fbpx
Close

Baskonia jahib võõrsil võitu vigastustest räsitud, kuid siiski favoriidiseisusesse pandud Milano vastu

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Baskonia jahib selle aastanumbri viimases Euroliiga kohtumises hooaja kümnedat võitu, kui võõrsil minnakse vastamisi Milanoga. Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi on üheksa võidu ja seitsme kaotusega sama pulga peal koos seitsme klubiga, mis on kohtadel 4.-10. Neljapäeva õhtul läheb eestlaste leivaisa külla kuue võidu ja kümne kaotusega 14. positsiooni hoidvale Milanole. 

Oktoobri lõpus peatreenerit vahetanud Baskonia on 66-aastane Duško Ivanovici käe all võitnud kaheksa kohtumist ja kaotanud kolm. 54-aastase Joan Penarroya juhendamisel alustas eestlaste koduklubi Euroliiga hooaega ühe võidu ja nelja kaotusega. Eelmisel hooajal lõpetas Hispaania klubi eurosarja põhiturniiri Penarroya käe all 18 võidu ja 16 kaotusega, mis andis turniiritabelis üheksanda koha ehk Kotsari ja Raieste leivaisa jäi esimese võistkonnana play-off’ist välja.

Hiljuti 27. sünnipäeva tähistanud Maik-Kalev Kotsar on Euroliigas kogunud tänavu keskmiselt 20 minutiga 6,4 punkti, 3,2  lauapalli ja 1,4 tulemuslikku söötu. 24-aastane Sander Raieste on 7,5 minutiga toonud 1,1 silma, võtnud 0,8 lauapalli ja jaganud 0,5 korvisöötu.

Baskonia resultatiivseim on olnud 178 cm pikkune Markus Howard, kelle arvele on jäänud 23 minutiga 18,6 punkti, 1,4 lauapalli ja 1,8 korvisöötu. Punktide keskmisega hoiab Howard liigas teist kohta Mike Jamesi järel, kes on visanud 19,8 silma. Tagamängijat on toetanud skooriga Chima Moneke, kelle arvele on jäänud 24,5 minutiga 14,8 punkti, 6,5 lauapalli, 1,7 tulemuslikku söötu ja üks vaheltlõige. Kahekohalise punktisumma on keskmiselt visanud ka Vanja Marinkovic ja Tadas Sedekerskis, kes on visanud vatavalt 10,8 ja 10,3 silma. 25-aastane leedukas on seejuures võtnud ka 8,2 lauapalli ja jaganud 1,7 korvisöötu ning lauapallide arvestuses on see liiga parim näitaja.

Järgmises ja selle kalendriaasta viimases Euroliiga voorus on Baskonia vastane Milano. Kuue võidu ja kümne kaotusega on Itaalia klubi kindlalt tabeli teises pooles ning viimasest viiest kohtumisest on võistkonnal ette näidata kaks võitu ja kolm kaotust. Milano eesotsas on 64-aastane legendaarne Ettore Messina, kes on peatreenerina tulnud neljal korral Euroliiga võitjaks ning olnud aastaid ka NBAs abitreener. Mullu lõpetas Messina juhendatud Milano Euroliiga põhiturniiri 15 võidu ja 19 kaotusega, mis andis liigatabelis 12. koha.

Milano meeskonda vaevavad vigastused, mistõttu jääb mängust Baskoniaga eemale võistkonna resultatiivseim mees Nikola Mirotic. Sel hooajal 11 kohtumises kaasa teinud hispaanlane on 29 minutiga keskmiselt visanud 17,6 punkti, võtnud 6,2 lauapalli, jaganud 1,3 korvisöötu ja teinud ühe vaheltlõike. Samuti ravib veel vigastust sakslane Maodo Lo, kes on tooonud 25 minutiga keskmiselt 9,9 silma, hankinud 2,4 lauapalli ja andnud 3,5 resultatiivset söötu. Küll aga on olemas seni kõigis kohtumistes kaasa teinud ääremängija Shavon Shields, kelle arvele on jäänud 31,5 minutiga keskmiselt 16,9 punkti, 3,9 lauapalli, 2,8 korvisöötu ning 1,1 vaheltlõiget.

Euroliiga 17. vooru kohtumise eel on Optibeti koefitsendimeistrite hinnangul soosik siiski kodusaalis mängiv Milano. Nende ridade kirjutamise hetkel on Milano võidukoefitsent 1,71 ja Baskonial 2,14.

Baskonia hooaeg jätkub Euroliigas uuel aastal, kui juba 3. jaanuaril võetakse topeltvooru nädala avamängus kodusaalis vastu Ateena Panathinaikos, kellel on samuti tabelis kirjas hetkel üheksa võitu ja seitse kaotust.

Koefitsiendid: Optibet

scroll to top