EESTLASED NCAA-s | Jürgens ja Teder tegid oma hooaja parimad esitused, söödukuningas Kriisa oli hädas kaugvisetega

-Carlos Jürgens | Foto: AP/Scanpix

USA ülikooliliiga NCAA kõrgeimas, esimeses divisjonis mängivad Eesti korvpallurid said möödunud nädalal tunda nii võidurõõmu kui ka kaotusekibedust. Ühtekokku teenisid eestlaste koduülikoolid kümme võitu ja neli kaotust.

Kerr Kriisa ja Henri Veesaare kodumeeskond Arizona Wildcats sai neljapäeval hooaja esimese kaotuse, kui jäi võõrsil 66:81 alla Utah Utesile. Ühtlasi oli tegu Arizona hooaja esimese konverentsisisese mänguga.

Kriisa mängis 36 minutit ning kogus kehva visketabavuse juures 4 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 0/5, vabavisked 2/3), võttis ühe lauapalli ja andis meeskonna parimana 9 korvisöötu. 21-aastase mängujuhi arvele jäi ka 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. 8 minutiks platsile saanud Veesaar viskas samuti 4 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 0/1) ja võttis ühe lauapalli. Lisaks sai ta kirja 3 viga.