Baskonia jahib Duško Ivanovici käe all esimest võitu Hispaania meistriliigas

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: EPA/Scanpix

Neljapäeval Euroliigas võõrsil Pireuse Olümpiakose numbritega 75:74 alistanud Baskonia lõpetab mängude nädala pühapäeval kohtumisega koduliigas. Maik-Kalev Kotsar ja Sander Raieste leivaisa jätkab Hispaania meistriliigas põhiturniiri, kui seitsmendal kohal olev Baskonia (4-4) sõidab külla 14. positsioonil paiknevale Obradoirole  (3-5).

Oktoobri lõpus vahetas Baskonia välja senise peatreeneri Joan Penarroya ja pöördus tagasi juurte juurde ehk klubi tõi meeskonda juhendama 66-aastase Duško Ivanovici. Kogenud peatreenerile on see juba neljas kord Hispaania klubi etteotsa asuda. Karjääri jooksul on Montenegrost pärit treener juhendanud klubi aastatel 2000-2005, 2008-2012 ja 2019-2021. Ivanovic on kolmel korral tulnud Baskoniaga Hispaania meistriks, neljal korral karikavõitjaks ning kahel korral viinud klubi Euroliiga finaali.

Uue peatreeneri käe all on Baskonia teeninud kaks võitu Euroliigas ning ühe kaotuse Hispaania meistriliigas. Euroliigas on eestlaste koduklubil turniiritabelis kolm võitu ja neli kaotust ning sellega hoitakse 13. positsiooni. Hispaania meistriliigas on Baskonia võitnud neli ja kaotanud sama palju mänge.

26-aastane Maik-Kalev Kotsar on Hispaania meistriliigas kogunud tänavu keskmiselt 22,6 minutiga 8,4 punkti, 4,3 lauapalli ja kaks tulemuslikku söötu. 24-aastane Sander Raieste on 10,5 minutiga toonud 1,9 silma, võtnud 0,9 lauapalli ja jaganud 0,6 korvisöötu.

Baskonia resultatiivseim on koduliigas seni olnud 179  cm pikkune Markus Howard, kelle arvele on jäänud 21 minutiga keskmiselt 15,8 punkti, 1,6 lauapalli ja 1,1 tulemuslikku söötu. Teda on toetanud 11,5 silma, 3,3 lauapalli ja 4,1 korvisööduga 29-aastane Cody Miller-McIntyre ja 26-aastane Vanja Marinkovic, kes on toonud 11,4 punkti ja kaks lauapalli. 198 cm pikkune Chima Moneke on lisanud 10,8 silma, 7,8 lauapalli ja 2,3 resultatiivset söötu.

Eestlaste koduklubi järgmine vastane Obradoiro on Hispaania meistriliigas teeninud kolm võitu ja viis kaotust, mis annab neile liigatabelis 14. koha. Mullu lõpetas klubi põhiturniiri 14 võidu ja 20 kaotusega, mis andis hooaja lõppedes 11. positsiooni. Meeskonda juhendab juba 2010. aastast alates 54-aastane hispaanlane Moncho Fernandez.

Obradoiro parimad on käesoleval hooajal olnud Jordan Howard ja Artem Pustovyi. 180 cm pikkune Howard on statistiliste näitajate võrdluses väga sarnane oma nimekaimuga Baskoniast, kui on seni visanud keskmiselt 15,8 punkti, võtnud 1,6 lauapalli ja jaganud 1,1 resultatiivset söötu. Kotsaril tuleb korvi alla hakkama saada 218 cm pikkuse ukrainlasega, kes on kogunud 27 minutiga 11,5 silma, 3,3 lauapalli ja 4,1 korvisöötu.

Hispaania meistriliiga üheksanda vooru kohtumises on Optibeti koefitsendimeistrite hinnangul soosik võõrsil palliv eestlaste koduklubi. Nende ridade kirjutamise hetkel on Baskonia võidukoefitsent 1,62 ja Obradoirol 2,3.

Baskonia hooaeg jätkub Euroliiga topeltvooru nädalaga, kus esmalt minnakse kolmapäeval kodusaalis vastamisi Barcelonaga ning reedel võõrsil Villeurbanne Asveliga. Hispaania meistriliigas kohtub eestlaste leivaisa järgmisel pühapäeval Valenciaga.

Koefitsiendid: Optibet