fbpx
Close

VEF-i peatreener Gailitis kiitis pärast tiitlivõitu Eesti-Läti liiga taset, Valdo Lips rõõmustas maksimumtulemuse üle

-Valdo Lips | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga final four’il suurepärases hoos olnud Riia VEF sai veenva võidu ja klubi ajaloo esimese meistritiitli, kui finaalis võideti esimest hooaega liigas pallivat Viimsit 95:64 (27:12, 23:20, 17:20, 28:12)

Laupäevases poolfinaalis Ogrele tuule alla teinud Riia VEF-i hoog jätkus ka finaalis, kui juba esimese veerandi lõpuks oli välja võidetud 27:12 eduseis. Poolajaks oli Viimsi suutnud paremini mängu sisse saada, aga riieturuumi tuli minna 18-punktilises kaotusseisus. Pausilt tulles suutis Viimsi oma mängu paremini käima saada ning kolmas veerand õnnestus Eesti klubil võita 20:17 ning vahe vähendati 15 punktile. Viimasel veerandil pani aga Riia VEF otsustava käigu sisse ning võttis kindla 95:64 võidu ja ajaloo esimese Eesti-Läti tiitli. Eelmisel hooajal esiliiga võitnud ja meistriliigasse tõusnud Viimsi pidi seekord veel leppima hõbemedaliga. 

Võitjate ja mängu resultatiivseim oli 20 punkti visanud Jalen Riley, kes valiti ka finaali väärtuslikumaks mängijaks. Ronald Curry Jr lisas 16 ja Rayshaun Hammonds 13 silma. Viimsi parimatena tõid Taavi Jurkatamm ja Tyler Robertson 17 punkti. Viimase arvele jäi ka 11 lauapalli. Kahekohalise punktisumma sai veel kirja Rait-Riivo Laane, kes viskas 11 punkti, võttis 3 lauapalli ja andis 4 resultatiivset söötu, kirjutab Basket.ee.

Nädalavahetusel heas hoos olnud VEF-i visketabavus väljakult oli 49%, Viimsil 34%. Lauavõitluses jäi Viimsi napilt peale 41:40. Pallikaotusi tegi Viimsi 14 ja Riia klubi seitse. 

Pronksimängus sai Pärnu Sadam jagu Ogrest 84:77 ning võitis klubi ajaloo esimese medali Eesti-Läti liigas. 

Sümboolsesse viisikusse valiti Robert Valge (Pärnu Sadam), Jalen Riley (Riia VEF), Alexander Madsen (Riia VEF), Vitaly Zotov (Riia VEF) ja Tyler Roberson (Viimsi) .

Janis Gailitis: usun, et tulevikus suudame üheskoos luua väga tugeva liiga

Inspira kanalis antud mängujärgses intervjuus kinnitas Riia VEF-i peatreener, et tunneb end väga hästi. “Olen oma meeskonna ja organisatsiooni üle õnnelik. Me suutsime end näidata sel nädalavahetusel, tegime kaks head mängu. Õnnitlused kõigile.”

Gailitis tänas ka eestlasi heade mängude eest. “Tänud Eesti poolele nende võitluslike mängude eest, mida meeskonnad kogu aasta vältel pakkusid. Minu hinnangul muutub liiga aina paremaks ja Eesti tiimid tõusevad aina rohkem esile. Usun, et tulevikus suudame üheskoos luua väga tugeva liiga.”

Valdo Lips: tulemus on super

Viimsi peatreener tunnistas, et Eesti-Läti meistriliiga hõbemedalist kõlab uhkelt. “Maksimum, maksimum… uus klubi. Treeneritele, meie tiimile – tänud kõigile, me oleme head tööd teinud. Samas uus asi nagu see oli. Kogemusi ei ole, õpid kogemustest. Tunnen, et olen kõvasti arenenud selle aastaga. Tulemus on super.”

Lips kiitis ka treenerite omavahelist koostööd. “Meil on väga hea koostöö. Me planeerime, mõtleme, vaidleme või argumenteerime. Mina ei tee üksi otsuseid. Ikkagi kõike koostöös ka teiste treenerite tiimiga. Asko ÜKE treener, Marian füsio jne.”

Viimsi selle hooaja edu võtmeks peab Lips toetavat organisatsiooni ja õnnestunud mängijatevalikut. “Me oleme organisatsiooni juhtidega selliseid ajurünnakuid teinud, kui me komplekteerimise juurde lähme. Peabki tänama, et mingitel momentidel oleme natuke vaielnud ka. Minu kõik otsused, nagu ma olen ennegi öelnud, keda mina tahtsin, need ma ka sain… mängijate mõttes. Ma arvan, et edu saladus hakkab komplekteerimisest muidugi pihta. See, et me oleme saanud omavahelise hea keemiaga mehed, kes on võimelised omavahel koostööd tegema, mingeid muresid suhetega ei ole. See on ka kindlasti suur asi.”

Lips nõustus, et latt on nüüd kõrgele seatud. “Ma olen nõus, see on suur mure,” vastas peatreener naljatades. 

Rait-Riivo Laane: hõbedaga võime rahul olla

“Eks täna oli selline jõudemonstratsioon meie vastu, aga ma arvan, et me isegi olime tublid. Nad olid lihtsalt agressiivsemad. No ütleme nii, et hõbedaga me võime rahul olla. Meie jaoks väga hea saavutus ja igal juhul kordaminek.”

Laane sõnul oli Riia klubi Viimsist selgelt parem. “(VEF) mängis väga kvaliteetselt, pall liikus kiiresti. Oli näha, et nad on praegusel hetkel meist takti ees kiiruse ja selle võimsuse osas, mis neil on.”

Enne mängu prooviti Viimsi tagamängija sõnul keskenduda kaitsele. “Nagu ikka play-off mängus, kaitses tuleb olla tubli. Niivõrd agressiivselt, kui meil on võimalus olla, peame olema. Muidu meid lihtsalt surutakse ära.”

“Igal juhul me oleme väga õnnelikud. Selge see, et finaali on väga valus ja raske kaotada, aga praegusel hetkel on jõudude seisukorrad niimoodi. Tuleb lihtsalt veel trenni teha ja vaeva näha, et äkki tulevikus suudame ka kulla võtta.”

Jalavigastuse kiuste final four’il pallinud Laane ei osanud praegu oma seisu kommenteerida. “Pigem on see küsimus homseks. Praegu keha veel soe ja mängu adrenaliin on veel sees. Eks homme paistab.”

scroll to top