EELVAADE | Kalev/Cramo peab finaali pääsuks seljatama meeskonna, keda pole üle aasta võidetud

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti Korvpalliliiga 2018/19 hooaeg on lõpule jõudmas ning 5.-6. aprillis peetakse ära viimased neli kohtumist. Esmalt on poolfinaalis vastamisi BK Ventspils ja BK Ogre ning seejärel võtab BC Kalev/Cramo eeldatavas põnevusmängus vastu Riia VEF-i.

BK Ventspils – BK Ogre
05.04.2019, kell 17.30, Tallinn, Saku Suurhall
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV, Best4Sport TV

Valitsev Läti meister Ventspils kaotas hooaja vältel vaid ühe kohtumise, kui avamängus tunnistati võõrsil BC Kalev/Cramo 97:85 paremust. 23. märtsil võeti Tallinna klubi vastu aga 91:82 revanš ja sellega saadi põhiturniiril esimene koht. Veerandfinaalis mindi vastamisi Pärnu Sadamaga ja kui esimene matš võideti läbi raskuste 83:80, siis koduplatsil oldi 94:80 paremad ning sammuti kokkuvõttes nelja hulka.

Vastaseks on nüüd BK Ogre meeskond, kes saavutas põhiturniiril nn. suure kolmiku järel 18 võidu ja kümne kaotusega neljanda koha. Veerandfinaali alustati 81:87 kaotusega TalTechi vastu, aga koduseinte toel nopiti kindel 85:59 võit ning pääseti poolfinaali.

Rihards Lomažs ning Jonathan Arledge on Ventspilsi kasuks toonud keskmiselt 13,7 ja 12,6 punkti. Ousmane Drame’i nimel on 7,4 lauapalli ning Janis Beržins järgneb 5,7 lauapalliga. Ogre resultatiivseimad on Edgars Lasenbergs ja Kristaps Dargais vastavalt 13,5 ning 13,3 punktiga. Dargais on võtnud samuti 8,5 lauapalli ja Viktors Iljins on neid kätte saanud 4,7 mängu kohta.

BC Kalev/Cramo – Riia VEF
05.04.2019, kell 20.00, Tallinn, Saku Suurhall

Kalev/Cramo selge eesmärk on võita ühisliiga ära, aga esmalt tuleb jagu saada Riia VEF-ist, mis saab olema küllaltki raske ülesanne. Põhiturniiril ei õnnestunud kalevlastel lätlasi üle mängida ja vastu võeti 82:91 ning 66:84 kaotused. Lisaks kodusele liigale on tänavu kahel korral ka VTB Ühisliigas vastamisi mindud ja ikkagi oli VEF parem, vastavalt 82:74 ja 85:75. Kalev/Cramo pole suutnud nii juba mõnda aega Läti tippklubi alistada ja viimati tehti seda 2017. aasta 17. detsembril VTB liiga raames, kui saadi raske 98:94 võit. Muuhulgas jäädi VEF-ile alla ka 2018. aasta 8. märtsil, mis tähendab fakti, et Kalev/Cramo on nende vastu koguni viis mängu järjest kaotanud.

Valitsev Eesti meistermeeskond on siiski viimastes mängudes heas hoos olnud. Veerandfinaalis ei jäetud Tartu Ülikoolile mingit võimalust ja teeniti 84:59 ning 96:59 võidud. 28. märtsil alistati veenvalt 117:100 Poola klubi Zielona Gora Stelmet ja märtsi keskpaigas osutati tugevat vastupanu ka Euroliiga tiimile Moskva oblasti Himkile. Sarnaselt Kalev/Cramole edenes ka VEF väga kindlalt Eesti-Läti liigas poolfinaali, kui Rapla Avis Utilitase meeskonda võideti 90:65 ja 121:71. VTB-s on seevastu saadud kaks järjestikust kaotust, viimati 52:82 Kaasani Unicsilt.

Keskmängijad Arnett Moultrie ja Reggie Lynch on Kalev/Cramo poolelt visanud keskmiselt 13,89 ja 13,86 punkti. Lynch on võtnud 6,0 ja Moultrie 5,4 lauapalli. Kaks mängu VEF-i eest pidanud Verners Kohs on visanud 16,4 punkti, järgnevad Glenn Miller Cosey ja Mareks Mejeris vastavalt 13,9 ja 11,8 punktiga. Steve Zack on kätte saanud 7,6 ja Klavs Cavars 5,2 lauapalli.