Peep Pahvi juhendatav Keila Korvpallikool mängis Reinar Halliku meeskonna kindlalt üle ja sammus poolfinaali

-Keila Korvpallikool | Foto: Siim Semiskar

Saku II liiga üks oodatumaid play-offi seeriaid sai lõpu Keila Tervisekeskuse saalis. Enne otsustavat kohtumist oli seis 1-1 ning soosikut oli võimatu ennustada. Tänu heale tabavusele korvi alt sammus poolfinaali Peep Pahvi juhendatav Keila Korvpallikool ootamatult kindla 100:69 võiduga Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline’i üle.

Reinar Halliku Korvpallikooli poolelt ei mänginud Andrus Lehismets ja Keilal oli puudu Margus Pahv. Kohtumist alustati kohe tuliselt mõlema poole pealt. Reinar Hallik enda meeskonna liidrina tabas kaks kolmest, aga Andre Reinarti vedamisel ei lasknud Keila Korvpallikool külalisi minema ja haarasid ise initsiatiivi. Kodumeeskond võitiski esimese neljandiku 19:17.

Teisel veerandil üritas Reinar Halliku Korvpallikool spurdiga ise ohjad haarata, kuid taaskord suutis Keila sellele vastata ning jällegi ise ette minna. Kodumeeskond tabas hästi kahepunktiviskeid, milles Halliku hoolealused hätta jäid. Poolajaks oli Keila edu juba 14 punkti. Gert Dorbekul paistis olevat mure säärelihasega, kuid jätkas vapralt võitlust.

Kolmas veerandaeg algas mõlema poole pealt uniselt. Neljandiku keskpaigaks sai Halliku meeskond Markus Laanemetsa vedamisel vahe poole peale, kuid rohkemaks särtsu ei jätkunud. Conrad Sengbuschi ponnistused hoidsid Keila meeskonna ees. Viimasel veerandil jätkus punkt-punkti heitlus, kuni Halliku tiimi jaks lõppes ning kodumeeskond neli minutit enne lõppu 21 silmaga ette sai. Sealt edasi oli mäng tehtud ning Peep Pahv Reinar Halliku üle mänginud.

Keila meeskonda vedasid Conrad Sengbusch 21, Kevin Sepik 16, Andre Reinart 15,  Kristen Kasemets 13, Roland Tamkivi 10 ja Kevin Äkke samuti 10 punktiga.

Reinar Halliku tiimi parim oli Hallik ise 16, Markus Laanemets 14, Artur Saariste 14 ning Ülar Sala 6 punkti ja 13 lauapalliga. Gert Dorbeku arvele kanti 3 silma, olümpiavõitja Gerd Kanteri saagiks langes 2 lauapalli.

Poolfinaalis läheb Keila Korvpallikool kokku KK Hito/BC Karjamaa võistkonnaga. Teises paaris selgitavad finalisti Kadrina Karud ja Rae Koss/Hansaviimistlus.