljamänguline võiduseeria. Drell mängis 33 minutit ning viskas selle ajaga 20 punkti (kahesed 8/13, kolmesed 0/3, vabavisked 2/2), olles sellega oma meeskonna paremuselt teine korvikütt. Lisaks kogunes eestlase saldosse 7 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, 3 pallikaotust ja 4 viga.

Windy City Bulls on G Liiga idakonverentsis 13. positsioonil.

USA, NCAA

USA korvpalli üliõpilasliigas NCAA sai Kerr Kriisa kodumeeskond West Virginia (9-20) eelmisel nädalal kaks valusat kaotust. Möödunud esmaspäeval tuldi võõrsil Kansas State’i (17-12) vastu välja 25-punktilisest kaotusseisust, kuid lisaaja järel tunnistati siiski võõrustajate 94:90 paremust. Kriisa püstitas kaotusmängus oma NCAA karjääri punktirekordi. Eestlane sai omadest kõige rohkem mänguaega – 39 minutit – ning viskas 25 punkti (kahesed 3/8, kolmesed 5/12, vabavisked 4/5), olles meeskonna paremuselt teine skooritegija. Lisaks võttis ta maha ühe lauapalli, jagas meeskonna parimana 6 resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja 4 isiklikku viga. Kriisa senine punktirekord oli ühe silma võrra väiksem ja pärines eelmisest hooajast.

Laupäeval kaotati kodus 70:81 Texas Techile (20-9), kusjuures esimene poolaeg võideti 45:39. Omadest kõige kauem, 34 minutit väljakul viibinud Kriisa oli West Virginia paremuselt kolmas skooritegija, tuues 10 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 2/5, vabavisked 2/2). Tema kontole jäi veel 3 lauapalli, 4 korvisöötu, 2 pallikaotust ja üks isiklik viga. Kolmanda järjestikuse kaotuse saanud West Virginia paikneb Big 12 konverentsis viimasel ehk 14. kohal.

Kaspar Sepa koduülikool Valparaiso (7-24) lõpetas NCAA põhiturniiri kaotuse ja võiduga. Esmalt jäädi teisipäeval võõrsil 54:68 alla Northern Iowale (18-13). Sepp viibis platsil 39 minutit ehk rohkem kui ükski teine mängija ning viskas 9 punkti (kahesed 4/5, kolmesed 0/5, vabavisked 1/2), hankis tiimi parimana 11 lauapalli, andis tiimi parimana 4 söötu ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole peale jäid 6 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Pühapäeval alistati põhiturniiri viimases mängus kodus Illinois State (15-16) 75:72, millega lõpetati oma 11-mänguline kaotusteseeria. 16 minutit platsil viibinud Sepp seekord punktideni ei jõudnud (vabavisked 0/1). Eestlase arvele kogunes 4 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks pallikaotus ja 2 viga.

Valparaiso jäi Missouri Valley konverentsi põhiturniiril kindlalt viimaseks ehk 12. kohale. Meeskond jätkab hooaega neljapäeval konverentsi finaalturniiril, kus esimeses ringis tuleb vastamisi astuda Belmontiga.

Hooaeg sai aga läbi Johannes Kirsipuu jaoks, kelle meeskond Central Arkansas (9-23) kaotas reedel NCAA põhiturniiri viimases mängus kodus North Alabamale (14-16) 78:82 ega pääsenud ASUN-i konverentsi turniirile. Kirsipuu viskas 16 minutiga 9 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/1, vabavisked 2/2), olles oma meeskonna paremuselt kolmas korvikütt. Lisaks võttis eestlane maha 3 lauapalli, jagas meeskonna parimana 4 resultatiivset söötu, tegi ühe pallikaotuse ning sai kirja 2 isiklikku viga. Central Arkansas lõpetas ASUN-i konverentsi põhiturniiri eelviimasel, 11. kohal, jäädes esimesena finaalturniiri ukse taha.

Markus Ilver ja tema kodumeeskond Wisconsin (18-11) said eelmisel nädalal NCAA liigas kirja kaks kaotust. Möödunud teisipäeval jäädi võõrsil 70:74 alla Indianale (15-13). Ilver pääses väljakule 5 minutiks, mille jooksul ta isiklikku punktiarvet ei avanud (kolmesed 0/2). Eestlase kontole kogunes üks lauapall, üks resultatiivne sööt ja üks viga.

