fbpx
Close

Gert Kullamäe jälgib endise koduklubi tegemisi: hoian Kalevile südamest pöialt ja eelkõige Müürsepale

-Gert Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

-Gert Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

Pool hooaega Tallinna Kalev/TLÜ-d tüürinud legendaarne Gert Kullamäe käib isuga korvpallile kaasa elamas või on kommentaatoripuldi taga. Vähe sellest, mees hoiab end vormis ning lööb Saku II liigas Kadrina Karude eest kaasa ja loodab nad esiliigasse aidata.

Korvpall24.ee kohtus Kullamäega Saku Suurhallis pärast BC Kalev/Cramo tulist võitu BK Ogre üle, millega teeniti Olybet Eesti-Läti liigas pronks. Nüüd on ees Eesti liiga kohamängud ja Kullamäe abiga vaatasime üle vastasseisud, rääkisime Saku II liigast ning Kullamäe enda plaanidest uueks hooajaks.

Esmalt aga rääkis Kullamäe sellest, miks kulla pretendent Kalev Eesti-Läti liiga pronksimängus niivõrd suures hädas oli: “Arvan, et Ogre vastu oli rohkem selline psühholoogiline mäng. Eelnev raske kohtumine VEF-iga oli seljataga ja Kalev tuli ju siia ikkagi seda turniiri võitma. Selleks kolmanda koha mänguks oli ennast raske kokku võtta, mida oli näha ka meeste kehakeelest. Au Kristjan Kitsingule, kes lõpus külmanärviliselt selle kolmese ära pani…tublid, saime selle kolmanda koha kätte.”

Olybet Eesti-Läti liiga oli Kullamäe arvates mängijate jaoks uus ja huvitav, seda on tema sõnul mitmed asjatundjad öelnud. “On sellist elevust toonud, ei ole seda pidevat üksteise vastu mängimist. Eriti selles võtmes, et meil Eesti meistriliigas on vaid 7 võistkonda… raske on head liigat teha nii väheste võistkondadega.”

Samuti usub ta, et esimese aasta kohta oli korraldus hea ja nüüd tuleb vigadest õppida. “Tuleb vaadata, kuidas asja veel paremaks saada ning loodan, et ka lätlastel jätkub seda entusiasmi. Kurdetud on mängugraafiku üle ning kohtunikud võiksid olla täiesti erapooletud, kuigi eks majanduslikel kaalutlustel on Lätis nende kohtunikud ja Eestis meie. Sellistest kitsaskohtadest tuleb aru saada, omavahel selgeks rääkida, et kuidas parem on,” oli Kullamäe entusiastlik.

-Gert Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

Eesti liiga play-offi paare pidas Kullamäe väga põnevateks. “On võimatu öelda, kes edasi saab. Rapla ja Pärnu vahel on viimastel aastatel väga kõvad andmised olnud. Neil fännklubid ka omavahel võitlevad kuskil sotsiaalmeedias, et kes kõvem mees on jne. Kummalegi ei oska eelist anda.” Tallinna Kalev/TLÜ ja Tartu Ülikooli vaheline vastasseis läheb Kullamäele arusaadavalt eriti korda, kuna on olnud mõlema meeskonna peatreener: “Mul isiklikult saab väga huvitav olema jälgida seda seeriat.”

Küsimusele, kas Kullamäe ise olemasoleva materjaliga saaks Tartust jagu, endine loots muidugi vastama ei hakanud. “Minu aeg lõppes Tallinna Kalevis mingil hetkel ära ning nüüd teeb Martin oma tegusid võistkonna eesotsas. Tegelikult hoian südamest pöialt sellele meeskonnale ja eelkõige Martinile. See on keeruline hooaeg talle olnud. Peatreenerina ootavad ees kõige tähtsamad mängud. Olen Martini fänn nii mängija kui ka treenerina, nii et andku minna.”

-Gert Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas Kadrina Karude ridades palliv Kullamäe madistab ka ise kohamängudel. Kui palju ta poolfinaalides platsile saab, sõltub kahest tegurist: “See oleneb peatreenerist ja minu tervisest (naerab – toim.). Kui peatreener usaldab, siis ma loodan ikka, et saan mõneks minutiks väljakule, kui mu tervis pärast soojendust juba järgi ei anna. Vana inimese kõõlused on sellised nagu nad on, aga pingi peal olen küll poistele toeks. Kuna meeskonnal on eesmärk saada esiliigasse, siis aitan kaasa nii, kuidas saan.”

Endise koondisekaaslase Reinar Halliku veetav meeskond kaotas otsustavas kohtumises Keila Korvpallikoolile, kuid Kullamäe seda üllatuseks ei pidanud: “Kõikide osapooltega vesteldes arvan, et noorus võitis. Peatreenerite duellis ei saa öelda, et Peep Pahv mängis Jaanus Liivaku üle, mu keel ei paindu seda ütlema (naerdes – toim).” Saku II liiga final four toimub Jõhvis ning Kullamäe kutsub kõiki fänne kaasa elama, sest kõvad lahingud on tulemas. Mängud algavad sellel reedel.

Enda plaanide kohta uueks hooajaks pole Kullamäel eriti midagi välja tuua: “Eks ma oma mõtetes otsin küll tööd sügisest ja loomulikult tahaks oma meelisalal jätkata. Tihti ei sõltu kõik minust endast ja siin peab ootama ning vaatama. Ei tea, millal see võimalus tuleb ja millises võtmes. Kui mind usaldatakse pukki, siis olen valmis tuld andma.” Välismaal treenerina jätkamise võimalikkusesse Kullamäe väga ei usu, sest tema sõnul on eestlastel raske välismaale jalga ukse vahele saada, peab olema palju tutvuseid.

scroll to top