fbpx
Close

TalTechi 3×3 turniiri üks kangelastest Rait-Riivo Laane: ma ei teagi, keda tänama peab, et võitsime

-Macron | Foto: Siim Semiskar

-Macron | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval Tallinnas, TalTechi parklas peetud rahvusvahelise 3×3 korvpalliturniiri 3×3 TalTech Optibet Lite Quest 2021 turniiri võitis Eesti võistkond Macron, kes finaalis alistas lisaajal 19:18 Belgia võistkonna Antwerp. Macroni võistkond mängis koosseisus Jaan Puidet, Karl Johan Lips, Rait Riivo Laane ja Egert Haller. Eliit sarja kolmanda koha sai Läti võistkond 3×3 Latvia U23, kes alistas Kvartett/OlyBet tiimi

Belgia võistkonna mängija Rafael Bogaerts osales Belgia 3×3 korvpalli rahvuskoondise mängudes, mis viis Belgia Tokyo olümpiamängudele, kus ta on hetkel kinnitatud Belgia 3×3 võistkonna nimekirjas ning sarnaselt Eestiga ka 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile, mis toimub 10.-12. septembrini Pariisis, Eiffeli torni ees.

Finaal oli enamuse mänguajast Eesti tiimi kontrolli all, kuid normaalaja viimasel minutil lasti kuuma ilma ja väsimuse tõttu mitu eksimust järjest, mis lubasid vastastel kiirelt kolmepunktilise vahe tagasi mängida ja kohtumise lisaajale viia. Lisaajal keskendusid mõlemad meeskonnad sellele, et konkurent ei saaks kahepunktijoone tagant viskele ning mõlemad said kohe oma esimesel rünnakul korvi alt punktid kirja.

Seejärel otsustas Macron palli suruda uuesti korvi alla, kus Karl Johan Lips oma vastase 1-1 üle mängis ja lisaaja võiduks piisanud teise punkti Eesti klubile tõstis. “Easy money,” kommenteeris Lips pärast kohtumist Korvpall24.ee portaalile naerdes oma võidu toonud sooritust.

Rait-Riivo Laane sõnas normaalaja lõpus juhtunud ärakukkumise kohta: “See oli psühholoogiline. Olime ühel momendil nelja punktiga kindlasti ees ja umbes minut oli mängida. Kokkuvõttes küll võitsime, aga see lõpplahendus oli jama. Sellist asja me ei saa lubada, kui oleme kuskil tugevamal turniiril või ükskõik kus. See karistatakse ära. Praegu ma ei teagi, keda tänama peab, et võitsime. Võitjate üle kohut ei mõisteta.”

Pikalt kohutavas palavuses väldanud turniir tõmbas kõigil tiimidel rihma täiesti maha, kuid Jaan Puideti sõnul näitab võit, et nad pidasid küllalt hästi kuumusele vastu. “Kõigil meeskondadel oli väga raske. Põhimõtteliselt neli mängu olid meil väga napid võidud, alates alagrupi viimasest mängust. Ühtegi suurt võitu me ei saanudki. Aga iga võiduga kasvas süües isu ja seal muud midagi öelda pole. Kuigi tahtsime finaalis ise ära anda, siis vedas, et kuidagi välja tõime asja,” muigas Puidet.

Finaalkohtumise üheks kangelaseks kerkis Macroni poolel korduvalt raskeid kaugviskeid tabanud Egert Haller, kes ise oma sooritusega aga rahule ei jäänud: “Pigem olen siin kaks turniiri päris korralikult mööda ladunud. Poistega ka omavahel naljatasime, et õigel hetkel paar viset kukkus. Viskevorm jätab kõvasti soovida ning loodan, et Hamburgi turniiriks on seis vähe teine. Aga hea on kuulda, et publikule just need sissevisked meelde jäid, mitte varasemad 30 möödaviset,” naeris Haller.

Vähemalt ei pidanud Haller viskekätt mängude vahel soojas hoidma, ilm tegi seda tema eest. “Eks see väljas viskamine on erilisem. Täna õnneks tuult polnud, selles osas oli hästi. Aga õues on palli- ja visketunnetus veidi teistsugune ja mõni päev kukub, mõni päev mitte. Eks see veidi ka loto on.”