Laupäeval võõrustati Illinoisi (22-7), kellele kaotati 83:91. Ilver viskas 6 minutiga 3 punkti (kolmesed 1/2) ja blokeeris ühe viske. Wisconsin langes nüüd Big Ten-i konverentsis viiendaks.

Tänavu ilma Henri Veesaareta mängiv Arizona (23-6) teenis möödunud nädalal NCAA liigas kaks võitu. Kolmapäeval alistati võõrsil Arizona State (14-15) 85:67 ja laupäeval oldi kodus koguni 103:83 üle Oregonist (19-10). Arizona jätkab Pac-12 konverentsis liidrikohal.

EESTLANNAD VÄLISMAAL | POKI RESULTATIIVNE SOORITUS POZNANI VEERANDFINAALIST EDASI EI AIDANUD, ASI JA ADAMS TEGID VÄGEVAD MÄNGUD

Eesti välismaal mängivate naiskorvpallurite tegemisi kajastavas nädala kokkuvõttes peame esmalt kahjuks tõdema, et juba märtsi alguses on läbi saanud Mailis Poki hooaeg Poolas, kus peeti lõppenud nädalavahetusel ära veerandfinaalseeriad. Kuigi eestlanna pakkus ühes veerandfinaalis vägeva individuaalse esituse, siis Poznanil ei õnnestunud üllatuspommi lõhata ning uks nelja hulka jäi suletuks. Islandi kõrgliigas tegi ilusa esituse Eesti koondise tagamängija Tea Adams ning ookeani taga üliõpilasliigas NCAA säras ühe vägeva mänguga Anna Gret Asi, vahendab Basket.ee.

POOLA

Mailis Pokk ja Poznan pidid juba märtsi alguses oma hooaja kokku pakkima, kuna Poola 3×3 korvpallinaiskonna osalemise tõttu olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiril varasemaks tõmmatud kõrgliigamängude graafikus olid lõppenud nädalal kavas juba veerandfinaalid, kust Poznan 0-2 kaotusega Gorzow Wielkopolski vastu välja kukkus.

Põhiturniiril seitsmenda asetuse saanud Poznan (9-11) kaotas teise paigutusega play-off’i läinud Gorzow Wielkopolski (16-4) vastu võõrsil esimese veerandfinaalkohtumise 78:105.

Eestlanna Pokk oli oma tiimi resultatiivseim, kui 31 minutiga kogus ta 20 punkti (kahesed 5/7, kolmesed 2/4, vabavisked 4/4), 3 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Lisaks eestlannale jõudsid Poznani poolel kahekohalise punktiskoorini ka 13 silma toonud Alicja Rogozinska, 11 punkti ja 5 korvisöötu kogunud Agnieszka Skobel ning 10 punkti visanud Aisha Sheppard.

Võitjate poolel viskas Anna Jakubiuk 22 punkti, Chloe Bibby arvele jäi 19 silma ja 5 lauapalli, Elena Tsineke kogus 17 punkti ja 7 korvisöötu ning Nora Wentzel panustas 16 silmaga.

Teises veerandfinaalmatšis olid Poznani kaotusnumbrid koduplatsil 71:97. Selles mängus jäi Poki panus tagasihoidlikumaks, kui eestlanna kogus 25 minutiga 5 silma (kahesed 1/3, kolmesed 1/4), ühe lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Poznani resultatiivseimaks tõusis 23 punkti toonud Aisha Sheppard, Jovana Popovic viskas 16 silma ning Zuzanna Puc panustas 12 punktiga.

Võitjate poolel tõi Elena Tsineke 22 punkti ja 7 söötu, Stephanie Jones lisas 17 silma ja 10 lauapalli, Anna Jakubiuk panustas 17 punkti ja 9 lauapalliga ning Weronika Telenga kogus 13 silma ja 14 lauapalli.

31-aastane Pokk kogus tänavusel hooajal 22 liigamänguga Poola kõrgliigas keskmiselt 28,4 minutit, 10 punkti, 4,1 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Eestlanna visketabavus oli kahepunktialast 41,5% ning kolmesejoone tagant 41,2%.

Üllatusi Poola kõrgliigas veerandfinaalseeriates ei sündinud ning poolfinaali pääsesid kõik neli põhiturniiri paremat naiskonda.

PRANTSUSMAA

Eesti koondise tsentri Maaja Bratka jaoks on olemasoleva info kohaselt kahjuks hooaeg vigastuse tõttu lõppenud. Tema kodunaiskond Champagne Basket (6-12) teenis möödunud nädalal tabelisse järjekordse kaotuse, kui võõrsil jäädi 70:79 alla La Tronche’i (9-9) naiskonnale.

