Joonas Riismaa näitab Serie A noorteturniiril võimsaid numbreid

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basketi U18 meeskond jätkas Bolognas peetavat Itaalia kõrgliiga ehk Serie A „Next Gen Cup” noorteturniiri kaotuse ja võiduga.

Eile õhtul kohtus Pistoia turniiri võõrustaja Bologna Virtusega, kellele jäädi alla 57:76. Algviisikusse kuulunud Riismaa kerkis teist mängu järjest üleplatsimeheks, visates 34 minutiga 23 punkti (kahesed 5/11, kolmesed 2/6, vabavisked 7/8). Veel jäi tema arvele 6 lauapalli, 3 resultatiivset söötu ja 2 vaheltlõiget, aga ka 5 pallikaotust ning üks isiklik viga.

Tänases kohtumises läks Pistoia vastamisi Sassari Dinamoga, kes alistati kindlalt 82:43. Riismaa alustas taas algviisikus ning tegi 29 minutiga kolmikduubli. Tema arvele kogunes 11 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 1/6, vabavisked 4/7), sama palju lauapalle, 12 korvisöötu, üks blokeeritud vise, 2 vaheltlõiget, 5 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Pistoial on nüüd tabelis kirjas üks võit ja kaks kaotust, millega hoitakse C-alagrupis eelviimast ehk neljandat kohta. Alagrupi viimases mängus minnakse homme vastamisi Brescia Leonessa eakaaslastega.