fbpx
Close

INTERVJUU | Oleksandr Kovliar: väljakul ei saa mõelda sõjale, sest muidu sa mentaalselt sured

-Oleksandr Kovliar | Foto: Marita Brigitta Mones/BC Kalev/Cramo

Ukraina noortekoondislane ja rahvuskoondise kandidaat Oleksandr Kovliar võitis eelmisel hooajal märtsis saabudes kõigi tartlaste südamed, kui tuli Ukraina sõja eest sealsest kõrgliigast Tartu Ülikool Maks & Mooritsa ridadesse. Mullusel hooajal Tartuga Paf Eesti-Läti liigas viies mängus osalenud ja Eesti meistrivõistluste finaalseeriasse purjetanud 20-aastane Kovliar tõmbab uueks hooajaks selga mulluse pronksivõistkonna BC Kalev/Cramo särgi. 

Statistiliselt oli Ukraina U20 koondislase ja rahvuskoondise kandidaadi Kovliari jaoks eelmine hooaeg ja suvi üpris muljet avaldav, kui Tartus Eesti-Läti liiga ja koduse meistriliiga peale kokku 18 mängus väljakul käinud noormees kogus keskmiselt 23,2 minutit ja tõi 7,7 punkti. Suvel Ukraina U20 koondise põhimeeste hulka kuulunud Kovliar aitas koondist viies mängus keskmiselt 30 minutit ja kogus keskmiselt 7,4 punkti, 4 lauapalli ja 3,6 resultatiivset söötu mängu kohta.

Korvpall24 istus noore ukrainlasega maha pikemaks intervjuuks, kus rääkisime tema tihedast suvest, eelmisest hooajast, Ukrainas toimuvast, liitumisest Kalev/Cramoga ning paljust muust. Oleme ka sisse jätnud mõned selle aasta EM-finaalturniiri puudutavad küsimused, millest mõned hetked on tänaseks juba minevik.

scroll to top