31-aastasel Bratkal jäi 11 liigakohtumisega kirja keskmiselt 25 mänguminutit ning selle ajaga kogus eestlanna 7,8 punkti, 4 lauapalli ja 0,7 vaheltlõiget. Tema kahepunktiviskeid tabasid 44,8- ja kolmesed 39,1-protsendiliselt.

PORTUGAL

Greeta Üprus ja Ferragudo (3-17) pidid Portugali kõrgliigas vastu võtma järjekordse kaotuse, kui kodusaalis jäädi 55:68 alla tabeliliidrile Sportiva (18-2) naiskonnale.

Eestlanna arvele jäi 28 minutiga 7 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/6, vabavisked 2/2), 3 lauapalli, 2 resultatiivset söötu ja üks isiklik viga.

Ferragudo resltatiivseim oli 15 punkti ja 7 lauapalli kogunud Evelyn Ovner, N’Dea Flye arvele kanti 12 silma, 6 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Vania Sengo sai kirja 10 punkti.

Võitjate parim oli 13 punkti ja 7 lauapalli kogunud Monique Pereira, Audrey Warren panustas 12 silma ja 6 lauapalliga ning Sofia Ferreira arvele jäi 10 punkti.

29-aastane Üprus on Portugali kõrgliigas 16 kohtumisega kirja saanud keskmiselt 33,8 minutit, 12,8 punkti, 5,4 lauapalli, 1,6 resultatiivset söötu ja 0,6 vaheltlõiget. Kahepunktiviskeid on eestlanna tabanud 44,4- ja kolmeseid 35,3-protsendiliselt.

Põhiturniiri lõpuni on Portugalis veel kaks vooru ning järgmise liigamängu peab Ferragudo 10. märtsil, kui võõrustatakse lähirivaali Galitose (4-16) naiskonda. Play-off’i unistus on tabelis viimasel positsioonil paikneval Üpruse kodunaiskonnal kindlasti kadunud, kuid võitlus käib veel liigasse püsimajäämise nimel.

ROOTSI

Marta Eleri Jaama ja Södertälje (18-1) naasid Rootsi naiste kõrgliigas taas võidulainele, kui möödunud nädalal võideti mõlemad peetud matšid.

Esmalt sai Södertälje kolmapäevases kohtumises kodusaalis 79:59 jagu Högsbö (9-10) tiimist. Noor eestlanna pääses platsile 3 minutiks ning sai protokolli kirja ühe mööda visatud kahepunktiviske, 3 lauapalli ja ühe pallikaotuse.

Võitjate edukaim oli 19 punkti, 15 lauapalli ja 5 korvisöötu kogunud Klara Lundquist, Frida Eldebrink sai kirja 17 silma ja 5 korvisöötu ning Maria Jespersen panustas 12 punkti, 11 lauapalli ja 3 vaheltlõikega.

Högsbö poolel tugines mäng peamiselt kahele välismängijale, kui Diamond Battles panustas 21 punktiga ning Asiah Jones kogus kaksikduubli 17 silma ja 10 lauapalli.

Laupäeval purustas Södertälje nädala teises matšis võõrsil IK Eos naiskonna koguni 100:52. Jaamale jagus mänguaega 9 minutit ning selle ajaga eestlanna küll isiklikku skoori ei avanud (kahesed 0/4), aga hankis 5 lauapalli (neist 3 ründelauast) ja jagas ühe resultatiivse söödu.

Võitjate poolel jõudis kuus naist kahekohalise puktiskoorini, parimatena kogusid Klara Lundquist 18 silma, 10 lauapalli ja 7 vaheltlõiget ning Maria Jespersen 18 punkti, 6 lauapalli ja 5 korvisöötu. Louice Halvarsson panustas 17 silma ja 8 lauapalliga.

18-aastase eestlanna keskmised näitajad on 17 kohtumisega olnud 9,9 minutit, 1,4 punkti, 1,7 lauapalli ja 0,6 vaheltlõiget. Jaama kahepunktivisete tabavus on olnud 33,3% ja kolmepunktivisete tabavus 20%.

Rootsis on põhiturniiri jäänud mängida veel kolm vooru ning Södertälje järgmiseks vastaseks 10. märtsil toimuvas matšis on Sjuharads (6-13).

