fbpx
Close

Rannula pronksmedali toonud Valge kontserdist: sellistes mängudes peab sisse viskama, et võita

-Heiko Rannula ja Pärnu Sadam | Foto: AIvar Kütt/estlatbl.com

Riias peetud Paf Eesti-Läti korvpalliliiga kolmanda koha mängus sai Pärnu Sadam jagu Ogrest 84:77 (21:16, 27:18, 14:20, 22:23) ning teenis klubi ajaloo esimese medali Eesti-Läti liigas.

Kohtumine algas tasavägiselt, kuid esimese veerandi lõpus tabas Alterique Gilbert kolmepunktiviske ja viis Pärnu Sadama viie punktiga ette. Poolajaks suutsid pärnakad edu kasvatada ja riietusruumi mindi 48:34 eduseisul. Kolmandal veerandajal õnnestus Ogrel vahet vähendada ja viimasele neljandikule mindi vastu Pärnu Sadama 8-punktilisel juhtimisel. Neljandal veerandil suutsid pärnakad kätte võideldud eduseisu hoida ning 11 sekundit enne mängu lõppu vabaviskejoonelt oma 30. punkti visanud Robert Valge kindlustas sellega klubi ajaloo esimese Eesti-Läti ühisliiga medali skooriga 84:77. 

Mängu kangelaseks ja üleplatsimeheks kerkis Pärnu Sadama kasuks 30 punkti visanud Robert Valge, kes tabas kaheseid 5/6, kolmeseid 5/5 ja vabaviskeid 5/7. Teda toetas 20 silmaga Alterique Gilbert, kes sai kirja ka 4 lauapalli ja sama palju resultatiivseid sööte. Ogre parimana viskas Prentiss Nixon 20 silma. Kristaps Dargais lisas 11 ja Lauris Blaus 10 punkti, kirjutab Basket.ee.

Pärnu visketabavus väljakult oli 49% ja Ogrel 41%. Lauavõitluses jäi Pärnu napilt peale 35:33. Pallikaotusi tegi Pärnu 12 ja Ogre 11. 

Heiko Rannula: turniir on õnnestunud

Inspira kanalil pärast mängu intervjuu andnud Pärnu peatreeneri Heiko Rannula sõnul on igal juhul põhjust tulemusega rahul olla. “See teekond siia… juba sellega peab väga rahul olema. Eilne mäng ka. Seal oli loomulikult palju asju, mille kallal nokkida, aga nagu näha piisab sellest või ongi vaja seda, et üks mees sisse viskaks. Sellistes mängudes peab sisse viskama, et mänge võita.”

“Ma teadsin, et poisid on samamoodi iseenda kõige suuremad kriitikud ja eks paljud tundsid siin, et oleks saanud kõvasti paremini. Ma seda ei kartnud, et me pole piisavalt motiveeritud. Seda ma ka ei kartnud, et me liiga väsinud oleme. Oleme tegelikult heas vormis. Lihtsalt see eilne mäng, rünnaku poolelt olime natuke liiga krampis ja ei pannud viskeid ära, aga siin neid põhjuseid on erinevaid.”

Rannula kommenteeris ka otsust jätta Pärnu resultatiivseimateks kerkinud Gilbert ja Valge algviisikust välja. “See on jälle natukene see treeneri tunnetus. Gilberti olen ma enne ka jätnud (algviisikust) välja. Mõnikord ongi pingilt parem. Alustame meeskondlikumalt ja pingilt tuleb Gilbert ning toob teravust juurde, kui vastasel on vead täis. Pluss on seal veel omad nüansid. Misters ja Post on paremad, kui nad koos mängivad ning Robert (Valge) ja Al (Gilbert) (samamoodi). Miks Valget polnud (algkooseisus) oli just kaitse poole pealt, et me saaksime rohkem vahetada ja me ei jääks low post’is hätta. Andris on low post kaitses parem. Teadsime, et pärast, kui me väiksema koosseisuga mängime, siis Valge hakkab Sirsninšit taga ajama ja ta tegi super töö täna.”

Mängujärgses kommentaaris kiitis Rannula ka Ivo Van Tamme, kes on meeskonnale tublisti juurde andnud. “Ma olen siin Gerdiga omavahel nalja teinud, et minu arvates on Ivo (Van Tamm) selle aasta kõige arenenum mängija. Hooaeg on veel ees, ei taha veel kiitma hakata, aga ta on tubli töömees ja on teistele ka eeskujuks. Tööga saab küll paremaks.”

Pärnu peatreener tunnistas, et emotsionaalselt oli see väga raske mäng. “Aga nüüd ikkagi on meil kahe nädala jooksul viis mängu, isegi vähemate päevade jooksul. 10 päeva jooksul viis mängu. Me peame end jälle suutma siin paari päevaga koguda. Täna, ütleme ausalt, turniir on õnnestunud Eesti-Läti liigas, aga kolmapäeval on juba Viimsi.”

Robert Valge: kolmas koht on väga tähtis sellele satsile

Pärnu parimaks kerkinud Valge kinnitas Inspira otse-eetris antud intervjuus, et kindlasti on meeskonnas sisu. “Eilne kaotus tõmbas kõvasti masti maha. Enne mängu oli ikka väga raske ennast käima saada. Ma räägin, kui me saame kaitse kinni ja saame kiirrünnakutest jooksma, siis see ongi meie mäng. Täna tuli niimoodi ära. Suht kindlalt isegi.”

“Eile oli minu poolt kehv mäng ja üldse satsi poolt kehv mäng. Me saame palju paremini mängida. Täna, kui jooksma saime, siis oli juba tunne, et nüüd on jälle meie mäng tagasi,” rääkis Valge. “Enne mängu meile korrutati ka, et eilne kaotus oli raske, aga kolmas koht on sellele satsile väga tähtis. Kunagi ei ole seda varem võetud ja me peame selle ära võtma. Me tegime seda ja ma olen väga rahul.”

scroll to top