fbpx
Close

Tänavakorvpallisuvi alustab! Koguni 21 etappi pakuvad tihedat võistlemist kogu suveks

-3x3 etapid | Foto: tanavakorvpall.ee

-3×3 etapid | Foto: tanavakorvpall.ee

Aprilliga algas registreerimine 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistlustele, mis toimuvad 1. juunist kuni 10. augustini. Etappide arvult on tegemist läbi aegade suurima sarjaga Eestis, milles toimub kokku 21 turniiri.

“Meeste arvestuses, kus Eesti eesmärk on jõuda 2020. aasta Tokyo olümpiamängude kvalifikatsioonile, on igal võistkonnal võimalik kahe kuu jooksul iga nädal vähemalt kahel 3×3 turniiril osaleda,” ütles Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul on sel suvel ühes sarjas erinevaid 3×3 etappe rohkem kui isegi 1990-ndate aastate tänavakorpalli hiigelaegadel. “Samas on etapid kindlasti väiksemad, kui toona ehk võistlusklassidest on peamiselt esindatud vaid mehed, naised ja U18 noormehed,” hindas Kimmel.

Oma võimaluse end proovile panna saavad tänavakorvpalli sarjas ka amatöörid, 35+ seeniorid ning U15 ja U13 vanuseklassi poisid, kuna 10. augustil Tallinnas, Vabaduse väljakul toimuval finaalturniiril selgitatakse 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrid kokku seitsmes võistlusklassis.

Võistlustele registreerimine algas 1. aprillil PLAY.FIBA3x3.COM lehelt ning lõpeb 2 päeva enne turniiri algust. Turniiri üldjuhendiga saab täpsemalt tutvuda SIIT.

Lisaks Eesti 3×3 turniiridele, mis toimuvad reede-laupäev-pühapäev, plaanib Eesti Korvpalliliit koos Läti Korvpalliliiduga panna käima bussid Tallinnast ja Tartust neljapäevastele noorte 3×3 turniiridele Riias ning koostöös Soome Korvpalliliiduga pakkuda osalejatele tasuta laevapileteid 2. juunil Helsingis toimuvale 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste etapile.

3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste sari on ka sel aastal osa maailma suurimast korvpalliliigast ehk FIBA 3×3 maailmaturneest, millest võtab osa üle 35 000 mängija üle maailma. Kõikidel Eesti võistkondadel, kes alustavad oma mänge Rakverest, Paidest, Tartust, Viimsist või Kolga-Jaanist, Abja-Paluojast, Väike-Maarjast, Kivi-Vigalast ja teistelt etappidelt, on võimalik jõuda FIBA 3×3 maailmaturnee finaalturniirile, teenida olümpiaala klubikorvpalli kõige kõrgem karikas 3×3 formaadis ning hooaja peale üle 100 000 euro.

scroll to top