ISLAND

Tänavuse hooaja keskel Saksamaa kõrgliigatiimist Leverkusenist lahkunud ja Islandi kõrgliigasse kolinud 24-aastane Eesti koondislane Tea Adams ja tema koduklubi Reykjaviki Valur (9-10) teenisid eelmisel nädalal juurde võidu, kui kodusaalis mängiti 90:84 üle lähirivaal Thor AK (8-11).

Adams viibis väljakul 30 minutit ning viskas oma tiimi resultatiivseimana 21 punkti (kahesed 5/12, kolmesed 2/5, vabavisked 5/9) ning kogus sinna juurde 6 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget ja ühe isikliku vea.

Võitjate poolel paistsid veel silma ka 20 silma ja 9 lauapalli kirja saanud Brooklyn Pannell, 18 punkti visanud Eydis Thorisdottir, 11 punkti toonud Dagbjört Karlsdottir ning 8 silma kõrval 11 lauapalli haaranud Asta Grimsdottir.

Thor AK naiskonna edukaimad olid 27 punkti ja 8 lauapalli kogunud Lore Devos ning 17 silma, 19 lauapalli, 8 söötu ning 3 vaheltlõiget kirja saanud Maddie Sutton.

Adamsi Islandi kõrgliiga keskmised näitajad senise nelja mänguga on olnud 32,3 minutit, 20,8 punkti, 7,5 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Kahepunktivisete tabavus on tal olnud 49% ja kolmepunktivisetel 33,3%.

Islandil on käimas põhiturniiri teine faas, kus tabel on löödud kaheks. Valur heitleb alumise nelja naiskonna hulgas ning nende järgmine matš toimub 12. märtsil, kui võõrustatakse Fjolniri (4-15) naiskonda.. Mõni aeg tagasi loobus edasisest võistlemisest Breidabliki tiim, kellega peetud mängud on kõikide naiskondade saldost kustutatud.

USA, NCAA I divisjon

Anna Gret Asi ja Oklahoma State Cowgirls (14-15) said eelmisel nädalal taaskord juurde nii võidu kui kaotuse. Esmalt saadi väga väärtuslik võit, kui 68:61 mängiti üle üleriigilises pingereas 24. kohal olnud West Virginia ülikool (23-6). Oma tiimi liidriks kerkinud eestlanna kogus 37 minutiga 22 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 3/6, vabavisked 7/8), ühe lauapalli, 6 resultatiivset söötu, 3 vaheltlõiget, 5 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Nädala teises matšis ei õnnestunud Oklahoma State’il sarnast märgilist võitu sepistada, lui üleriigilises reitingus 21. kohal paiknenud Baylorile (23-6) jäädi alla 45:67. Asi rassis väljakul 40 minutit ning kogus selle ajaga 5 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/4), 4 lauapalli, 3 korvisöötu, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Anna Gret Asi selle hooaja senised keskmised näitajad on 28 kohtumisega olnud 33,8 minutit, 13 punkti, 3,2 lauapalli, 4,7 korvisöötu ja 1,5 vaheltlõiget. Visketabavus väljakult on eestlannal olnud 42,8%, sealhulgas kolmesejoone tagant 38,5%.

Marie Anette Sepp ja University of Albany (24-5) said samuti juurde nii võidu kui kaotuse. Esmalt mängiti madalaskoorilises kohtumises 45:40 üle New Hampshire (9-20) ning seejärel kaotati 46:63 Maine’ile (21-9). 21-aastane eestlanna kummaski mängus platsil ei käinud.

Anete Elisabeth Adleri kodunaiskond Boston University (18-10) teenis eelmisel nädalal tabelisse juurde kaks võitu, kui 89:78 mängiti üle Leigh (16-12) ning 66:63 Holy Cross (16-12). Alates detsembrist raske põlvevigastuse tõttu eemal olnud 20-aastane Adler praeguse info kohaselt sel hooajal enam platsile ei tule.

Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State (18-13) jätkas mustrit, kus neilegi lisandus tabelisse nii võit kui kaotus. Esmalt jäädi 67:82 alla üleriigilises reitingus 18. positsioonil olnud Utah (21-9) ülikoolile ning seejärel võideti ränkingu 13-ndat Coloradot (21-8) 72:63. 23-aastane eestlanna jätab jalaprobleemide tõttu tänavu kogu hooaja vahele ning mõni aeg tagasi sai hooaja lõpetanud vigastuse teinegi Washington State’i liider Charlisse Leger-Walker.