fbpx
Close

INTERVJUU | Ookeani taga liidrirolliga kohanev Anna Gret Asi: usun, et mängin praegu elu parimat kossu

-Anna Gret Asi | Foto: Oklahoma State Cowgirl Basketball Facebook

Ei möödu ühtegi hooaega, kus Eesti korvpallisõpradel poleks USA-s mängijaid, kellele pöialt hoida. Üks korvpalluritest, kellele praegusel ajal saab ookeani taga kaasa elada, on Anna Gret Asi, kes alustas ülikooliliigas NCAA kolmandat hooaega. Korvpall24.ee portaal võttis ühendust uut aastat hästi alustanud 21-aastase eestlannaga, et uurida, kuidas ta end väljakul tunneb ning mismoodi on tal õnnestunud karjääris järgmine samm edasi teha. 

2021. aastal tuli Asi Tartu Ülikool/Kalevi särgis Eesti meistriks ja karikavõitjaks. Seejärel liitus ta Arizona Ülikooli naiskonnaga, aga on tänaseks kooli vahetanud ja jõudnud Oklahoma State’i ridadesse, kus ta tegi mullu kaasa 31 kohtumises, milles sai 17 minutiga kirja 7,2 punkti, 1,8 lauapalli ja 2,1 korvisöötu. Sel hooajal on 21-aastane neiu tõusnud oluliselt suuremasse rolli ning senipeetud kohtumistes on tema arvele jäänud keskmiselt 30,8 minutiga 16,7 silma, 3,2 lauapalli ja 3,5 resultatiivset söötu. Eestlanna on seejuures tabanud viskeid väljakult 49,3-protsendiliselt (sealhulgas kolmeseid 43,9%) ja vabaviskeid 82,4-protsendiliselt.

Küsisime Tartust pärit korvpallurilt, millega ta seletab individuaalselt suurt edasiminekut võrreldes eelmise hooajaga ja mida ta ise enda arengus kõige olulisemaks peab. Samuti saame teada, kus Asi näeb oma mängus veel parandamisvõimalusi ja mis on talle senisest suurema rolli toonud. Lisaks räägime võistkonna selle hooaja eesmärkidest ning sellest, kui rahul on 21-aastane mängija senise mängupildiga. Muuhulgas tuleb juttu märtsihullusele pääsemisest ja tulevikuplaanidest.

scroll to top