fbpx
Close

Reinar Halliku KK ära surunud Keila liider Conrad Sengbusch: oleme kõvasti trenni teinud ja suudame joosta!

-Conrad Sengbusch | Foto: Siim Semiskar

-Conrad Sengbusch | Foto: Siim Semiskar

Tänavusel hooajal tavapärasest suurema tähelepanu alla kerkinud Eesti II liiga on valmis vastu minema finaalturniirile, kui neljapäeval selgus Keilas viimane poolfinalist. Keila Korvpallikool surus oma tahte peale ning alistas 100:69 (19:17, 23:11, 22:24, 36:17) Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline meeskonna. Kolmemänguline seeria lõpes võitudega 2-1 Keilale, kui mõlemad tiimid suutsid oma koduväljakut kaitsta.

Keila peatreener Peep Pahv muheles pärast kohtumist Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus, et parema füüsise pealt õnnestus mäng ära otsustada: “See plaan oli, et tuleb nad üle joosta, survet teha ja rünnakusse pall kiiresti viia. Ei pea kohe viskega lõpetama, aga kiiresti üle, esimene teravus ära, sööt välja ja uuesti teravalt sisse. Enam-vähem tegime selle ära.”

“Eks alguses nad veel jaksasid,” sõnas Pahv ja lisas: “aga teisel veerandajal oli juba näha, et kustuvad ära. Ütlesin (vaheajal) riietusruumis poistele ka, et kolmandal (perioodil) on nad natuke värskemad, seal me peame lihtsalt hoidma seda vahet ning neljandal (veerandil) vajutame igal juhul ära. Ja täpselt nii läks.”

Pahv nõustus, et eelmises kohtumises toimunud rüseluse tõttu mängu vahele jätma pidanud Reinar Halliku KK mängujuhi Andrus Lehismetsa puudumine avaldas sündmustele olulist mõju: “Seda oli arvata, et neil läheb (palli üle toomisel) raskeks, kuna Lehismets on väga kõva jõud. Samas, meil endal puudus ka mees (samuti mängukeelu all olev Margus Pahv – toim.), kes kannab tagaliinis päris suurt raskust. Õnneks teised hoidsid kiirust üleval ja väga suurt ärakukkumist kellegi poolt ei olnud.”

Vaata FOTOGALERIID!

Keila poolel tõusis 21 punktiga resultatiivseimaks Conrad Sengbusch, kes nõustus peatreeneriga, et koht poolfinaalis nopiti just parema füüsise pealt: “Vaatasime läbi, mis vastaste põhilised liikumised on ja kuidas nad mängivad. Vastavalt sellele sättisime enda mängu. Oleme natuke nooremad ja plaan oligi suruda peale neile kiiret mängu, et küll nad ära väsivad. Seeria kolmanda mängu teisel poolajal nad väsisid juba ikka päris ära.”

Võtmemoment oli 17-aastase tagamehe sõnul avapoolaja lõpp: “Poolaja lõpus tegime ühe hea vahespurdi, kolmanda veerandaja alguses oli mäng jälle natuke tasavägisem, aga neljandal veerandajal hakkasime eest ära minema ja 20-punktise vahe juurde jõudes oli juba kindel tunne.”

-Peep Pahv ja Keila Korvpallikool | Foto: Siim Semiskar

Teise liiga finaalturniiril ootab Keila Korvpallikooli ees poolfinaal KK Hito/BC Karjamaaga, kes oli oma veerandfinaalis 2-1 üle KK Viimsi/Kesklinna KK meeskonnast. Pahvil vastase kohta veel pilti ees ei ole: “Ma ei ole ühtegi nende mängu näinud, aga loodan konsulteerida võistkondadega, kes nendega kohtusid. Ühe mängu formaat final fouris on puhas loterii ning me peame taas oma füüsise maksma panema. Igal juhul läheb väga raskeks, aga usun, et variandid on meil kindlasti olemas.”

