fbpx
Close

Reggie Lynch enne poolfinaali Riia VEF-i vastu: peame nende kolmesekahurid kinni saama

-Reggie Lynch | Foto: Siim Semiskar

-Reggie Lynch | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo võitles ennast teisipäeval suure võiduga Tartu Ülikooli üle esmakordselt toimuva Eesti-Läti korvpalliliiga final fouri. Tartu poolelt ei teinud kaasa ükski leedulasest võõrmängija ning Kalevi poolel said kõik peale Kristjan Kanguri platsile. Eriti pidurdamatus hoos oli Reggie Lynch (208 cm), kes kogus 24 minutiga 30 punkti, 10 lauapalli, 3 kulpi ja 3 vaheltlõiget.

Korvpall24.ee tegi Lynchiga pärast mängu lühikese analüüsi, kus mees rääkis nii seeriast Tartu vastu kui ka final fouri paaridest. VEF-i vastu on Kalevil tema sõnul rohi olemas.Veel loodab mängumees VTB liiga play-offis just CSKA vastu astuda.

Lynch, kellele meeldib ründemäng, on enda sõnul alati olnud efektiivne skoorija ning seda tõestab ka 60% kahepunktivisete tabavus senise hooaja põhjal. “Mõni mäng pole küll rünnakul õnnestunud, kuid üldiselt pole see mingi üllatus, et suudan hästi skoorida. Kui tagamehed leiavad mind sööduga kenasti üles, siis pole mingit probleemi, aga näen vaeva ka ise endale viskekohtade leidmisel ja keskpositsioonilt tabamisega,” sõnas Lynch.

Seeria Tartuga kulges üle ootuste ühepoolseks. “Arvan, et nad teadsid, et meie vastu läheb raskeks. Kodus olid nad rohkem valmis ja meie jällegi oma koduväljakul. Suutsime kohe alguses neile oma rünnaku peale suruda ja eks selle võrra saime kergemalt hakkama, et neil teises mängus polnud leedukaid kaasas.”

Järgmisena kohtub Kalev/Cramo final fouris Riia VEF-iga, kellele ollakse sel hooajal kõik omavahelised mängud kaotatud nii Eesti-Läti kui ka VTB liigas. Reggie Lynchi sõnul see neid ei heiduta, et seni ollakse VEF-i vastu võiduta, sest tähtsaks mänguks ollakse valmis. “Peame saama kinni nende viskekahurid ja seda eriti kolmesejoone taga. Samuti ei saa lasta neil lauavõitluses laiutada, sest seni on nad olnud selles elemendis head.”

Küsimusele, kas Kalev suudab ise VEF-i kolmestesajuga üllatada või pressib korvi alt ära, vastas Lynch nii: “Arvan, et üldiselt Läti meeskonnad viskavadki rohkem kolmeseid peale ning ilmselt seda ei juhtu, et nad üle viskame. Aga eks me näeme ka treeningutel vaeva ja kui satume oma sõiduvette, siis läheb ka meil kaugelt.”

“Teises paaris arvan, et Ogrel on Ventspilsi vastu võimalused olemas. Kuigi me ise pole nendega punkt-punkti mängus madistanud, vaid selgemalt üle olnud, siis võivad nad kohati päris heasse hoogu minna. Kindlasti nad väärivad seda poolfinaalide kohta,” analüüsis Lynch teist paari.

VTB liigas on Kalev juba ühe jalaga kohamängudel, et kokku minna vaieldamatu liiga favoriidi Moskva CSKA-ga. Milliseid võimalusi Lynch nende vastu näeb: “Arvan, et paremat meeskonda ei saaks vastu soovida, sest play-offides on kõik selle liiga meeskonnad tugevad. Kui õigesti valmistume on CSKA meeskond, keda suudame võita, sest selle hooaja põhjal oleme neile olnud ebamugav vastane. Aga võita neid ei saa olema kaugeltki lihtne.”

scroll to top