Suurepärast viskekindlust näidanud Kalev/Cramo oli leedukateta Tartust selgelt üle

-Reggie Lynch | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti Korvpalliliigas alistas BC Kalev/Cramo veerandfinaali korduskohtumises probleemideta Tartu Ülikooli meeskonna ning tagas koha poolfinaalis Riia VEF-i vastu.

BC Kalev/Cramo – Tartu Ülikool 96:59 (25:18, 31:15, 28:16, 12:10)

Tartu jäi avaveerandi keskpaigaks 6:15 kaotusseisu, kuid kalevlaste edumaad väga suureks ei lastud ning Hendrik Eelmäe korvist lõppesid esimesed kümme minutit 18:25. Edasi oli kodumeeskond aga kindlas sõiduvees ning järjepanu toodi korvi alt ja vabavisetest punkte. Viie minutiga oli vahe 14 punktile paisunud ning poolaja võitis Kalev/Cramo 56:33.

Kolmandal veerandajal suurendati eduseis juba 30 punkti peale ja peaaegu igale korvile oli Kalev/Cramol vastus olemas. Viimaseks neljandikuks 84:49 eduseisu haaranud võõrustajad olid ka seal Tartust 12:10 paremad ja kokkuvõttes teeniti 63-protsendilise visketabavuse toel 37-punktiline võit.

Reggie Lynch viskas Kalev/Cramo eest koguni 30 punkti ja sai kätte 10 lauapalli. Arnett Moultrie lisas 14 silma ning võrdselt 10 punkti said kirja Martin Dorbek ja Kristjan Kitsing.

Tartu poolelt kogusid 10 punkti Kregor Hermet ja Rain Raadik, kellest viimane võttis veel 6 lauapalli. Kent-Kaarel Vene tõi 9 silma ja 6 lauapalli ning sama palju punkte kogunes ka Robin Kivi nimele. Mängus ei teinud kaasa kõik kolm leedulasest põhimeest: Arnas Velicka, Julius Kazakauskas ja Tautvydas Šlezas.