Tiimiga koos esiliigakohta jahtiva Pahvi sõnul saab Keila jaoks esmatähtis olema tark tegutsemine, millele annab põntsu Margus Pahvi puudumine ka järgmisest mängust. “Margus suudab kaine peaga mängu hoida, kuigi täna Kevin Sepik, Conrad Sengbusch ja Kristen Kasemets suutsid kõik külma pead säilitada. Kui me seda suudame, ei tee ise lollusi ja hoiame tempo üleval, siis peaks olema kõik võimalik,” uskus Keila peatreener oma liidritesse.

Keila poolel olulist mänguraskust kandev Conrad Sengbusch oli samuti positiivselt meelestatud: “Ilmselt võib Hito olla sarnane meeskond (Reinar Halliku Korvpallikoolile). Tuleb jälle samamoodi jõuga üle joosta. Oleme kõvasti trenni teinud ja suudame seda!”

Teise liiga finaalturniir peetakse juba 12.-13. aprillil, kuid toimumiskoht on nende ridade kirjutamise hetkel veel lahtine. Poolfinaalides lähevad vastamisi Kadrina Karud – Rae Koss/Hansaviimistlus ja KK Hito/BC Karjamaa – Keila Korvpallikool.

-Reinar Hallik | Foto: Siim Semiskar

Valusa kaotusega hooaja lõpetama pidanud Reinar Hallik oli pärast mängu mõtlik ning tõi samuti võtmemomendina välja vanemate meeste suutmatust kaasa minna Keila pakutud tempoga: “Meil ei olnud kedagi füüsiliselt nii tugevat, kes saaks palli üle viia. Väsisime ära. Füüsiliselt nad lihtsalt on meist paremad, treenivad rohkem. Meil ju mõned mehed ei treeni üldse ning teised mängivad kaks korda nädalas pärast tööd. Palju õnne võitjatele, kes jaksavad ja panid suure hooga – tublid poisid!”

Kuigi Halliku sõnul hetkel parema koosseisuga meeskond läks sellest seeriast edasi, siis kaotust on valus vastu võtta ja südames on ka mõningane pettumus.

“Ma tegelikult ütlesin hooaja alguses, et teises liigas ma ei jõua käia, aga lõpus Jaanus (Liivak) rääkis mu lõpuks ära, et proovime ikka esiliigasse tõusta, kuna meil on seda kohta järgmisel aastal vaja. Aga ei olnud jaksu. Samas on see hea õppetund, mida saan noortele trennis rääkida, et olen küll mänginud Eesti koondises ja välismaal, aga kui trenni ei tee, siis hakkama ei saa,” lisas Hallik.

Kui jutt läks teise liiga finaalturniiri peale, siis Hallik veidi elavnes: “Keilal tuleb Hitoga kindlasti huvitav mäng. Ma väga loodan, et korraldus tuleb Jõhvi ja saab Ida-Virumaal ka korvpalli vaadata. Meil viimane mäng oli rahvast täis ja Hitol oli samuti publikut. Meie eesmärk ongi Ida-Virumaa korvpall üles äratada. Kahju muidugi, et (regioonist) kaks võistkonda finaalturniirile ei pääsenud, aga üks pääses, on ka see hea.”

Lõpetuseks oli Hallik väga rahul sellega, et suutis koos Gert Dorbeku ja Gerd Kanteriga anda oma panuse, et teist liigat tõsta rohkem inimeste teadvusesse ning publiku arv Keila tervisekeskuse tribüünil näitas, et kohalikele lähevad oma võistkonna tegemised korda. “Sõitsime Dorbekuga siia ja mõtlesime, et tõmbame (Janar) Taltsile kõne, et neil seal meistriliigas pole ka nii palju rahvast kui meil (teises liigas),” lõpetas Hallik endale omase huumoriga.

One Comment

  1. Miks oli Jan Vilokas’e nime all keegi algul üles antud, kuigi mees ise teiselpool maakera? Nüüd teda nimekirjas pole ning algviisikus kummitus 0 ridadega.

Comments are closed.

One Comment
scroll to top