fbpx
Close

INTERVJUU | Jaanus Liivak Team Kaitseväe projektist, füüsilise poole ja julguse tähtsusest ning “NBA põhihooaja” mängustiilist

-Jaanus Liivak | Foto: Marie-Johanna Kippar

Tere Kadrina Karude peatreener Jaanus Liivak on võtnud omale veel ühe põneva projekti vedada. Team Kaitsevägi ei ole mitte ainult Saku II liiga ainuvalitseja, vaid ka väga vajalik algatus, et kaitseväkke läinud noorkorvpallurid ei kaotaks sidet korvpalliga. Liivak hoolitseb selle eest, et andekad pallimehed treeniksid ja karastuksid lisaks metsalaagritele ning kaevikuelule järjepidevalt ka palliväljakul.

Vanemad korvpallisõbrad mäletavad kindlasti neid aegu, kui Kaitsevägi tahtis Martin Müürseppa ajateenistusse võtta, aga kuidagi õnnestus Mürkal sellest kõrvale hoida ning segamatult tippkorvpallile keskenduda. Esmakordselt on Eesti noormeestel nüüd võimalus ajateenistuses olles korralikul tasemel korvpalli mängida ja seda veel ühtse satsina. Kui poleks Team Kaitseväge, siis osad noormehed ei saaks 11 kuu jooksul võib-olla peale lumepallide mitte midagi ümmargust loopida ning korvpalli mõistes läheks nii mõnigi talent kaduma.

Jaanus Liivak koos oma abiliste Raivo Tribuntsovi ja Taavi Eesaluga on see mees, kes Team Kaitseväe rivisammu varakult korda seadnud. 10-0 stardiga ollakse teises liigas ainuliidrid ning nii mõndagi vastast on loputatud 50 punktiga. Lisaks talendile on meistriliiga kogemusega noori tiimis üksjagu, nagu Ralf Sats, Joonas Anton Jürgenstein, Kardo Kilk, Erik Kaasik jt. Liivak aga ainult ei dirigeeri, vaid tahab ka ise koos hoolealustega NATO testil 300 punkti täis teha. Korvpall24.ee portaal ajas peatreeneriga juttu oktoobri lõpus Viimsis. Liivak ei hoidnud tagasi oma imestust, kui palju hoolealused veel lisaks kaitseväeteenistusele korvpallitrenni jõuavad teha. Lisaks tõi ta välja ühe konkreetse elemendi, mille pärast kutid riielda saavad.

scroll to top