Tallinna Kalev alustas kindla võiduga, G4S Noorteliiga pani oma paremuse maksma lõpuveerandil

KA Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas tehti neljapäeval algust veerandfinaalseeriatega, kus KA Tallinna Kalev/TLÜ võttis kindla võidu Tartu Kalev/Estiko üle ning G4S Noorteliiga alistas Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid.

KA Tallinna Kalev/TLÜ – Tartu Kalev/Estiko 94:61 (24:9, 21:19, 21:11, 28:22)

Põhiturniiri teise kohaga lõpetanud Tallinna Kalev/TLÜ tegi otsustava vahe sisse juba avaveerandil, mis võideti 15 punktiga. Poolajapausiks juhtis pealinna meeskond 45:28 ja kolmanda veerandaja lõpuks 66:39. Tallinna Kalevi mängijad näitasid kindlat kätt kaugvisetel, mida tabati 12/22 ehk 54%. Tartu Kalev/Estikol olid vastavad numbrid vaid 2/14 ja 14%.

Võitjate resultatiivseim oli ameeriklane Devonte Brown, kes viskas üleplatsimehena 19 punkti, võttis 6 lauapalli ja andis 3 korvisöötu. Martin Jurtom toetas teda 18 silma ja 9 lauapalliga ning Alvar Väli ja leedulane Arminas Kelmelis lisasid vastavalt 14 ja 11 punkti.

Kaotajate parimad skooritegijad olid Jano Kunts ja Silver Leppik, kes mõlemad kogusid 11 punkti. Taavi Leetus sai kirja 8 silma.

Järgmine kohtumine peetakse kolmapäeval, 10. aprillil Turu tänava spordihoones.

Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid – G4S Noorteliiga 77:81 (21:18, 20:16, 17:19, 19:28)

Tasavägist mängu alustas paremini Eesti Maaülikool, kes võitis avaveerandi kolme punktiga ning juhtis poolajaks 41:34. Kolmanda veerandaja alguses pääses kodumeeskond kahel korral ka 12 punktiga ette, kuid perioodi lõpuks oli nende edumaa kahanenud vaid viiele silmale (58:53). Kohtumise lõpus pani oma paremuse maksma aga G4S Noorteliiga, kes viskas viimase kümne minuti jooksul 28 punkti Eesti Maaülikooli 19 vastu.

Võitjate parim oli kaksikduubli teinud Karl-Kristjan Karpin, kes viskas 22 punkti ja võttis 13 lauapalli. Ran Andre Pehka lisas 18 punkti ning Marek Ojamäe arvele jäi 12 silma ja 9 lauapalli. Hea mängu tegi ka Oliver Suurorg, kes panustas võitu 9 punkti, 9 lauapalli ja 8 korvisöötu.

Kaotajate poolelt tõusis üleplatsimeheks Joosep Russak 25 punktiga. Sten Kuber viskas 13 punkti ja andis 7 korvisöötu, Gert Kaldmäe arvele kogunes 10 silma ja 9 lauapalli ning Ken Karja lisas 9 punkti.

Seeria teine kohtumine toimub neljapäeval, 11. aprillil Audentese Spordikeskuses.