Lõpuks koguni 11 tundi väldanud 3×3 TalTech Optibet Lite Quest 2021 turniiril osales kokku 64 võistkonda, kus paremusjärjestused selgusid kaheksas võistlusklassis, kirjutab basket3x3.ee.

Esimesena lõpetanud U11 sarja poistes läks võit läks kohapeal 3×3 mänge jälginud Maik-Kalev Kotsari noorema venna Tristen Matias Kotsari võistkonnale Noored Hundid, kus pallisid lisaks Frederik Jorro, Hannes Hellat ja Verner Salumäe. Teine koht SK Nord (Andri Savi, Kaur Otto Taldrik, Romer Rank ja Harald Tamm), kolmas poodiumipääse Kesklinna KK/GAG KK tiimile (Mathias Jaani, Jörgen Lillemägi, Edward Torkin ja Karl Heinrich Habak).

Suurima osalusega U13 sarjas, millest võttis osa 14 võistkonda, ei suutnud suve algusest alates kõik 3×3 mängud võitnud Rae Koss (Erik Arula, Rasmus Vuks, Kaspar Vuks ja Mattias Mändmets) ka seekord kaotada, jättes teisele kohale tuttavad finaalivastased Keilast ehk SK2008 tiimi (Marten Midri, Henry Helilaid, Karl Koitmaa ja Greyson Pärnpuu). Kolmandana sai poodiumikoha Aude08 võistkond, koosseisus Marten Viilop, Jaagup Pajumets, Stenver Põder ja Karl Johannes Talts.

U15 poiste sarjas võitis võistkond Tornado (Martin Alles, Simon Lelle, Kaspar Kattel ja Juhan-Joosep Maiste), kes finaalis alistas 19-11 KK Viimsi U14 võistkonna (Kristo Rannaste, Matthias Kokošinski, Robi Treimut ja Timo Lang). Kolmanda koha sai võistkond Leib koosseisus Albert Roolaid, Mikk Savi, Tobias Ander Olde ja Hans Norman Normak.

Vaid nelja võistkonnaga U18 sarjas võttis kindla võidu võistkond Helikopter (Kaspar Sepp, Markus Heinakroon, Markus Ladoga ja Oliver Pere), kes finaalis alistas Läti tiimi VEF BA Valka. Kolmas koht Kunda Kuljustele, koosseisus Marek Mölder, Oskar Ulejev, Markus Agu ja Tambet Pärismaa.

Kuue tiimiga naiste sarjas oli parim OSK (Gerta Müller, Kadri Pärnpuu, Monica Vood ja Johanna Sepp), teine koht võistkonnale Kiired ja vihased (Isabella Raiendik, Lisa Sirgi ja Karolin Normak), kolmandana sai poodiumile noorte tüdrukute võistkond KK Sokud (Helena Uuehendrik, Kaisu Küttis, Merili Mäesepp ja Elerin Meier).

Päeva eelviimasena lõpetanud harrastajate sarjas ei suutnud alagrupi võitnud võistkond Vanakoolimehed (Martin Toomas, Egon Kotsar, Arkko Pakkas ja Kristjan Kuuse) finaalis enam teist korda võita Läti võistkonda VEF BA Valka ja leppisid hõbedmedalitega. Kolmas koht tiimile Nugistajad (Egert Vene, Henrik Laidvee, Kermo Kikerpill ja Nicolas Tänover).

3×3 TalTech Optibet Lite Quest oli FIBA 3×3 maailmaturnee sarja kuuluv osavõistlus, kus eliitsarja võitja sai pääsme 6.-7. augustini Saksamaal, Hamburgis toimuvale FIBA 3×3 Challengerile.

Peamiselt Eesti 3×3 rahvuskoondise mängijatest koosneval Macroni võistkonnal tuleb seetõttu tõenäoliselt ilma jääda 3×3 Tallinn Openi finaalturniirist ja ka 3×3 Eesti meistrivõistluste medalitest. Aga FIBA 3×3 Challengeril osalemine aitab kindlasti kaasa kogemuste hankimisele, mis tõenäoliselt on üliolulised 10.-12. septembrini Pariisis toimuvatel 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril, kus Eesti mängib Euroopa TOP12 võistkonna seas.

scroll to top